İlköğretim Yorum ve Soruları 1. Sınıf anneleri acil yazsın

yaren 1995

Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2020
74
18
Selam bayanlar bizde bu yil 1 e basladik fakat okul kesinlikle veli içeri almiyolar bahçeye dahi... sadece cıkışta aliyolar oda bahceden cocugunu alan gidiyor okul icine almiyolar bugun 3. Gunumuz daha cocugumun sinifi neresi bilmiyorum bi cok veli kapida bu durumdan sikayetciyiz napicaz bilmiyorum ilk gunu aglamayan cocugum dun aglayip girmek istemedi yalvardim iceri 5 dakika dahi almiyolar ogretmeni tesaduf disari cikti o sayede aldi yani napicaz bilmiyorum bu okul mu boyle yoksa diger okullarda boyle acil yazarsaniz sevinirim 😢

Selam bayanlar bizde bu yil 1 e basladik fakat okul kesinlikle veli içeri almiyolar bahçeye dahi... sadece cıkışta aliyolar oda bahceden cocugunu alan gidiyor okul icine almiyolar bugun 3. Gunumuz daha cocugumun sinifi neresi bilmiyorum bi cok veli kapida bu durumdan sikayetciyiz napicaz bilmiyorum ilk gunu aglamayan cocugum dun aglayip girmek istemedi yalvardim iceri 5 dakika dahi almiyolar ogretmeni tesaduf disari cikti o sayede aldi yani napicaz bilmiyorum bu okul mu boyle yoksa diger okullarda boyle acil yazarsaniz sevinirim 😢
Bütün okullar böyle milli eğitim yazı gönderdi kesinlikle veliler alınmayacak diye. Geçen sene de bu şekilde uyguladık hiç sorun olmadı, çocuklar eski senelere göre daha hızlı alıştı. Eskiden ağlayıp annesini yanında oturtanlar vardı geçen yıl hiç aglamadilar. İlk günler gitmek istemeyebilir de hemen alışır üzülmeyin

Pandemi donemi bitmis degil,okullar zaten kalabalik,iceri giripte ne yapacaksiniz,cocuklar zamanla alisirlar merak etmeyin ve evet butun okullarda yasak cunku milli egitimden kesin yazi geldi,iceri girecegim diye tutturup insanlarin isini zorlastirmayin.

Bence bu durum daha güzel oldu. Hem pandemi açısından hem de bazi anneler sınıfa kadar giriyordu yanlarında orada beklemeye çalışıyordu ya da bahçede bizim gibi çalışan anneler kapıdan bırakmak zorunda bu da çocuklarda onun annesi geliyor benimki gelmedi izlenimini veriyordu. Okula alışma süreci hızlandı iki gündür ağlayan gitmek istemeyen anne diye ağlayan çocuk görmedim hiç.

Bizim bahçeye alıyorlar ,ama burda öğrenci mevcudu çok az ,sadece okulun içine girmek yasak.

bu covidde sürü sülale sınıfa mı dalsın herkes?

selam anneler konu 1.sınıf olunca yazmak istedim bugün okul çıkışına gittim bide ne göreyim oğlum dışarda yanliz başına oynuyor öğretmeninin haberi bile yok sınıftan çıkmış ders saati kendisiyle konuştum daha sonra ders bitince ama çok korkuyorum ne yapmalıyım sizce

Alinmamasi mantikli olan zaten..hem hastalik var hem siz girdiginiz noktada diger cocuklarda annelerini ister ozaman herkes mi girsin..benim oglumda 1.sinifa basladi bu sene agliyo gitmek istemiyo bide okulun ilk gunu düsmüs bahcede iyice sogudu okuldan bende cok üzülüyorum..insaallah alisicaklar

selam anneler konu 1.sınıf olunca yazmak istedim bugün okul çıkışına gittim bide ne göreyim oğlum dışarda yanliz başına oynuyor öğretmeninin haberi bile yok sınıftan çıkmış ders saati kendisiyle konuştum daha sonra ders bitince ama çok korkuyorum ne yapmalıyım sizce
Ogretmeniyle ve hatta okul müdürüyle konustunuz mu böyle bisey nasil olabilir.siniftan ayriliyo ögretmen nasil farkinda degil.baska yerlere de gidebilirdi.

Ogretmeniyle ve hatta okul müdürüyle konustunuz mu böyle bisey nasil olabilir.siniftan ayriliyo ögretmen nasil farkinda degil.baska yerlere de gidebilirdi.
evet konuştum tabiki gidebilirdi okuldan rahatlikla cikabilir güvenlik denen bişey yok oğlum kaybolabilirdi.konustum ama içim hiç rahat degil baska ne yapabilirim bilmiyorum

Benim çocuklarım okulun, okul öncesi grubunda, bizi de kesinlikle almıyorlar.
Bahçe dahil, okul içine sadece randevulu, hes kodu ve ateşölçerden sonra giriliyor.
Bence iyi bir şey bu, korona döneminde olması gereken budur.

Çocuğun yanına gidince elinize ne geçecek ki? Hadi siz gittiniz ,sakinleşti çocuk. Peki annesi çalıştığı için ya da evde öteki kardeşleriyle ilgilendiği için o sırada orada olmayan çocuklar icerlemeyecekler mi? Ertesi gün onlar da tutturmayacak mi?
Okul çocuk ve öğretmenlere aittir. Bence okul en iyisini yapıyor. Bir sure sonra çocuk da alışır zaten. Bahçede annesinin eteğinde durmaz da birileriyle sosyallesir. Ayrıca her teneffüste onu gormeniz çocuğun her teneffüste tekrar ayrılma sancısı çekmesi demek değil mi? Bırakın da alışsın her gün 6 saat okulda kalmaya,annesini akşam görmeye
Bence o kapıda bekleyenler çocuğuna iyilik yapmiyorlar

Benim kız 40 aylık özel kreşte onlar bile almıyorlar. Çocuklar uyurken beni galoşla maskeyle okulu gezdirdiler ki göreyim ortamı diye o kadar. Dış kapıdan alıyor öğretmen bye.

X