18 haftalık hamileyim oruç tutabilir miyim tutmak farz mi

Deryaxcv

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2021
57
22
23
Merhaba arkadaşlar 18 haftalık hamileyim oruç tutabilir miyim tutmak farz mi yani bebek susuz kalır endişesindeyim lütfen yardımcı olur musunuz

Merhaba arkadaşlar 18 haftalık hamileyim oruç tutabilir miyim tutmak farz mi yani bebek susuz kalır endişesindeyim lütfen yardımcı olur musunuz
maalesef Tutamazsiniz Dr unuzada danışın zaten izin vermeyecektir ve hamilelik de farz değil bebeğinizi riskeriske atmayın sonra çok üzülürsünüz

Bebek icin zarari var mi yok mu onu doktor soyler de hocalarin soyledigi hamilelik ve emzirme donemlerinde oruc tutulmayabilir. Daha sonra bire bir kazasi tutulur

Riskli bir gebelik geçirmiyorsanız bebeğin suyu vsde iyiyse tutmak sizin halinize kalır. Kendinizde tutacak gücü bulursanız çok kötü olmazsanız tutabilirsiniz

Canım bende 14 haftalık hamileyim tutamıyorum. Yemek yemediğim zaman istifra ediyorum çok kötü oluyorum tutmayacam maalesef 😔 bu durumda doktora söylemeye bile gerek yok. Eğer tutabilecek durumda olsaydım tutardım ama bir yandan da bebeğin gelişimi var biz daha somra orucumuzu kaza edebiliyoruz ama bebek aç susuz kaldığı için belki de hasar görecek onun tamiri olamaz nolur nolmaz fıkhen izin vardır hamile ve emzirenlere

Sadece riskli gebelik olmasını beklemeyin derim hamile iseniz kaza yaparsınız bebeği riske attikdan sonra bı önemi kalmayacak aç susuz o kadar saat kalmamanız gerekiyor bu sefer gebeliginizi riskli geçirirsiniz hamilelik ve emzirme sonrası kazasini tutarsınız

Gebelik de her haftasında bı organı gelişiyor ilk 6 ay ve son 3 ay da kilosu Allah korusun yetersiz beslenme yada susuz kalmakdan dolayı bebeğinizi kaybetme yada sakat olma ihtimali olabiliyor .tansiyonunuz da oynayabilir direk bebek etkilenir zaten doktora sorduğunuz da direk tutmayın diyecektir

Bende 12 haftalık gebeyim 1 gun tutup bir gun tutmuyorum çalışıyorum aynı zamanda ara vererek tutuyorum çalışırken dahi tutmaya zorlanmıyorum ama su içme durumu cok düşüyor dikkat etmek lazım bende doktoruma danıştım suyunu ihmal etme istiyosan tut dedi

X