Evlat Edinme 1-2 Yaş Arası Evlat Edinenler

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

hararet

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2009
216
211
Merhaba arkadaşlar 1 - 2 yaş grubu kız çocuk sirasindayiz 1 yıl olacak başvurali. Sizce bu yaş grubunda bekleme süresi daha mı uzun sürüyor? Tecrübesi olan arkadaşlar ne kadar beklediniz?

Merhaba arkadaşlar 1 - 2 yaş grubu kız çocuk sirasindayiz 1 yıl olacak başvurali. Sizce bu yaş grubunda bekleme süresi daha mı uzun sürüyor? Tecrübesi olan arkadaşlar ne kadar beklediniz?

sadece yaş olarak düşünmeyin, bekleme sırasında diğer kriterler de önemli... 0-1 yaş bile bazen 5 yıl sürüyor diğer kriterlerden ötürü... rıza/terk,cinsiyet, davası biten/devam eden, şehir dışı/sadece şehir içi, kardeş/tek çocuk, sağlık durumu veya size sorulan başvuru aşamasındaki diğer kriterler her şeyi etkiliyor.

örnek vereyim, bizim başvurduğumuz dönemde aynı ilden tanıştığımız bir aile oldu, biz beklerken 1 sene sonra başvurdular. onlar ilk önce kardeş ok demişlerdi. daha başvuruları bite bitmez arandılar. detay veremeyeceğim başka nedenlerden kabul edemediler o ayrı ama tamam diyebilirlerdi...bende 1 sene sonra başvuran kişi, benden 1 sene önce kavuşabilirdi...

biz terk/rıza, kız, şehir içi/dışı farketmez dedik... 20 ay bekledik ama 5,5 yıl oluyor kavuşalı... 7. sıradaydık, bizden önceki aileler davası bitmiş, terk veya şehir dışına hayır dedikleri için sıra bize geldi. belki biz de bu kriterleri sunsaydık 5-6 ay daha bekleyebilirdik... veya sağlık yönünden problemi olmasın dedik, demesek belki 5-6 ay önce kavuşurduk... ama ne olursa olsun ne kadar beklersek bekleyelim, kaderimizi bekliyormuşuz kızımı ilk kucağıma aldığımda onu anladım

Zaman ayirip Uzun uzun yazdığınız için teşekkür ederim. Kızınızla bir ömür huzurla yaşayın insallah. Benim bir kızım var Allah'im bagislasin 4 yaşında. Şimdi ona kardes istiyoruz hayirla sağlıkla sıhhatle gelsin de beklemeye razıyım ama yine de elimde olmadan sabirsizlaniyorum işte 😊

Zaman ayirip Uzun uzun yazdığınız için teşekkür ederim. Kızınızla bir ömür huzurla yaşayın insallah. Benim bir kızım var Allah'im bagislasin 4 yaşında. Şimdi ona kardes istiyoruz hayirla sağlıkla sıhhatle gelsin de beklemeye razıyım ama yine de elimde olmadan sabirsizlaniyorum işte 😊
tabiri caize, başvuru süreci hamile kalmak için yaptığınız bir işlem burada, sıraya girdikten sonrası ise hamilelik süreci... hepsinde aslında umut aynı, bekleyiş aynı. bir canla kucaklaşmak... anne baba olmak... kızınızın abla olması... sadece işlemler biraz değişik ve süreç biraz daha uzun. bir de hamilelikteki gibi beklerken bir ultrason görüntüsü olmuyor elinizde veya kalp atışını dinleyemiyorsunuz. ama bir gün, aniden bir telefon geliyor size, kalp atışını o zaman duyuyorsunuz. tüm evde yankılanıyor bir atş, sizin, eşinizin... biraz korku, biraz merak, biraz heyecan ve en çok mutlulukla atıyor kalpler tüm evin içinde. malum bizlerin doğumunda tarih belli olmuyor, son dakka hazırlıkları yapılmaya çalışıyor alelacele. bi anda tüm bildiklerinizi unutuyorsunuz hatta :) yazarken bile heyecanlandım şuan. gönlünüze göre olsun herşey... hep mutlulukla, hep sağlıkla inşallah

Çok teşekkür ederim. İnşallah hepimizin hakkında hayırlısı olur. Çok güzel telaşlar çok güzel heyecanlar. Herkesin gönlünce olsun.

X