10 haftada 6 beden incelme öykümü gururla paylaşıyorum...

julianne

Guru
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2008
3.062
3
Merhaba, size sizin de fayda görebileceğinizi düşündüğüm, kendi zayıflama deneyimimden bahsetmek istiyorum.

Özel bir şirkette halkla ilişkiler bölümünde çalışıyorum. 41 yaşındayım , 10 yaşında çok tatlı bir kızım ve yolunda götürmeye çalıştığım (artık daha mutlu) bir evliliğim var. Genel olarak hayatımdan memnundum ama çocukluğumdan beri fazla kilolarım hep başımın derdiydi, bir de doğum olunca ...Binbir çabayla kilo ver ,sonra fazlasıyla al , bir o diyeti bir bu diyeti dene , miden kazınsın , diyet ürünlerine dünya kadar para ver , spor salonlarında terle ,3 ay sonra başa dön...Artık çok yorulmuştum açıkçası hiç hevesim de kalmamıştı. 1.57 cm boy ve 72 kiloyla kalacağımı ve her yıl 1-2 kilo daha alacağımı kabullenmeye başlamıştım. Tabii bunu kabullenmek artık hiçbir şekilde çekici olmayacağımı da kabullenmek anlamına geliyordu , hafiften depresyona girmeye bile başlamıştım ki bundan 5 ay önce zevkime ve üstüme göre bir giysi bulamayıp somurtuk bir vaziyette bir kafede otururken taa lise yıllarından bir arkadaşımla karşılaştım .Gayet hoş görünüyordu , üstelik onun da 2 çocuğu vardı, çalışıyordu ama kilosu, yüzü ... Doğrusu benden çok genç duruyordu.Üstelik de bir kaç yıl önce çok kilo almış , bozulmuş diye duymuştum. :KK50: Karşısında kendimi kötü hissetsem de nasıl olup da böyle göründüğünü açıkçası yıllar sonra nasıl böyle ışıl ışıl parladığını sordum .Bana Gayrettepe'de kliniği bulunan Dr. Yasemin Arslan'a gittiğini söyledi .Hem zayıflama tedavilerini hem yüz tedavilerini ona yaptırmış. Sağolsun bana da telefonunu verdi. Doğrusu onu görünce biraz motive oldum, en azından bir deneyeyim, kaybedecek ne var ki dedim ve randevu aldım.

Dr Yasemin Hanım çok güler yüzlü ve halden anlayan biri çıktı , beni cesaretlendirdi. Kiloma , boyuma , yağ oranıma , biyolojik yaşıma detaylı olarak baktı , iyice muayene etti. Gerçek yaşım 41 olmasına rağmen biyolojik yaşım 46 çıktı ! Çok moralim bozuldu ama doktorum bunu elbirliğiyle düzelteceğimizi söyledi . Akupunktur ve genç kızlığımdan beri eritemediğim göbeğim için mezoterapi önerdi . Akupunkturun vücudumu dengeye sokacağını , mezoterapinin de karnımdaki yağları eriteceğimi, beden küçülteceğini söyledi .Eğer söylediklerine uyarsam 10 haftalık programın sonunda 4 beden incelecektim . Mezoterapi çok ince uçlu bir iğneyle yapılan bir tedavi , yapıldığı bölgedeki yağları eritiyor , içeriği Fransa'dan getiriliyormuş .Dr Yasemin Hnım bu eğitimleri Fransa'da almış. İğneden nefret etmeme rağmen sıramı beklerken konuştuğum diğer hastalar mezoterapiden çok memnunlardı . Ben de hem akupunktur hem mezoterapiye başladım. Doğrusu zaten yağlı olan bölgede pek de acı olmuyor. Zaten kilolu olarak çektiğim acı daha büyüktü :)

