2 Çocukla(bebekle) baba evine nasıl gideceğim? Yardimmmm

Merhaba,daha önce de durumumu yazmıştım şimdi sizden fikir istiyorum.. Ben şu an aile apartmaninda yaşıyorum. Eşimle ayrılmaya karar verdik ben ailemin yanına gideceğim. Ama şimdi hemen eşyaları falan taşıma imkanım yok. Bunun için bir kaç ay zaman lazım. Okul değişikliği vs için. Ben şimdi valizle mi gitmeliyim? Eşya konusu nasıl olacak. 2 çocuk var ortada.. Gittim mesela birseyler lazim oldu eve gelip gerekli eşyaları almak ne kadar doğru olur? Nasıl bir yol cizecegim bilemedim
Tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Bu arada eşim çabuk pes ettiğimi,kumari birakacagini ona inanmadığımi vs söyleyip beni manipule etmeye çalışıyor. Evden ayrılınca nasıl bir tepki verecek çok fazla kestiremiyorum açıkçası. 2 çocukla normalde dışarı bile çıkmak zorken evden ayrılmak çok daha zor🙄
Anlaşmalı bosanin, protokole eşya paylaşımını da yazın.Buyuk ihtimalle kabul etmeyecek aile apartmanında herkese rezil olduğunu düşünerek.
Siz yine de protokol üzerinde eşya paylaşımindan bahsedin,kendinize göre maddeyi belirleyerek.

Ben ayrı eve çıkacak olduğum için ve eşyanın tümünü ben aldığım için (taksitleri bile devam ediyordu) aldım çıktım.Dava dilekçelerinde eşya da eşya deyip durdu, umrumda değil iyi ki aldım,yeniden almak masraflı olurdu ve kovmanin bedelini ödememiş olurdu.

Ama siz aile evine dönüyorsunuz taşınabilir şahsi eşyalarınızı mutlaka alın,dönüp almak zor olur.

Önce size üzüldüm ve ona göre yorum yazdım ama şimdi de kızarak yazıyorum. Çocuklarınız büyük sandım, daha bebeklermiş. Maddi gücünüz işiniz maaşınız olabilir, aileniz de destektir ne güzel ama çocuklarını seven değer veren geleceklerini düşünen bir baba yok ortada. O kızılan klasik soruyu ben de soracağım, bu ortama 2 tane çocuğu niye yaptınız? Hadi 3 yaşındakini anladım ama ikinci bebek niye? Yazık değil mi, rezil kumarbaz, evini ailesini dağıtan bir adama baba diyecek?

Önce size üzüldüm ve ona göre yorum yazdım ama şimdi de kızarak yazıyorum. Çocuklarınız büyük sandım, daha bebeklermiş. Maddi gücünüz işiniz maaşınız olabilir, aileniz de destektir ne güzel ama çocuklarını seven değer veren geleceklerini düşünen bir baba yok ortada. O kızılan klasik soruyu ben de soracağım, bu ortama 2 tane çocuğu niye yaptınız? Hadi 3 yaşındakini anladım ama ikinci bebek niye? Yazık değil mi, rezil kumarbaz, evini ailesini dağıtan bir adama baba diyecek
Önce size üzüldüm ve ona göre yorum yazdım ama şimdi de kızarak yazıyorum. Çocuklarınız büyük sandım, daha bebeklermiş. Maddi gücünüz işiniz maaşınız olabilir, aileniz de destektir ne güzel ama çocuklarını seven değer veren geleceklerini düşünen bir baba yok ortada. O kızılan klasik soruyu ben de soracağım, bu ortama 2 tane çocuğu niye yaptınız? Hadi 3 yaşındakini anladım ama ikinci bebek niye? Yazık değil mi, rezil kumarbaz, evini ailesini dağıtan bir adama baba diyecek?

Bu şekilde tepki vermekte haklısınız. Ama olaylar 2.bebegime hamileyken patlak verdi. İlk etapta iddia oynadım 10 bin kaybettim çok üzgünüm vs dedi. Ben bu olayın kumarda bagimlilikla alakası olduğunu bile düşünmedim. Ben hayatımda kumar oynayan kimse görmedim zaten. Benim zihnimde kumar Türk filmlerinde gördüğüm kumarhaneler. Sanal oynanan bir şey olduğunu, futbol basketbol maçlarına yüksek rakamlar yatırıldığıni çok sonra öğrendim

Bu şekilde tepki vermekte haklısınız. Ama olaylar 2.bebegime hamileyken patlak verdi. İlk etapta iddia oynadım 10 bin kaybettim çok üzgünüm vs dedi. Ben bu olayın kumarda bagimlilikla alakası olduğunu bile düşünmedim. Ben hayatımda kumar oynayan kimse görmedim zaten. Benim zihnimde kumar Türk filmlerinde gördüğüm kumarhaneler. Sanal oynanan bir şey olduğunu, futbol basketbol maçlarına yüksek rakamlar yatırıldığıni çok sonra öğrendim

Ailenizi arayın bir araba tutup götürebilirsiniz eşyaları. Parça parça zor olur. Allah yardımcınız olsun.

