1 haftalık bebeğimin gaz sancısı mı var?

asya file

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2023
31
2
21
Lütfen yardım edin bu durumu yaşayan var mı? 1 haftalık bebeğim 3 gündür doğru dürüst uyumuyo uyusa bile hemen uyanıyor sürekli ağlıyor karnı çok sert ayaklarını kendine çekiyo kendini sıkıyo. Masaj yapmak istiyorum asla müsade etmiyor nurse harveys damla kullandık faydasını göremedim kimyon kaynatıp içtim gene aynı sizce bu gaz sancısı mı yoksa başka bi problem olabilir mi?

Gaz sancısı malesef.Benimde bebeğim öyleydi.Damlalar daha kötü yaptı bende kullanmayı bıraktım kimyon verdim kendimde içtim ama malesef oda çok etkili olmuyor.gazdan dolayı uyusa bile hemen uyanırdı.Göbeğine ve poposuna zeytinyağı sürdüm ben arada müsade ettikçe iyi geliyordu yine

Lütfen yardım edin bu durumu yaşayan var mı? 1 haftalık bebeğim 3 gündür doğru dürüst uyumuyo uyusa bile hemen uyanıyor sürekli ağlıyor karnı çok sert ayaklarını kendine çekiyo kendini sıkıyo. Masaj yapmak istiyorum asla müsade etmiyor nurse harveys damla kullandık faydasını göremedim kimyon kaynatıp içtim gene aynı sizce bu gaz sancısı mı yoksa başka bi problem olabilir mi?
1 haftalik bebekte gaz sancisi baslamaz henuz, en azindan doktorlar boyle soyluyor. Ac olabilir mi? Gunde kac bez cikariyor?

Benimki de 13 günlük aynı sorunları yaşıyoruz bebeğim bildiğin ıkınıyor ayaklarını karnına çekiyor uyuyamıyor

Sütünüz yetiryorsa eyer aç degildir Gazdır mutlaka karnına masaj yapın ayaklarını bisiklet sürer gibi hareket ettirin, kimyon kaynatıp siz için süzüp ılık ılık bebeğe içirin,emzirdikten sonra da gazını çıkarıp öyle bırakın

O dönemde gaz sancısı olmaz diye biliyorum acliktir büyük ihtimalle sutunuzun olduğundan emin misiniz

Direk anlarım gazı var , 2,5 ay çektim .. karnı sert dediniz ..
gaz kemeri var lütfen alın ..
gaz masajları yapın karnına bacaklarıyla fln ..
sık sık banyo yaptırın banyo sonrası karnına masajlar yapın bol bol .. İ love you masajı ..
Ben saç kurutma makinesini ayaklarına karnına tutardım hatta annem yada eşim tutardı öyle masaj yapardım deneyin .. bacaklarını karnına itin korkmayın bir şey olmaz kasları henüz kalınlaşmadı .
Pervik kasları gelişmediği için çıkaramıyor gaz. Siz destek vermeniz lazım .

Belli ki bebeğiniz gazlı olacak . Yemeklerinizde kimyonu eksik etmeyin .
Ben aktardan rezene kimyon alıp içiyordum .
Hiç bebeğime içirmedim kimyon ama kendim içtim . Nohut , fasülye , kırmızı mercimek , soğan , portakal , mandalina , süt ürünlerinden uzak durun .. ben hiç bir şey yemiyordum korkuma ..

Bende senin gibiydim bitik durumdaydım hatta sağlık ocağındaki ebe rezene önerdi bana günse 1 fincan içiyorum bayağı faydası oldu sanada tavsiye ederim ama hergün mutlaka iç ihmal etme düzenli içince faydasını göreceksin hem bebek hem sen sakinleşiyorsun hemde gaz sorununada iyi geldi

Lütfen yardım edin bu durumu yaşayan var mı? 1 haftalık bebeğim 3 gündür doğru dürüst uyumuyo uyusa bile hemen uyanıyor sürekli ağlıyor karnı çok sert ayaklarını kendine çekiyo kendini sıkıyo. Masaj yapmak istiyorum asla müsade etmiyor nurse harveys damla kullandık faydasını göremedim kimyon kaynatıp içtim gene aynı sizce bu gaz sancısı mı yoksa başka bi problem olabilir mi?si

Sab simplex gaz damlası kiraz çekirdekli kemer patik kullanıyoruz biraz oldun iyi geldi birde yüzüstü dizimde uyutuyorum sırt üstü yada yan yattığında gaz kıvranmalarından uyanıyor

X