1.5 ay bebeğin gündüz uyumaması

selina26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2023
142
67
30
Bebeğimi gece 3-4 kez emziriyorum sonrasında uyuyor ama gündüz sürekli huzursuz kucak istiyor yatakta durmuyor. Sadece sabah 08:30-10:00 arası uyudu sonrası kucakta emerken uyuyor yatağa bırakınca uyanıyor ya da 10dk uyuyup hemen uyanıyor.
Nasıl bu kadar uykusuz duruyor anlamıyorum saat 16 hala doğru düzgün uyumuş değil 15 dklık kestirmeler hep onlar da kucakta uyursa
Bu arada gaz sancısı çok yaşıyor onun da etkisi var çıkartamıyoruz hareket masaj işe yaramıyor

2 .ay atak haftası az sabir uyku geriler anne karnı sesleri açabilirsiniz rahatlaması için, migde gazını mutlaka çıkarıp uyutun. Reflü yatağı varsa orda yatirin. Battaneyiye rulo yapıp sırtını ve bacağinin arasından karnına doğru "U"şeklinde destekleyebilir siniz daha güvende hisseder uyurken.

Yaşadığınız her şey normal güzel anne. Önce stres yapmamaya çalışın bebekler tüm duygularımızı hissediyor. O aylarda benim bebeğimde öyleydi sadece emerek uyur, yanından kalktığım an uyanırdı.
Normal bebek uykusu böyle olabiliyor her bebek aynı kesintisiz uyumuyor.

Bazı bebekler bu şekilde hayatına devam ediyor uyku sevmiyor yavrucaklar akışına bırakıyor hayatı anı yaşıyor zaman kaybetmiyorlar :)

X