Çalışıyorum işim var çok şükür. Ailem de destekler bana. Artık durum ortada çünkü. Ben aileminde bu yaştan sonra çocuk bakma yüküne girmelerini istemedim. O sebeple de eşime haddinden fazla tolerans gösterdim. Kıymet bilmedi malesef. Eşya konusu da ise eğer ailemin yanında yasarsam gerek yok. Ama belki abimin boş dairesi var oraya taşınırsam mecburen her şey lazım. Zaten bir ton borçta olduğum için alacak durumum da yok
Kumar yüzünden boşandım. Sonra annesi ile tedaviye gitmiş düzelmeye çalışıyorum diyor bilmiyorum. 5 yaşında çocuğum var. Annem geldi bir süre yanımda kaldı ben onların evine gidemezdim hem ev küçük hem iş sıkıntı. Şimdi çalışıyorum çocuğa babaannesi bakıyor ailem arayıp sormuyor insan ailesine yük oluyormuş. Şimdi ne yapıcam bende bilmiyorum eski eş barışalım diyor mecburen sürekli görüşüyoruz.
Yani aileyede güven olmuyor her aile aynı değil tabi.

İnsan keşke o kumarhaneler kapatılmasaydı diyor. En azından fiziki olarak oralara gitmek gerekiyordu ve belli gelirin yoksa almıyorlardı. Kumarhane yasak kapalı ama herkesin evindeki açık hem de 24 saat oynanabiliyor. Adamlar evde otururken 5 dk tuvalette bile kumar oynayabiliyorlar. Aynı şekilde fuhuş da yasak ama online genelevde alışveriş yapmak hiç sorun değil.

Kumarı bırakan duymadım hiç..
Okullar tatil olup da kayıt yaptırma zamanı gelene kadar beklemek mi gerekiyor acaba
Ya da boşanma olunca belki de çocukların okulunun doğrudan değişmesine izin vardır.
Örneğin sıkıntılı bir boşanmadan sonra memura tayin hakkı veriliyor mesela.

Sanırım mesajı dikkatli okumadınız, normal koşullarda dediğiniz doğru olabilir.
Ancak aile apartmanında otursam ben de gitmek isterdim yani.
Bunda şaşılacak ne var ki.
Eş ailesinin cümbür cemaat yaşadığı apartmanda nasıl kalsın kadın.
Ne adamın anası, babası, kardeşi vs rahat bırakır ne de adamın kendisi.
Yoksa kadın neden 2 çocukla düzenini bozup ayrılsın ki.
Evet sonradan fark ettim aile apartmanı olduğunu ama sizde takdir edersiniz ki normal şartlarda da giden kadın oluyor hep yoksa aile apartmanında gitmekten başka çare yok ben 1 dakika duramazdım

Rabbım yardımcınız olsun yuva kurmak çok zor emek veriyorsun uz maddi manevi imtihan dünyası Allah sizleri iyi ınsnalarla karşılaştırsın bende evliyim çevremde görüyorum bu şekilde gerçekten biri intihar etti kendini attı balkondan biri babasının evine döndü görumcem de boşandı geldi oda alt katımda aile apartmanı eşimle tartışsak küssem bile büyük bir boşluk yasiyorum Bi yuvanon dağılmasi kimbilir sizde ne kadar büyük yıkımlar sebep olmustı Allah iyi halden anlayan ınsnalarla karşılaştırsın ailenizin desteği çok önemli şanslısınız ben şuan bu durumda olsam kabul ederler ama hayatım zindan olur aile desteği çok önemli
Belki de benim de hayatım zindan olacak gelecek hakkında tahminde bulunmak zor. Ama olumsuz düşünüp kumar oynayan her şeyini kumara yatıran adama ömrümü adamakta istemiyorum artık.

Kumar yüzünden boşandım. Sonra annesi ile tedaviye gitmiş düzelmeye çalışıyorum diyor bilmiyorum. 5 yaşında çocuğum var. Annem geldi bir süre yanımda kaldı ben onların evine gidemezdim hem ev küçük hem iş sıkıntı. Şimdi çalışıyorum çocuğa babaannesi bakıyor ailem arayıp sormuyor insan ailesine yük oluyormuş. Şimdi ne yapıcam bende bilmiyorum eski eş barışalım diyor mecburen sürekli görüşüyoruz.
Yani aileyede güven olmuyor her aile aynı değil tabi.
Üzüldüm sizin durumunuza da. Bende uzun zamandır artıları eksileri tartmaya çalışıyorum. Ailemle de sorun yaşarsam ne yaparım kısmını da düşünüyorum. Hatta öyle ki yaşım genç yarın bir gün birine aşık oldum deyip çocuklarımı perişan eder miyim o bile hep aklımda.(olmaz diye bir şey yok ,çocuklarına bile yüzünü dönen çok anne gördüm) ama tüm bunların sonucundan diyorum ki kumarbaz bir eş kumarbaz bir baba. Bu adamla ne kadar evli kalsam da huzur olmayacak. Sonu yok malesef. En azından yaşım gençken ve çocuklar küçükken yeni hayatıma adapte olmak istiyorum. İyisiyle kötüsüyle..