Mezoterapiden önce vücut ölçülerimi de aldılar . Bel ölçüm 82 cm, en geniş yer de 89 cm idi ! :KK53: Belin ideali 60 cm imiş , 80 cm üzeri ise bir çok hastalık için riskmiş !!! Akupunktura da girdim , doktor hanım bu tedaviyi de Çinli doktorlardan öğrenmiş . Kulağıma ve vücudumun bazı yerlerine iğneler koydu , tedavi bitince de kulağıma dikkat çekmeyen küpeler yapıştırdı . Bu sırada geldik diyet ve spor konuşmasına... İlk hafta diyetime tümüyle uymamı istedi, böylece ikinci seansta bazı tahliller isteyecekti. doğrusu diyet benim beslenme tarzıma zaten uygundu. Sabah normal bi kahvaltı, ara öğün, öğlende et ve salata, ikindi ara öğünü- ki bu çok önemliymiş, akşama sebze yemeği, yoğurt, günde 4 dilim ekmek... Güzel, bu diyeti rahat rahat yaparım dedim ama spor konusu nasıl olacak diye kara kara düşünürken, Yasemin hanım kızımla beraber günde 1 saat dans etmemi önerdi. Belki üniversiteden beri dans etmemiştim, acaba yapabilir miyim diye düşünürken zaten fazla da seçeneğim olmadığını anladım. Yıllarca spor salonlarına gittim. Akşam yorgun argın eve döndükten sonra, hava kararınca yürüyüşe çıkamıyordum. Eminim benim gibi düşünen çok kişi vardır. Dansı kızımla vakit geçirmek için şans olarak gördüm.

Tedaviler bittikten sonra Dr. Yasemin hanımın kliniğinden ayrıldım, bir güzel yemek yedim çünkü o akşam serbesttim. Ertesi günde diyete başladım. Akupunkturun etkisi olsa gerek pek fazla zorlanmadım. Zaten dediği saatlerde yediğim için acıkmıyordum, çok sinirlenmiyordum. Daha önce diyet yaptığımda fena halde gergin oluyordum. Evde kızımla danslara da başladık, ikimiz de çok eğlendik. Kızım bunun doktorumun verdiği ödev olduğunu duyunca çok şaşırdı. bu ödevim için bana zevkle destek olacağını söyledi :) 1. haftanın sonunda yine Gayrettepe'nin yolunu tuttum. :KK4: Dr. hanımın asistanı beni tarttı ve 2.5 kg. verdiğimi gördüm. 2.5 kg. biraz az geldi doğrusu. fakat kritik nokta buymuş!

Yasemin Hanım beni tedaviye aldığında durumu konuştuk, insülin direncinden şüphelendiğini söyledi. bazı tahliller istedi. eğer şüphesi doğruysa ve şu anda müdahale edilmezse şeker hastalığına giden yol açılabilirmiş. aile yakınlşarımda bu durumu sordu, evet amcam ve halam şeker hastasıydı. bu hastalıkta da genetik geçiş önemi olduğuna göre dahası eyvah kızımda da olursa diye çok endişelendim. dr. hanım kilo kontrolü, bel çevresi genişliği kontrolü ve hareket kontrolü ile bunu önleyebileceğimi söyleyerek beni rahatlattı. diyabetin önlenebilmesi için bel çevresinin belli bir ölçüsü varmış, iyi ki ilerlemeden bu aşamada farkedildi diye çok sevindim. 1.5 kg. verdim. böylece toplamda 4 kg. vermiş oldum. bu bir beden incelme demekmiş. motivasyonum arttı. Üçüncü hafta inceldiğimi artık herkes farketmeye ve beni desteklemeye başlamıştı bile. ama Dr Yasemin Arslan ve ekibinden sonra en büyük desteği her gün bir saat eğlenerek dans ettiğim, hafta sonları birlikte yürüyüşe çıktığım kızımdan alıyorum. Bu arada kızımın öğretmeni de durumdan çok memnundu. Çünkü bizimki '' biz annemle dans ediyoruz çok mutluyuz'' diye pek mutluymuş :) dördüncü hafta baktım bir çok hastada yüz gençleştirme tedavileri yaptırıyor. benim cildimi canlandırmak için ne yapabiliriz diye dr. hanımla konuştuk, 3 seanslık mezolifte karar verdik.

