12 yaşındaki kıza mesajla cinsel istismarda bulunan sapık yakalandı

Tanınmamak için bıyığını da kesmiş ş.refsiz, facete görünce elim ayağım titremişti sinirden, şimdi için fena kıpırdıyordur :KK76:

ya canım teknoloji çağında tüm arkadaşları teknolojinin dibine vurmuşken bence yasaklar işe yaramaz, doğru kullanımı öğretmek ve kontrol etmek önemli bence, aslında çocuğunun küçük olması avantaj, küçük yaşta öğretilmesi daha iyi bence, 12 yaşında hesap açıp bak böyle insanlar var demektense, küçükten öğretmek lazım, o zaman çok çok daha bilinçli oluyorlar

Mantıklı aslında, ama işte yine de ister istemez içimi bir korku alıyor... Bir an önce büyüsün istiyorum, her şeyin farkında olmasını.

Şifresini biliceksiniz ama bildiğinizi çocuk bilmeyecek. Hesabın eposta adresi sizin adresiniz olacak. Küçükken sosyal medya hesabı açarsanız zaten bunlarla uğraşmayı bilmiyorlar. Sonra da öyle gidiyor. Sürekli kontrol belli bi yaşa kadar tüm yazışmaları okumak lazım. Ama gördüğünüz hoş olmayan yazışmalara hemen aşırı tepki vermiceksiniz sinsi sinsi çözüceksiniz işi.

Benim arkasından gizli iş çevirdiğimi öğrendiğinde bana güveni sarsılmaz mı ama? Ne zor iş bir çocuk yetiştirmek...

interneti bilinçli kullanmıyoruz
özellikle çocuklar yok oyun yok chat yok face dolaşıyorlar
evin kapısını kapatırız tanımadığımızı içeri sokmayız ama çocuğunun internette gezmesi demek tanımadığın 1000 tane adamı kadını evin içine koyman demek

İşte onu nasıl yapmak lazım, hesap açmasan gizli gizli açabilir, yasaklar her zaman cazip gelir. Böyle şeyleri anlatsan ürkütebilirsin, insanlara güvenmeyebilir bilemiyorum benim de yavrum var daha çok küçük ama böyle haberleri görünce de iyice korkuyorum nasıl yetiştireceğiz evlatlarımızı diye..

Nasıl başardınız? Kaç yaşında çocuklarınız, nasıl yaklaşmalıyız, internet çağı takip etmek zor...
11 yaşında ikiz kızlarım var..
Sosyal medyadan kastım.Face,twitter,whatsapp gibi sosyal paylaşım alanlarına izin vermiyorum.Daha doğrusu onlarla herşeyi konuşarak şu an bunlar için çok erken olduğunu anlatıyorum.Hatta bu haberi bile birlikte okuduk..Açık konuşmak,herşeyi küçük yaşta anlatmak gerektiğini düşünüyorum..
Tabi ki bilgisayar veya tabletten nete bakıyorlar...Ders dışında takip ettikleri tek yer you tube:-)
Arkadaş çevrelerinden çok talep var.Çoğunun telefonu ,face,Whatsapp'ı var...Ben baskı yapmadan anlattığım için istemiyorlar bile...Onlarda bizim gibi Msn(skype)ile görüşmeye başlayabilirler.Diğerleri daha sonra:-)
Bazı çocuklar var annelerinin,babalarının telefonu ellerinden düşmez..Bizim telefonları kimse eline dahi almaz...Oğlumda 6 yaşında çoğunluk tvde biz birşey izliyorsak pcde izlemek için açıyor..Bu sebeple pc ile sadece biz büyükler ilgileniyoruz..
Ona kullanmayı çok geç öğrettik bunu kasıtlı yaptık.Ne kadar geç o kadar iyi...
Bence zararlı olabileek herşeyi güzel,anlayabilecekleri dilde anlatmak lazım..

Kimi kadın sokakları dışarıyı tehlikeli bulduğu için,interneti ,teli veriyor eline ,gözümün önünde olsun ,içim rahat etsin diyor.Halbuki internet daha tehlikeli haberleri yok.

