180x200 yatak kullananlar

Pepperony56

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
7
1
25
Herkese merhabalar ben evime 180x200 boyutlarında yatak almak istiyorum ama standart çift kişilik çarşaflar (240x260 cm)bu yataklara oluyor mu yoksa problem mi yaşanıyor kullanan varsa beni aydınlatırsa çok sevinirim

Yatağı yüksek almazsanız oluyor, benim yatak 36 cm mi ne yüksekliği, tüm çarşaflar havada kalıyor şu an, eski yatak daha kısaydı onda sorun yaşamıyordum

King size çarşaflar satılıyor büyük yataklara uygun, standart çarşaflar kısa kalabilir

Lastikli çarşaf kullanıyosanız 200x200 öneririm en büyük boy. Lastıksız klasik çarşafta da 240x260 oluyor diye biliyorum ama kenar kalınlığı da önemli, yani 260x280 daha iyi olur açıkcası.

160 cm'lik srandart yataklar için satılan çift kişilik ürünler (200×220) bu yataklara küçük geliyor bence yani yorganlar yanlardan pek sarkmıyor, üzerine örtünce sırtın açılabiliyor (çarşaf o kadar sorun olmuyor). 160 cm yataklar için battal boy (230×220) ürünler daha kullanışlı oluyor. Şimdi battal boy 160 cm'ye oluyorsa seri üretim yapan mağazalarda 180 cm yatağa uygun bir şey bulmak zor olabilir. Yatak yüksekliğine göre yatağın genişliğine yaklaşık 50 cm ekleyerek bakabilirsiniz. Çarşafı normal çarşaf alıp lastikli olarak diktirmiştim çeyiz yapan bir yere, bunu deneyebilirsiniz. Kenarına parça ekleyip lastikliye çeviriyorlar, sorun olmuyor eklenen kısım yatağın altında ya da yanında olduğu için.

Bende aynı ölçülerde yatak kullanıyorum.Benim gömme yatak alfemonun.Sanirim lastikli olan carsafta 200 200 kullanıyorum.Zaten her ölçüye uygun çarşaf oluyor.Ama çok güzel rahat rahat uyuyabiliyorsunuz.Hatta kızım da aramızda uyuyor bir kişiyi daha alır 😅

Aa bi ben çarşaf bulamadım ya herhalde, benim 180 değil sanırım ama yüksekliği 40 santime yakın, her çarşaf yandan fırtıyor :KK43: Jumbo satan bir yere sordum 30 santime kadar uyar dedi, tekrar bakayım bi

Benim de o ebatt ve ben özel yaptırıyorum. Hazır aldığım hiçbiri olmadı. Özel dikim yaptır fiyatları neredeyse aynı zaten

Herkese merhabalar ben evime 180x200 boyutlarında yatak almak istiyorum ama standart çift kişilik çarşaflar (240x260 cm)bu yataklara oluyor mu yoksa problem mi yaşanıyor kullanan varsa beni aydınlatırsa çok sevinirim
benim yatagım 180 200 elimdeki çarşaflar olmadı. maki teks diye bir marka var oradan alıyorum. 240 260 ölçülerde hem kalite hem büyüklük olarak çok güzel bir ürün. maki markayı keşfettikten sonra evdeki bütün dandik dundik çarşaf nevresim leri evden çıkardım şimdi hem çocuklara hem kendime sadece bundan alıyorum bi göz atın bi şans verin derim. bilindik pahalı markalardan geri kalmayacak bir ürün

Bella masionun nevresim takımlarından aldım çok iyi oldu. Tabi çeşit olarak o boylarda bulmak zor olabiliyor. Bende zorlanıyorum

Almayinnnnn. Esimin bekar evinden getirdigi yatak boyle. Carsaflar hep guduk kaliyor, sinir oluyorum. Buyuk carsaf bulmak zor. Takimlarda genelde 160x200'e gore carsaf oluyor.

X