Kumarı bırakan duymadım hiç..
Okullar tatil olup da kayıt yaptırma zamanı gelene kadar beklemek mi gerekiyor acaba
Ya da boşanma olunca belki de çocukların okulunun doğrudan değişmesine izin vardır.
Örneğin sıkıntılı bir boşanmadan sonra memura tayin hakkı veriliyor mesela.
Gerçekten artık beklemek mi lazım gitmek mi lazım doğru olan ne kafam karma karışık. Tüm yük kadına. Sorumsuz biriyle yaşamak gerçekten hayatı zindana çeviriyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

İnsan keşke o kumarhaneler kapatılmasaydı diyor. En azından fiziki olarak oralara gitmek gerekiyordu ve belli gelirin yoksa almıyorlardı. Kumarhane yasak kapalı ama herkesin evindeki açık hem de 24 saat oynanabiliyor. Adamlar evde otururken 5 dk tuvalette bile kumar oynayabiliyorlar. Aynı şekilde fuhuş da yasak ama online genelevde alışveriş yapmak hiç sorun değil.
Gerçekten dediğiniz gibi wc de bile 2 dk da oynuyor. Bunun önüne nasıl geçilir bilemiyorum. Bizim çabalarımız sonuçsuz kaldı. Umarım bundan sonrası için düzelir. İnsanların yuvaları bu sebepten yıkılmaz

Merhaba,daha önce de durumumu yazmıştım şimdi sizden fikir istiyorum.. Ben şu an aile apartmaninda yaşıyorum. Eşimle ayrılmaya karar verdik ben ailemin yanına gideceğim. Ama şimdi hemen eşyaları falan taşıma imkanım yok. Bunun için bir kaç ay zaman lazım. Okul değişikliği vs için. Ben şimdi valizle mi gitmeliyim? Eşya konusu nasıl olacak. 2 çocuk var ortada.. Gittim mesela birseyler lazim oldu eve gelip gerekli eşyaları almak ne kadar doğru olur? Nasıl bir yol cizecegim bilemedim
Tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Bu arada eşim çabuk pes ettiğimi,kumari birakacagini ona inanmadığımi vs söyleyip beni manipule etmeye çalışıyor. Evden ayrılınca nasıl bir tepki verecek çok fazla kestiremiyorum açıkçası. 2 çocukla normalde dışarı bile çıkmak zorken evden ayrılmak çok daha zor🙄
Size lazım olanları alın, sonradan lazım olacak olan olursa da sadece sizin evde yok ya, satın alırsınız.
Çıktınız mı girilmez o eve bir daha, çok saçma bence.

Eşya için tekrar tekrar git gel yapılmaz bence. Ne alacaksanız en başından alın. Büyük eşyaları da sşimdiden alıp bir depoya yerleştirin,ya da abinizin boş evine koyun. Sonradan pişman olursunuz.

Size lazım olanları alın, sonradan lazım olacak olan olursa da sadece sizin evde yok ya, satın alırsınız.
Çıktınız mı girilmez o eve bir daha, çok saçma bence.
Satın alınabilir evet amq her şey çok pahalı ve ben maddi olarak çok iyi durumda değilim
Eşim sayesinde her şeyimiz gitti üstüne borçlarımız var. O sebeple nasıl bir düzen kuracağım belli olunca eşyaları almak isterim. Şu an A'dan Z'ye ev dizmek çok zor olur benim için. 2.el anca alabilirim..başkasının eşyasını kullanmaktansa kendi eşyalarımı tercih ederim

Satın alınabilir evet amq her şey çok pahalı ve ben maddi olarak çok iyi durumda değilim
Eşim sayesinde her şeyimiz gitti üstüne borçlarımız var. O sebeple nasıl bir düzen kuracağım belli olunca eşyaları almak isterim. Şu an A'dan Z'ye ev dizmek çok zor olur benim için. 2.el anca alabilirim..başkasının eşyasını kullanmaktansa kendi eşyalarımı tercih ederim
He siz ev eşyası dediniiz.
Ben hani kılık kıyafet, çocukların oyuncağı medikal eşyaları filan gibi anladım.
Yani yine de çıkılan eve girilmez bence. ya biraz birikim yapmaya çalışın ya da iş bulup çalışın önem sırasına göre her ay bir eşya alarak devam edin. Başka birşey gelmedi aklıma
Teşhir ürünleri daha uyguna satılıyor onlardan filan bakarsınız.

X