1 senedir geçmeyen vajinal kaşıntı ve yanma problemi

throwaway1234

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2020
2
0
27
Herkese merhaba. Yanma ve kaşıntı şikayetlerim 2019 yazında gezi amaçlı İstanbul'a gittiğimde başladı. Bu gezi süresince pek çok umumi tuvalete girmiştim ve ayrıca regl olmuştum. İlk gittiğim doktor, enfeksiyondur deyip antibiyotik ve antifungal yazdı; bu kötü kokulu akıntımı kesti fakat yanma ve kaşınmam devam etti. Diğer gittiğim doktorlar da benzer ilaçlar verdiler. Kadın doğumun yanı sıra üroloji ve dermatolojiye de gittim. Yapılan onca testlerden de sonuç çıkmadı. Başka bir doktor biraz oluruna bırak vajinal floran kendine gelsin dedi ama bıraktığım halde bir şey değişmedi. Probiyotik, sirkeli su vs her şeyi denedim. Hijyenime hep dikkat ederim, her gün pamuklu iç çamaşırımı değiştiriyorum fakat sıkıntım geçmiyor. Bu durum psikolojimi altüst etti. Kendimi çok çaresiz hissediyorum. Yardım edebilecek biri varsa çok sevinirim. Ankara'da önerebileceğiniz doktor varsa lütfen yazın.

Sizin sorununuz kandida mantarı olabilir. Probiyotik olarak kefir kullanın ve sıfır şeker, hazır paket gıda, mayali hamur işlerinden uzak durun. Yani ikinci beynimiz olan bagirsaklariniza iyi bakın. Bende de kronikti drun verdiği fitil ve antibiyotik ilaçların yanında şekeri kestim kefir ve yoğurt hergün yemeye çalıştım çok şükür benim tekrarlamadi ama püf nokta sıfır şeker

Şeker, un, süt, peynir sıfıra yakın tüketin. Abartmamak kaydıyla ev yoğurdu tüketin, bakteri florasını destekler. Akıntı olduğu müddetçe pamuklu kumaştan ped kullanın ve ıslandıkça değiştirin. 1 litre suya 10 damla niaouli yağı damlatın, her taharet sonrası bu suyu çalkalayıp makata kadar genişçe bir alana sürün ve kurulayın. Bu aromaterapist bir eczacının önerisi, 15 gün düzenli kullanımda tedavi ediyor. Bu süreçte perhiz yapmaya çok çok dikkat edin. 15 gün sonunda mantar kolonisi yok olmuş olacak ve sıra yok olan florayı düzenlemeye gelecek. Onun için de her taharet sonrası sirke(mutlaka ev yapımı olmalı, hazırlar sitrik asit sadece) püskürtün bir sprey şişesine koyup.

Herkese merhaba. Yanma ve kaşıntı şikayetlerim 2019 yazında gezi amaçlı İstanbul'a gittiğimde başladı. Bu gezi süresince pek çok umumi tuvalete girmiştim ve ayrıca regl olmuştum. İlk gittiğim doktor, enfeksiyondur deyip antibiyotik ve antifungal yazdı; bu kötü kokulu akıntımı kesti fakat yanma ve kaşınmam devam etti. Diğer gittiğim doktorlar da benzer ilaçlar verdiler. Kadın doğumun yanı sıra üroloji ve dermatolojiye de gittim. Yapılan onca testlerden de sonuç çıkmadı. Başka bir doktor biraz oluruna bırak vajinal floran kendine gelsin dedi ama bıraktığım halde bir şey değişmedi. Probiyotik, sirkeli su vs her şeyi denedim. Hijyenime hep dikkat ederim, her gün pamuklu iç çamaşırımı değiştiriyorum fakat sıkıntım geçmiyor. Bu durum psikolojimi altüst etti. Kendimi çok çaresiz hissediyorum. Yardım edebilecek biri varsa çok sevinirim. Ankara'da önerebileceğiniz doktor varsa lütfen yazın.
ankarada özel kadın doğum uzmanı dr .sevgi ateş var tavsiye edeceğim gerçekten bendede buna benzer sıkıntılar vardı önerdiği ilaçlarla çok şükür rahatladım

X