Kimi kadın sokakları dışarıyı tehlikeli bulduğu için,interneti ,teli veriyor eline ,gözümün önünde olsun ,içim rahat etsin diyor.Halbuki internet daha tehlikeli haberleri yok.
Biz hava çok soğuk olmadığı sürece hemen hemen hergün 1-2 saatte olsa dışarı çıkıyoruz.Çevremiz parklar,bahçeler ile dolu:KK51:Kirlenmekte güzeldir deyip toprağa,çimlere,parklara atıyoruz.:KK53:Bisiklet sürüyorlar,eşimde çocuk gibidir onlarla top oynar,ip atlar,kayar ,sallanır:KK45:Bende ayak uyduruyorum bazen:KK53:
Çocukları tv ve netten uzak tutmak için onları memnun etmek lazım.Biz elimizden düşürmeyelim sonra onlarada yasak diyelim.Olmaz öyle şey:işsiz:

11 yaşında ikiz kızlarım var..
Sosyal medyadan kastım.Face,twitter,whatsapp gibi sosyal paylaşım alanlarına izin vermiyorum.Daha doğrusu onlarla herşeyi konuşarak şu an bunlar için çok erken olduğunu anlatıyorum.Hatta bu haberi bile birlikte okuduk..Açık konuşmak,herşeyi küçük yaşta anlatmak gerektiğini düşünüyorum..
Tabi ki bilgisayar veya tabletten nete bakıyorlar...Ders dışında takip ettikleri tek yer you tube:-)
Arkadaş çevrelerinden çok talep var.Çoğunun telefonu ,face,Whatsapp'ı var...Ben baskı yapmadan anlattığım için istemiyorlar bile...Onlarda bizim gibi Msn(skype)ile görüşmeye başlayabilirler.Diğerleri daha sonra:-)
Bazı çocuklar var annelerinin,babalarının telefonu ellerinden düşmez..Bizim telefonları kimse eline dahi almaz...Oğlumda 6 yaşında çoğunluk tvde biz birşey izliyorsak pcde izlemek için açıyor..Bu sebeple pc ile sadece biz büyükler ilgileniyoruz..
Ona kullanmayı çok geç öğrettik bunu kasıtlı yaptık.Ne kadar geç o kadar iyi...
Bence zararlı olabileek herşeyi güzel,anlayabilecekleri dilde anlatmak lazım..

Benim kızım daha çok minik ama kesinlikle cep telefonu vermiyorum, ama çevre etkili, ısrarla çocuğa bak telefona diyorlar sinir oluyorum ama bazen büyükler de yapınca sesimi çıkaramıyorum. Sizi tebrik ederim, bu da bir yöntem umarım iyi birer ebevyn olabiliriz, umarım sağlıklı evlatlar yetiştirebiliriz...

Benim kızım daha çok minik ama kesinlikle cep telefonu vermiyorum, ama çevre etkili, ısrarla çocuğa bak telefona diyorlar sinir oluyorum ama bazen büyükler de yapınca sesimi çıkaramıyorum. Sizi tebrik ederim, bu da bir yöntem umarım iyi birer ebevyn olabiliriz, umarım sağlıklı evlatlar yetiştirebiliriz...
Canım inan herşey küçük yaşta başlıyor..Bu devirde çocukları küçük yaşta çevreye karşı eğitmek gerekiyor..
Onları dinlemek ve anlatılabilecek dilde çevreye karşı uyarmak gerekiyor..
Çevreye ayak uydurursak yandık:KK51:Allah kolaylık versin..İnşaallah hayırlı,sağlıklı evlatlar yetiştiririz:KK19:

Canım inan herşey küçük yaşta başlıyor..Bu devirde çocukları küçük yaşta çevreye karşı eğitmek gerekiyor..
Onları dinlemek ve anlatılabilecek dilde çevreye karşı uyarmak gerekiyor..
Çevreye ayak uydurursak yandık:KK51:Allah kolaylık versin..İnşaallah hayırlı,sağlıklı evlatlar yetiştiririz:KK19:

Amiiiin, en büyük duam bu...

11 yaşındaki çocuğun neden facebook hesabı var ben onu hiç anlamıyorum.. çok istiyorlarsa ebeveynlerinin hesaplarını kullansınlar beraber.. bu sapıklar bitecek gibi değil, ne kanun var ne de bir yaptırım.. anca sinek gibi düşeni yakalayıp bir süre sonra da salıyorlar olan bu..

X