Bebek Beslenmesi 18 aylık yemek menüsü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
minadex vitamin zaten doktor tavsiye etmişti bikaç arkadaşımada vermiş doktor onlarda çok memnun kaldılar ya benim için kilo önemli değil sadece bi düzeni olsun çok şükür şu aralar oldu.kızım benim içler acısıı durumdaydı anlatamam ağzını kilitliyo hiiçbirşey yemiyordu.ama şu aralar ii şükür..

bende minadex kullandım daha önceden açmıştı iştahını şimdi veriyorum fayda etmedi 3 yaşına kadar verilmesi gerekiyormuş balık yağlarının omega 3 içerdiği için öyle duymuştum

reyyancım ne kadar süre sonra iştahı açıldı yani kaç gün sonra belki ben ara verdim ya şimdi tekrar başlıcam hastalıklar girdi araya o yüzden ara vermek zorunda kalmıştım

3-4gün içinde ediyor 1 yemek kaşığı kahvaltıdan sonra veriyorum.ya sağlık ocaklarının tartıları nekadar doğru dijital değilya.kafam karıştı geçen hafta götürdüm 9400 az önce bidaha götürdüm 9700 çıktı geçen hafta kıyafeti kalındı 9200 gibi düşündük şimdi sadece badi vardı 9600 dedi ebe eğer öleyse 400 gr almış.normale gelsin kilosu kurban kescem adağım var

elvan vitaminsizse iştah yapıp kilo aldırıyor zaten balık yağı çok faydalı omega3 içeriyor doktorlar öneriyor ben de dr tavsiyesi ile başlamıştım

ben çalışdığım için kayınvalidem bakıyor o da pek üstüne düşmüyor galiba dün akşam acile götürdük zaten iştahsızdı şimdi hiç yemiyor boğazı kızarmış ateş yapıyor neyse iyileşsinde sonra bir düzene sokmaya çalışcam spraktin öneriyor bir arakadaşım kullanan varmı ben de düşünüyorum

ben kızıma kullanıyorum 3 ay oldu çok fark yok ama biraz topladı doktorumuz uyku yapıcak falan demişti ama bizde pek etkili olmadı şurup bide düzenli içemiyoruz ondan sanırm sabah öğle akşam diyo ama biz encok 2 verebiliyoruz içmek istemiyo 18 aylık 10 kilo zayıf ama hiperaktif yerinde durmaz .sağlıklı olsunlarda zayıf olsun manken gibi kızım benim ..:1rolleyes::sm_cool:

kızlar gerçekten nedir şu milletin tombul çocuk merakı ya?
geçen sene ben de iştahsızlık meselesi yaşadım, çok bunaldım ve maalesef hırsımı kızımdan çıkardım. bağrışmalar ağlamalar off canım çıkmıştı.ama bir senedir arada problemler yaşasak da şu anda iştahı yerinde bir bebek. bu arada kızım gerçekten çok zayıf 26. ayı bitti ve kilosu 9 buçuk kg ama maşallah fıkır fıkır cimcime. bir senedir seven seas balık yağı zinco şurup ve bir ay öncesine kadar da sabahları aç karnına keçiboynuzu pekmezi içiriyorum.
aslında asıl mesele dışarıya kulağımızı tıkamak ama gel gör ki bunu yapması çok zor.
kuzularınızla sağlıklı,neşeli ve bol iştahlı günler dilerim....

bu arada kızıma çorbalarını ekmek içi ilave ederek veriyorum afiyetle yiyor beni zorlamıyor ancak pilav ,köfte ve makarnayı kendi yemek istiyor ve çok yavaş yiyor bana bazen soldan soldan geliyorlar:))
kahvaltıda sadece yumurtayı kaşıkla yiyor ama maalesef diğerlerini tek tek yemiyor bir parça peynir eziyorum, zeytin dilimliyorum, biraz yağ ,biraz bal bebe bisküvisi ve ekmek içini sütle bulamaç yapıyorum ona hayır demiyor zilli ama istiyorum ki tek tek yesin kaç sefer denedim ama öyle yemiyor. bu konuda neler yapabilirim acaba ?
sabah kahvaltı öğlen çorba yarım saat sonra 150 ml süt arada bisküvili veya meyveli yoğurt(meyve püresiyle) akşama yine yemek sonra bazen muhallebi ve gece yatarken bisküvili süt .
bir de meyveleri ekşi deyip yemiyor veya çok az yiyor..

aslında bize kalsa çocuklarımız iyi ama işte gel gelelim bu insanlar anlamıyorlar. bide senin çocuğunla yaşıt tombul bir bebek varsa o zaman durum dahada vahimleşiyor sinir oluyorum.... allah bebeklerimize hayırlı iştahlar hayırlı kilolar versin inşaalah:)

bende bayadır balık yağı kullanıyorum onunla iştahımız biraz olsun düzeldi bizimde şükürler olsun.. ama diğer çocuklara göre azdır yine yemesi
Balık yaginin bende faydasını gördüm.18 aylık kizimin iştahı birazda olsa düzeldi.kendi kendine yemesini sağlayın öyle daha zevkle yiyor.ben bunu öğrendim hanımlar zorlarsaniz yemekten soguyorlar

18 aylık bir kızım var çok iştahsız 5 öğün yemesi gerekirken 3 öğün yiyor hiç acıkmıyor akşam muhallebi veremiyorum siz neler veriyorsunuz menülerini yazarmısınız ?
Merhaba benim oğlum 18 aylık sabah kalkar kalkmaz ilk işim biraz su içirip 10 dk sonra 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu özü yedirmek oluyor kahvaltısını hatırlayana kadar 10-15 dk geçiyor hafif cıvık bir yumurta haşlıyorum 1 tane ceviz eziyorum biraz peynir tereyag ile karıştırıp yediriyorum. 3 saat sonra sıcak suda 4 yemek kaşığı yulafı sicak suyla yumusatiyorum 2 cici bebe 1 elma rendesi yarımda portakal suyuyla karıştırıp veriyorum uyuyor uyanıyor çorba iciyor 2 saat sonra incir yada kayısı puresini yumusatılmış yulafla veriyorum. 2 saat sonra da yemeğe ekmek doğrayıp yediriyorum uyutuyorum gecede 1 kez uykusunda süt içiyor denemeni tavsiye ederim yulaf ince öğütülmüş olmalı ve sıcak suda güzelce kapagini kapat yumuşasın umarım faydam dokunur

X