2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Arkadaşlar aranızda oğlunu sünnet ettirenler süreçten bahsedebilir mi hiç bir bilgim yok . Bu ay ya da en geç öbür ay sünnet ettirelim diyorum ama süreç bilmiyorum çok ağrı sızı olur mu sünnet kilosu alınıyorsa bez nasil tutuluyor ya da bez tutulursa pipisi acıyıp enfeksiyon kapmaz mi Kac gün ya da hafta ağrı huysuzluk oluyor sünnet sonrası dikkat edilmesi gerekenler neler gibi bir de 5 aylık bebeğe sünnet nasıl oluyor yani anestezi falan verilmiyor sadece pipi uyuşturuluyordur diye düşünüyorum ama ???
şimdiden cevaplar için teşekkür ederim 💕
Bizde de sünnet 5 aylikken oldu. Aman bir problem olur mu , yaptirsak mi yaptirmasak mi diye günlerce uykularimiz kacmisti. Ameliyathaneye bizi sokmadilar tabi ki. En sevdigi oyuncagini ve emzigini verdik sadece. Bölgesel uyusturulup yapiliyor. Doktorumuzun soyledigi gibi sunnet sonrasinda yaklasik 1 saat agladi hatta beraber agladik. Ben neden yaptirdik diye oglum da acisindan. Daha sonra aglama hic olmadi. Hatta agri sizi da oldugunu düsünmüyorum cunku oglumun keyfi yerindeydi. 1 haftaya da gecmisti zaten.
sünneti bebekler emeklemeye baslamadan yapiyorlar ki pipisine degmesin ya da vurma olmasin diye. Bazi doktorlar yenidoganken yapiyorlar hatta.
Sünnet sonrasi istenirse sünnet külodu var ondan alinir. biz ondan 2 tane almistik. ama ayni islemi gören kagittan kahve/cay bardaklari da kullaniliyor. hatta biz 1 tane külodumuzun külot kismini kesip sadece pipiyi koruyan kismi kullandik ki bu islem bardakla ayni gibi. her iki sekilde de bezi külodun üstünden kullaniyorsunuz.
Sizin icin de hayirli olsun.

Kızlar bebişlerinizde salya akması varmı? Bizde geçmişti ama son zamanlarda fazlaca salyası akıyor yine diş çıkardığı dönemlerdeki gibi. Azılar çıkmadı henüz onların belirtisi mi acaba ama 1 aydır filan böyle yani huysuzluk huzursuzluk iştah kesilmesi filan yok sadece salya var
Bizimkindede kalmadı ya. Lakin dişler öldürğyor çıkana kadar. Bizimde alt azılar çoktı üst azılarda biri patladı diperi hazırda bekliyor bşrde köpek dişi patlamay durar gibi olmuş. Bugün parkra biri ilr tanıştım jel varmış rahatlatıp çıkartıyotmış.. Kullanananız oldu mu.

Bizimkindede kalmadı ya. Lakin dişler öldürğyor çıkana kadar. Bizimde alt azılar çoktı üst azılarda biri patladı diperi hazırda bekliyor bşrde köpek dişi patlamay durar gibi olmuş. Bugün parkra biri ilr tanıştım jel varmış rahatlatıp çıkartıyotmış.. Kullanananız oldu mu.
Tetagil mi o rahatlatıyor diyorlar
Bitane daha jel barda adını unuttum.
Bizimkinin diş sıkıntısı olmadı hep kendi kendine çıktı ben farketmeden. Oyızden almadım birşey zaten son 2 dişi kaldı artık almam

Bizimkinin azılar daha gelmedi gelen giden yok doğumdan sonra gelirse yandım ki ne yandım 🤦🏻‍♀️ ilk sene dişler çıkarken doktor bi jel vermişti uyuşturur rahatlatır diş etlerine sür diye böyle naneli gibi farklı bi tadı var ozamanlar kullanabiliyordum sonra bi ara bidaha süreyim dedim öğürdü kustu. Damak tadı oturdu ya istemedi bende bidaha sürmedim ama bi dene belki rahatlatıyor diye kusmaz

gulumsebebek gulumsebebek seninde resmen doğuma az kaldı heyecanlamısın😍
Nasipse 29 Nisanda sezaryen olcam canım kızımda 29 nisanda doğmuştu tabi 6 aylıkken hatırlarsan. Bu seferki 37+2 de olacak inşallah 🙏
Heyecanlımıyım bilmiyorum heyecan var ama nasıl geçecek şu 1 sene onu düşünüyorum 😂 bide 1 gece hastane yatış dediler bi sıkıntı olmazsa. Ama kızım 1 gece napacak tüm gün tüm gece benden ayrı bide onu düşünüyorum. Şimdiye kadar sadece 1 kez gece ayrı geçirdik sonraki 1 ay burnumdan getirdi sürekli gitcem diye düşündü eziyet etti ayrılmadı hiç benden. Valla kafalar karışık hakkımızda hayırlısı 🤭
Sende bi düşünür gibiydin ikinciyi son karar ne

