Premature Bebekler 26...28 hafta arası doğan bebeklerinizin boy ve kilosu...

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

deniz.

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
254
6
arkadaşlar... benim ikizlerim..26 haftalık doğdular..şua an düzeltilmiş 3 buçuk aylıklar....boyları 61 cm kilolarıda 6 kilo civarında..sizce normalmi..sizlerin prematüre bebekleri düzeltilmiş 3 ...4 aylık olduklarında ne kadardılar.....gelişimlerinin güzel olması için tavsiyeleriniz varmı..anne sütü yok malesef...

canım benim kızım 31 haftalık dogdu duzeltilmis 2 aylık 5500 gr ekim de dogması gerekiyodu ekimde doogan bebeklerden biraz zayıf seninkilerde normal bence masallah boy kilo orantılı haftalarıda bayagı kucukmus ama iyi toparlamısla masallah dert etme bence gayet iyiler

arkadaşalr kimse cvp yazmamaış..yardımcı olun lütfen merak ediyorum...

canım bebeklerini güle güle sağlıklıca büyüt inşallah. canım 26 hafta çok erken bir hafta neden erken doğum yaptın bir sorunmu vardı. bebeklerinin ikiz olması ve 26.haftada doğmaları ve yaşamaları bir mucize maşallah.inşallah hayatları boyunca sağlıklı ve mutlu yaşarlar.canım bence kilo ve boyları maşallah çok iyi.ilk bebeğim 4 kiloya yakın doğmuştu şimdi bebeğimin günlüğüne bakıyorumda 4aylıkken 6.800kg boyu 66cm.miş maşallah bebeklerin çok iyi dr.larıda eminim böyle söylüyorlardır.ben şu anda 20 haftalık ikinci bebeğime hamileyim preeklampsi başlangıcı var yani erken doğma olasılığı yüksek çok korkuyorum. erken doğumunun nedenini yazarsan sevinirim.bebeklerinle sana mutlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.

canım benim hamileliğimde hiç bir sıkıntım şikayetim veya hastalığım olmadı....nede bir erken doğum belirtisi oldu...güle oynaya gezmeye çıkmıştım.....hafif bir karın ağrısı gibi bişey hissettim ve çıkmışken doktoruma uğrayayım dedim...ve gittiğimde doktorumun bana söylediği söz....doğum başlamış ....oldu...gerçekten çok büyük bir şoktu....kader demekten başka diyecek bişey yok.....bebeklerim 900 gr ve 1000 gr doğdular..gerçekten iyiler diyebilirim.gününde doğan bebekten hiç bir farkalrı yok...ilerde inşallah zihinsel bir sorunlada karşılaşmayız.....gerçi şimdiden çok zeki görünüyorlar ama bilemem....allah bilir tabiki.....sende kendine dikkat et...ben gerçekten hiç yatıp dinlenmedim hamileliğimde....şimdi kendimide suçluyorum bazennn...ama yine söylüyorum kısmet..diyecek bişey yok....

canım bide unutmadan söylemek istedimm..benim ilk bebeklerim o yüzden çok tecrübesizdim...mesela son zamanlarda karnımın orta yerinde bir sivrilme oluyordu..bende hemen eşime gösterip baksana ikiside burda galiba yada ayakalrı falan deyip gülüyordum..karnımın tam ortası sipsivri oluyodu..meğerse bunlar doğum kasılmalarıymış.....sonradan okudukça öğrendim....sende dikkat et...magnezyumu ihmal etme...

teşekkürler canım tavsiyelerin için. kendine ve bebeklerine iyi bak mutlu ve sağlıcakla kalın

canım benım kızımda 29 haftalık 1070 gr olarak dünyaya geldi hatırlayamıyorum kilosunu ama şuan 8,5 aylık düzeltilmiş olarak kilosu 9 kiloya yakın...aslında 11 aylık kızım...

Arkadaşım gerçekten çok şanslısın....benim kızım şu an 5 yaşında ve henüz 11 kilo..başka ne diyim ki

Benim teyzemin kızı prematüre doğurdu.1 kilo 100 gramdı.Şimdi 5 yaşında tosun gibi maşallah.ılk doğduğu zamanlar o kadar minicikti ki ayağı benim başparmağım kadardı kalınlığı.

denizcim benim kızımda 28 haftalık doğdu bebeklerin çok iyi maşallah boylarıda kilolarıda küçük doğmuş olmalarına rağmen çok güzel toparlamışlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…