Bebek Beslenmesi 117günlük kaç öğün kaç cc mama

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Duyguddglmz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2016
61
23
Merhaba kızım 117günlük 4.ay atağı yaşadık 3gün önce de baya erken bir şekilde diş çıkardı sonuç olarak çok az mama içmeye başladı. Sadece mama ile besleniyor. Eskiden her öğün 120cc içerken şu anda 3saatte 1 90içiyor hatta bazen 80 70 de olabiliyor. Kilosu 7200
Sizin bu aylarda bebekleriniz kaç saatte 1 beslenirdi acaba 4saate çıkarıp 120denemeli miyim?
En son ayın 4ünde 6950iken kilosu şimdi 7200. Bu ay çok az kilo aldı atak ve diş yüzünden nasıl eski iştahına dönebiliriz bilemiyorum:KK43:

4 saat yapmayın uzun süre olur . Az az sık sık verin bir de böyle deneyin. Normal böyle olması bir ay kadar sürebilir bebeğin böyle yapması. Yoğurt falan verin az az ama .

4 ayde normal. Birkaç haftaya düzene girer korkmayın. 4. Ay benim bebeğim de hiçbrşey yemeyip uyumak istemezdi.. hatta konu bile açmıştm 😀

4 saat yapmayın uzun süre olur . Az az sık sık verin bir de böyle deneyin. Normal böyle olması bir ay kadar sürebilir bebeğin böyle yapması. Yoğurt falan verin az az ama .
Fikrinizi keske kendinize saklasaydiniz 4.ayda ne yogurdu?
Konu sahibi onu ver bunu ver pirinc unu ver vs diyene bakma kafana da takma atak ve dis birlesince cok normal

Fikrinizi keske kendinize saklasaydiniz 4.ayda ne yogurdu?
Konu sahibi onu ver bunu ver pirinc unu ver vs diyene bakma kafana da takma atak ve dis birlesince cok normal
Yok ben doktor tavsiyesi ile vermiştim yoğurt. Sadece yoğurttan bahsediyorum ama onun dışında tabikide 4 aylık bebeğe başka birşey vermek çok erken . Dişlerini cikarirken hem damaklarina rahatlama hem de kemik için doktor sadece iki uc cay kaşığı ver demişti.

X