Herşey yolunda giderken 7. hafta iş yerinde çok can sıkıcı bir durum yaşadım ve bütün motivasyonum uçup gitti. Aslında her hafta ödül yiyecek hakkım olduğu için canım pek fazla bir şey istemiyordu ama o gün aklım pek başımda değildi. Buzdolabını boşalttığım yetmiyormuş gibi 6 kişilik bir pastanın da yarısını yedim! canım hiç hareket falanda istemedi. ertesi gün randevuya nasıl gideceğim diye canımı daha da sıktım. tabi yaklaşık 1 kg. yukarı gelmişim. :KK53: Dr. hanım kızacak mı diye beklerken son derece güleryüzle her insanın hayatında böyle dönemler olacağını, mühim olanın bu durumu sürdürmemek olduğunu söyledi. beni yine rahatlattı ve beni toplu hipno-meditasyon seanslarına davet etti. Hipno meditasyonda işe yaradı hem rahatladım hemde motivasyonum arttı. 8. haftada artık başlangıç halimden epey farklıydım. Mezoterapi zaten 5. seans itibariyle ciddi fark yaratmaya başlamıştı. Bu arada 1 ay sonra liseden arkadaşlarımla uzun yıllar sonra bir ara bir araya gelmeye karar verdik. Benim tedavimin de sonlarına yaklaşıyorduk. son hafta yasemin hanım birde botoxla düşmüş kaş uçlarımı biraz kaldırdı. 3 seans mezoliftte doğrusu çok işe yaradı, üstüne de botox. Son seansımda 10 haftada tam 11 kg. verdiğimi gördük!

72 kg dan 61 kg.a düşmüştüm, 46 bedenden de 40 bedene hatta bazı 38 beden elbiselerime bile girebiliyorum. :KK34: Üstelik yüzüm de gayet iyi görünüyordu. :KK8: Bana 2 haftalık beslenme diyetini anlattıkları 2 hafta sonra tekrar kontrole çağırdılar. 2 yıl boyunca 2-3 ayda bir gidersem oturmuş olan kilomu bozamayacağımı belirttiler :) Gerekli görürlerse lipoliz de yaparak beni iyice kontrol altında tutacaklar yani. O gün klinikten çıktıktan sonra gidip daha ince bedenime yakışan bir giysi aldım. lise arkadaşlarımla buluşmaya giderken de o elbiseyi giydim, kuaföre gittim, makyaj yaptım. sanırım o gün 41 yaşından çok daha genç duran ve ışık saçan iki arkadaş vardık; önce karşılaştığım, bende değişikliğin başlamasına neden olan arkadaşım ve ben. :nazar:

tebrik ederim..ne mutlu size arzu ettiğiniz görüntüye kavuşmuşsunuz. fakat resimlerinizi merak ettim keşke paylaşsaydınız :)

tebrik ederim, umarım cok daha kilo verirsiniz. peki bu bahsettiginiz sürecin toplam maliyeti ne kadar oldu, onu da yazabilir misiniz?

Her şeyin bir bedeli var değil mi :KK30: Aslında sırf akupunkturla kalsam bana çok maliyeti olmayacaktı. Akupunktur 10 hafta için 600 lira ödedim. Beni biraz zorlayan mezoterapi oldu. Onun için 1600 lira ödedim. Ama o hiç gitmeyecek gibi görünen göbeğimi toplatma için estetik operasyon düşünüyordum ki şimdi ameliyatsız eski haline döndü. Bence değer. :KK8:

Botoksla mezolift tuz biber gibi. Onlar için 200'er lira ödedim.

tebrik ederim harikasınız.umarım herşey çok çok daha güzel olur sizin için. doktorunuzun asıl branşı neymiş acaba

Teşekkür ederim ben de böyle güzel yorumlar okuyunca daha çok motive oluyorum. Soranlar olmuş; doktorum Tıp Fakültesi mezunu. Uzmanlık alanı ise medikal estetik.

Merhaba bir yorumda 28, bir yorumda 41 yaşında olan arkadaş;
Anladığım kadarıyla reklam için hayli güzel bir profil kasmışsın :)
Doktor Yasemin Hanım sen misin yoksa?
Yazık yazık, herkesi kandıraaa kandıraa baya müşteri almışsındır herhalde...
85 yaşındaki anneni de -doğruysa tabii- kendi meselene alet etmişsin o da takdire şayan bir hareket doğrusu.

Sevgili site yönetimi, size burada büyük bir iş düşüyor. Her üyeyi kontrol etmek zordur ama kadınları uydurma hikayelerle reklam yaparak kandıran bu arkadaşlara umarım dikkat edersiniz.

Sevgilerimle

X