12-13 yaş sorunu, Psikoloğa gitmeli miyiz?

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
811
1.359
Kesinlikle katılıyorum. Şimdi yazdım yazdım sildim. O kadar doldum ki. Aileme de anlatmaya çalışıyorum. Kötü ben oluyorum sonra.
bu dusunce tarzi dogru degil. her cocuk ayni degil cunku. ayrica her davranis problemi olan cocuk simartilmis demek degi. birisine kizarsin pisar oturur. digerine kizarsin daha da cok azar. biraz da karakterle alakali.

her seyin basi iletisim. tabi ki sorumluluklari olacak ama sinirlarini da bilecek. bir anda tum duzeni degistirirseniz o da tepki gosterir. kucuk degisimlerle baslayin ve yavas yavas davranislarini degistirmesine yardimci olun. psikolog olmadan olmaz. bir hafta o psikologa gitsin bir hafta ailecek gorusun.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

litha

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2013
1.059
1.614
Aranızda yaş farkı varmış o yüzden ona böyle yaklaşmanı, endişelenmeni anlayabiliyorum ama bütün bunlar için çözüm üretmeye çalışacak kişi sen değilsin. Annesi değilsin, bırak ebeveynleri düşünsün. Kendini bu kadar sorumlu hissetme, o çocuğu yetiştirmek senin görevin değil. Senin müdahale edeceğin acil veya çok sıradışı bir durum da yok bana kalırsa. Şımartılmış bir ergen sadece.
 

can09e

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
19.029
51.003
42
Hepsini okumadım henüz ama. Yok yetiştirme tarzı yok şımartılma vs. Çok yanlış ithamlar gibi geliyor. Yapı ile de alakalı, ergenliğin verdiği hormonlar da cabası, biz de sorun yaşıyoruz, psikiyatriye de götürdüm. Çok güzel yetişmiş nasıl davranıyorsan öyle devam et dedi bişiyi yok bunlar normal dedi, rahat bi ohh çektim, bir problem olmasından endişeliydim çünkü.
Dengeli davranın.
İtiraz etmeler, yanlış olan bir şeyi savunma, sorumluluklarını yerine getirmeme oflama poflama internet, e tabi pandemiye de denk geldi. Combo yaptılar. Elbette hepsi böyle değil, ama çoğu böyle.