Nasipse 29 Nisanda sezaryen olcam canım kızımda 29 nisanda doğmuştu tabi 6 aylıkken hatırlarsan. Bu seferki 37+2 de olacak inşallah 🙏
Heyecanlımıyım bilmiyorum heyecan var ama nasıl geçecek şu 1 sene onu düşünüyorum 😂 bide 1 gece hastane yatış dediler bi sıkıntı olmazsa. Ama kızım 1 gece napacak tüm gün tüm gece benden ayrı bide onu düşünüyorum. Şimdiye kadar sadece 1 kez gece ayrı geçirdik sonraki 1 ay burnumdan getirdi sürekli gitcem diye düşündü eziyet etti ayrılmadı hiç benden. Valla kafalar karışık hakkımızda hayırlısı 🤭
Sende bi düşünür gibiydin ikinciyi son karar ne
Aaa aynı gün hee çok güzell denk gelmiş😍😍 inşallah gününde doğar bebiş sağlıklı kucağına alırsın😍🙏🏻

Aynenn resmen ikiye bölüncen çok zor senin için.
Sanada düşkünse eyvah eyvah😃 tekrar sil baştan cidden abbooww😂🤦🏼‍♀️
Ben 2 gece kalmıştım kendi isteğimle ağrı kesici vuruyolardı. Dedim son hakkına kadar kullanayım😂

Ayy Yok yok daha uyku düzeni yeni oturdu yeni yeni uyumaya başladık. 😂
Biraz uyuyayım, bezini bıraktırayım, ozman düşünücem.
Yanlışlıkla olursa başım gözüm üstünede. Planlı olursa 4 yaşdan sonra sanırım

Aaa aynı gün hee çok güzell denk gelmiş😍😍 inşallah gününde doğar bebiş sağlıklı kucağına alırsın😍🙏🏻

Aynenn resmen ikiye bölüncen çok zor senin için.
Sanada düşkünse eyvah eyvah😃 tekrar sil baştan cidden abbooww😂🤦🏼‍♀️
Ben 2 gece kalmıştım kendi isteğimle ağrı kesici vuruyolardı. Dedim son hakkına kadar kullanayım😂

Ayy Yok yok daha uyku düzeni yeni oturdu yeni yeni uyumaya başladık. 😂
Biraz uyuyayım, bezini bıraktırayım, ozman düşünücem.
Yanlışlıkla olursa başım gözüm üstünede. Planlı olursa 4 yaşdan sonra sanırım
Valla 4 yaş sonrası daha ideal olur cidden benim evi görsen kızımın bez stokları bebeğin bez stokları yok ıslak mendilleri yatak odasında yatağın iki yanında birer beşik filan tam isyan modu 🤣🤣 kızım bari bezi bıraksaydı işte oda bezli.
Ay inşallah sıkıntı filan olmaz da bi gece de kaçarım hatta gece kalmasam olur mu filan derim eve geleyim biran önce 😂

Valla 4 yaş sonrası daha ideal olur cidden benim evi görsen kızımın bez stokları bebeğin bez stokları yok ıslak mendilleri yatak odasında yatağın iki yanında birer beşik filan tam isyan modu 🤣🤣 kızım bari bezi bıraksaydı işte oda bezli.
Ay inşallah sıkıntı filan olmaz da bi gece de kaçarım hatta gece kalmasam olur mu filan derim eve geleyim biran önce 😂
Evv tam bebek evi desene 😂😂 olsun sende bi anda bitircen işi ben hamileyken sen rahatlamış olucaksın iyi yönden bak😂😂😂
Ozman bana acıyarak bakarsın😂😂😂

Bazıları kalamadan da çıkıyo sanırım. Senin ilki demi sezeryan

Evv tam bebek evi desene 😂😂 olsun sende bi anda bitircen işi ben hamileyken sen rahatlamış olucaksın iyi yönden bak😂😂😂
Ozman bana acıyarak bakarsın😂😂😂

Bazıları kalamadan da çıkıyo sanırım. Senin ilki demi sezeryan
Rahatlarmıyım yoksa tam biri 2 biri 4 yaşındayken saçımı başımı yolacak durumamı gelmiş olurum onu bilmiyorum 🤣🤣
İlki sezaryen buda sezaryen canım. Normal olsa belki kalmadan çıkarırlardı da sezaryende zor gibi

Rahatlarmıyım yoksa tam biri 2 biri 4 yaşındayken saçımı başımı yolacak durumamı gelmiş olurum onu bilmiyorum 🤣🤣
İlki sezaryen buda sezaryen canım. Normal olsa belki kalmadan çıkarırlardı da sezaryende zor gibi
Ahhh analııkkk😂😂 zorrr birşeymiş 🤦🏼‍♀️😍

Ayy hemen iyileş inşallah😍🙏🏻

X