2 çocuk çalışmak ve kreş

A n n e y i m

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
542
6.969
Selamun aleyküm hayırlı akşamlar..

Az önce bi konu okudum kendi konumla alakalı ama işime yarayacak yorum göremedim. Tam anlamıyla açıklayıcı yorum almak istiyorum. Çünkü gerçekten buna ihtiyacım var.

Benim iki kızım var. Ve ikisinide kreşe verip çalışmak istiyorum. Tabi kreşin ücretini tamamen kendim karşılamıcam. Fakat oda şuanlık. Varmı aranızda iki çocuklu boşanmış tek başına asgari ücretle geçinen arkadaşlarımız ablalarımız nasıl yapıyosunuz,güne nasıl başlıyosunuz,kreşe kendiniz bırakıp iş çıkışı kendiniz mi alıyosunuz? Şuan araştırdığım kreşler 2 çocuk için 800 civarı çalışacağım yerde belli ama boşandıktan sonra nasıl olur aklım almıyor birikim yapsam yine nereye kadar.

Açıklayıcı,faydalı yorumlarınız bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.. 🌼🌼

Tam gün kreş olursa sabah giderken bırakır akşam da alırsın canım mutlaka bir düzen oturtursun.
Allah yardımcın olsun inşallah.

-Amin inşAllah.. Benimde düşüncem bu yönde ama bu süraçte olan yada şahit olanlardan duymak isterim en azından nasıl bi yolda olduğumu nasıl bi yol çizeceğimi anlarım.

Acikcasi bende merak ediyorum ozel sektorde calisacagim ise girersem 3 yas olacak kizim var tam gun kres dusunuyorum ama 8.30 18.30 is saatimdi dogum oncesi . Bukadar uzun zaman cocuk kreste mi kaliyor aksama kadar da oyun oynayamaz neler yapiyirlar merak ediyorum tam gun icin fiyatlar cokmu ucuk oluyor merak ediyorum. Eve geldik direk yemek is guc mu girisiyosunuz esleriniz yardmci mi nasl plan program yapiyosunuz

Acikcasi bende merak ediyorum ozel sektorde calisacagim ise girersem 3 yas olacak kizim var tam gun kres dusunuyorum ama 8.30 18.30 is saatimdi dogum oncesi . Bukadar uzun zaman cocuk kreste mi kaliyor aksama kadar da oyun oynayamaz neler yapiyirlar merak ediyorum tam gun icin fiyatlar cokmu ucuk oluyor merak ediyorum. Eve geldik direk yemek is guc mu girisiyosunuz esleriniz yardmci mi nasl plan program yapiyosunuz

Tam anlamıyla bende bunları merak ediyorum ama. Yazan yok

Öncelikle Allah yardımcınız olsun Benim Bilgi verebileceğim konu ise, devletin özellikle boşanmış ve asgari ücretle çalışan annelere verdiği kreş desteği var. Aylık 1000 tl olması lazım. Mutlaka araştırın, bulunduğunuz il veya ilçenin Aile ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğü ile görüşün, Maddi destek alırsanız belki herşey daha kolay olur. Sevgiler

Amin cümlemize inşAllah. İlk defa duydum bu iyi oldu, mutlaka araştırıcam çok sağolun

Öncelikle Allah yardımcınız olsun Benim Bilgi verebileceğim konu ise, devletin özellikle boşanmış ve asgari ücretle çalışan annelere verdiği kreş desteği var. Aylık 1000 tl olması lazım. Mutlaka araştırın, bulunduğunuz il veya ilçenin Aile ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğü ile görüşün, Maddi destek alırsanız belki herşey daha kolay olur. Sevgiler

X