Eski zaman aşkları dediğimiz ve masallardan geldiğine inandığınız aşklar var mı? ya da siz mi bulamıyorsunuz? Kadınların ilişkiler hakkında bilmesi gereken gerçekler neler? Her kadının aşk ve evlilik hayatı ile ilgili bilmesi gerekenler var.

Aşk ve evlilik ile alakalı her kadının çocukluktan itibaren duyduğu cümleler ve kendi hayalleri vardır. Yetişkin biri haline geldiğinde ise bu hayalleri bulmak ve karşısında mükemmel bir erkek olması için birçok ilişkide şansını dener. İstediği sonuca ulaşmadığında ise mutsuz olur ve ayrılır. Kendi isteği ile ayrılmasa da karşısındaki kişiye istediği kalıbı vermeye çalışır ve terk edilir. Bu durumun aslında erkekler içinde geçerli olduğunu da unutmamak gerekir. Peki ilişkilerdeki gerçekler nelerdir?

her_kadinin_iliskilerde_bilmesi_gereken_gercekler.jpg


İlişki Gerçekleri

Sizi günde 20 defa araması sizi çok sevdiği ve asla aldatmayacağı anlamına gelmez. Bu ilişkinin ilk dönemlerinde geçerli olabilir ancak bu alışkanlığın zaman içinde değişebileceği unutmayın.

Aşk önemlidir ancak uzun süreli mutluluk için yeterli değildir. Çok aşık olduğunuz biri ile zaman geçirmeden ve onunla ilgili gerçekleri görmeden evlenmemeniz gerekir.

Yaşadığınız mutlu ilişkinin etkisi ile çevrenizdeki insanlardan uzaklaşmak yapılacak en büyük hatalardan biridir. Sevdiğiniz insan ile her zaman mutlu olacağınızın ve asla ayrılmayacağınızın garantisini veremezsiniz.

İlişkinizi çevrenizdeki insanların ilişkileri ile karşılaştırmayın. Onların iç dünyasında neler olduğunu bilemezsiniz. Dışarıdan bakıldığında harika görünen bir ilişki aslında sorunlu ve çıkar üzerine kurulu olabilir.

Size masalsı bir ilişki yaratması ve hergün sürprizler yapması için onu zorlamayın. Yetişkin bir kadın olduğunuzu unutmayın ve hayal dünyasında yaşamayın.

Evlilik konusunda sizinle aynı düşünmeyen birini asla evliliğe zorlamayın. Kısa vade de istediğiniz sonucu alır ve evlenebilirsiniz ancak mutlu bir evlilik olacağından emin olamazsınız.

Uzaktan ilişki yaşamaktan korkmayın bunun sadece kişilerin isteklerine bağlı olduğunu unutmayın. Aranızda binlerce kilometre olan ve aylarca görüşmediğiniz bir ilişkiyi devam ettirmek zor olabilir. Siz buna hazırsınız peki karşı taraf ne düşünüyor?

"Evlendikten sonra değişir" kalıbına inanmayın. Bu kendinizi avutmak için iyi bir yöntem olabilir ancak ilerleyen dönemlerde büyük sorunlar yaratır.

Sizi her halinizle seven biri olabilir ancak her zaman böyle düşüneceğinden emin olamazsınız. Kendinize fiziksel ve zihinsel yatırımlar yapın. Bakımlı olun ve kendinizi geliştirin.

Sevdiğiniz insana kavga anında asla saygısızlık etmeyin. Sakinleşmekte zorlanan biri olduğunuzun arkasına sığınmayın. Kendinizi kontrol altında tutmayı başaramazsanız kurduğunuz bir cümle yıllarca emek verilmiş bir ilişkinin çöpe atılmasına neden olabilir.

Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı İçin Tıklayın !
  • Beğen
Reactions: dilarabalci