Tonikleri cildi sıkılaştıran, gözeneklerde kir birikmesini engelleyen ürünlerdir. Cilt tipinize uygun bir toniği düzenli kullandığınızda cildinizin daha sağlıklı ve canlı göründüğünü fark edebilirsiniz. Pahalı tonikler yerine doğal malzemeler ile evde kendi canlandırıcı toniğinizi hazırlayabilirsiniz. Sadece iki malzeme ile doğal pembeliğe sahip bir cilde sahip olabilirsiniz.

Maden suyu içindeki doğal ve tahriş edici olmayan asit ile cildinizin canlanmasını sağlar. Gül suyu ise sıkılaşma sağlar ve gözeneklerde biriken kirlerin temizlenmesine yardımcı olur.

Ev Yapımı Canlandırıcı Tonik Tarifi

1 şişe maden suyu

1 su bardağı saf gül suyu

ev_yapimi_tonik_cilt_bakimi.jpg


İki malzemeyi koyu renkli bir şişeninin içinde karıştırın. Buzdolabında saklayın. Sabah ve akşam cildinizi temizledikten sonra kuruladığınız cildinizi tonik ile tekrar yıkayın ya da pamuk ile sürün.

Toniği yüz ve boyun bölgenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu toniği uygulamaya başladıktan kısa süre sonra cildinizde gözle görülen bir canlılık ve sıkılaşma fark edebilirsiniz.

Hazırladığınız toniği bakteri oluşmaması ve maden suyunun etkisinin tamamen kaybetmemesi için 5 gün içinde bitirmelisiniz.

Kullandığınız gülsuyunun tamamen saf olmasına özen göstermelisiniz. Saf ve hijyenik gül suyu pahalı bir üründür. Gül suyunuzu evde kendiniz yapabilirsiniz.