12 Yaşındaki Kızım Ders Çalışmak İstemiyor

iyikiamaiyiki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
2.068
553
6. sınıfa giden kızım ders çalışmak istemiyor.her gün işten geldiğim zaman 1 saat ders çalışma tartışması yaşıyoruz.zorla ders çalışıyor kitap okuyor.en kötü dersi fen her gün tekrar yap yoksa unutursun diyorum ağlaya ağlaya ders çalışıyor
özel matematik dersi aldırıyoruz ancak yinede sınavlarda notları yükselmiyor.her akşam online türkçe dersi çözüyor öğretmenin attığı ancak 2 kere 100 puan aldı birdaha hep 60-50 puan aralığında.ders konusunda bizi üzüyor.aslında öğretmenleri zeki bir öğrenci olduğunu söylüyor ama dikkatini vermiyor.ne yapıcam şaşırdım kaldım.
bu yaşlarda çocuğu olanlar bana yorum yazarsa çok sevinirim

6. sınıfa giden kızım ders çalışmak istemiyor.her gün işten geldiğim zaman 1 saat ders çalışma tartışması yaşıyoruz.zorla ders çalışıyor kitap okuyor.en kötü dersi fen her gün tekrar yap yoksa unutursun diyorum ağlaya ağlaya ders çalışıyor
özel matematik dersi aldırıyoruz ancak yinede sınavlarda notları yükselmiyor.her akşam online türkçe dersi çözüyor öğretmenin attığı ancak 2 kere 100 puan aldı birdaha hep 60-50 puan aralığında.ders konusunda bizi üzüyor.aslında öğretmenleri zeki bir öğrenci olduğunu söylüyor ama dikkatini vermiyor.ne yapıcam şaşırdım kaldım.
Benim de 14 yaşında oğlum lgs ye hazırlanıyor bu sene
Temeli sağlam tutmak önemli ama lgs senesi çok yoğun oluyor o yüzden şimdiden sıkmamak gerekiyor
Ben özel ders dershane fılan uğraşmadım 6-7. Sınıflarda
Sadece soru çözümü yapıyordu günlük
1 saat ayırmak yerine soru sayısı belirleseniz
Hergün 50 soru çözsün
Dersleri güne ayırın
Fen matematik Türkçe inkılap din ingilizce
Bir günde boş olsun nasıl geçirdiğine karışmayın
Sadece akşamları kitap okumayı zorunlu tutun
Ben her akşam oğlumla oturup okuyorum
Tv yi kapatın siz de telefonla fılan ilgilenmeyin o soru çözerken
Bulmaca çözün dergi okuyun
Bazı çocuklar zor karakterli oluyor
Benim oğlum uysal uyumlu bir çocuk tabi hedefleri de var onun için ders calışması gerektiğinin bilincinde çok zorlamadı o yüzden

İnşallah kolayca halledersiniz
Baktınız olmuyor spor sanat veya resim e yeteneğine varsa o yönünü destekleyin

Ona ders çalışması konusunda ödül veya ceza veriyor musunuz? 20dk ders çalışma karşılığında 1 saat televizyon gibi. 20dk çok az gibi gelse de bir yerden başlamak lazım. 5 günde bir +5dk ekleyebilirsiniz belki. Bugün 30dk ders çalışırsan en sevdiğin yemeği yapacağım tarzı tekliflerle gidebilirsiniz.

Bir de bence cezadan çok ödüle teşvik edilmeli. Yani bir anda oyun oynarken gelip alırsanız çalışası da kalmaz sinir olur sadece.

Küçükken keşke 10dk bile olsa günlük ders çalışsaydım. Şimdi dersler konusunda bu kadar başarısız olmazdım. Küçüklükten çalışma rutini oluşturmak çok ama çok önemli.

Kolay gelsin.

X