Bebek Beslenmesi 0-6 Ay arası anneler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kuzy_in_anne_si

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2019
70
107
Yeni doğum yapan anneler 0-6 Ay arası olan anneler bebeğinize ek besin veriyormusunuz
Su Kimyon Rezene çayı Şekerli su gibi

Vermiyorum
Ama karsı değilim artık
metsil gibi biogaia gibi gaz ilacları veriyorum
Bunların yanında suymus rezeneymiş daha masum bence

Vermiyorum
Ama karsı değilim artık
metsil gibi biogaia gibi gaz ilacları veriyorum
Bunların yanında suymus rezeneymiş daha masum bence
bence ilaç verme onlar daha zararlı ben rezene çatı veriyorum 2 cay kasığı gazını çok güzel alıyor sakinleştiriyor ben kendimde içiyorum süt yapsın diye ve çok faydasını gördüm

Benim çocuğumda kanlı idrar vardı sütüm bebeğin sıvı ihtiyacini karsiliyamiyormus aşırı yagliymis bu yüzden doğduğu 2. Günden itibaren hep şu verdik sadece günde 1 çay kaşığı..
Ekstra bir şey yoksa çocuğa takviye vermene gerek yok bence gerçi bazı doktorlar bazı çocuklar 4. Ve ya 5. Ek gıdaya geçiş yapabilir diyorlar... Bu kararda anneye kalmış geneli 6. Ayı tercih ediyor DSÖ öyle dediği için

Allah yardımcın olsun
benimde bebeğim zayıf keşke benimde sütüm aşırı yağlı olsada kilo alsa baya bizde yarın doktora gideceğiz kilosu için belki mama verir
benim kaynanam ver diyor :) eski döneme göre yetiştirmemi istiyor
sarılığıda vardı bebeğim şekerli su verdik aslında o sayede bebeğin sarılıgı düştü

Su veriyorum. “İlk 6 ay sadece anne sütü-su vermeyin” olayına da inanmıyorum , suya ihtiyacları var kesinlikle. Çok gazı olduğunda kimyon çayından da (iyice süzülmüş tortusuz) 1 çay kaşığı veriyordum rahatlıyordu.

Su veriyorum. “İlk 6 ay sadece anne sütü-su vermeyin” olayına da inanmıyorum , suya ihtiyacları var kesinlikle. Çok gazı olduğunda kimyon çayından da (iyice süzülmüş tortusuz) 1 çay kaşığı veriyordum rahatlıyordu.
bende aynı düşünce içindeyim valla sonuçta anne karnında suyun içiindeler ve su onları koruyorsa doğdukdan sonra neden su ihtiyacı olmasın ki anne sütünün %70 i suymuş ama olsun
ben kimyonu verıyorumda cok rahatlatmıyor rezene çayı verıyorum onunla çok rahatlıyor

bende aynı düşünce içindeyim valla sonuçta anne karnında suyun içiindeler ve su onları koruyorsa doğdukdan sonra neden su ihtiyacı olmasın ki anne sütünün %70 i suymuş ama olsun
ben kimyonu verıyorumda cok rahatlatmıyor rezene çayı verıyorum onunla çok rahatlıyor
Evet cnm öyle de içtiğimiz çayda yedigimiz yemekte de su var. Saf su gibi olur mu. Benim görüşüm :)

X