3.5 Aylık Bebeğim

Ronaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2020
440
535
38
Merhaba Hanımlar..Hepinize iyi günler diliyorum.
3.5 aylık bir bebeğim var.Sürekli irkiliyor, en ufak bir seste sıçrıyor, korkuyor.
Uykusundan da genelde ağlayarak çok korkmuş bi şekilde uyanıyor.Uykuya dalarken bile nefes alış verişi hızlanıyor bezen, belliki uyumaya da korkuyor.
Aile büyükleriyle ara sıra bir araya geldiğimizde de çığlık çığlığa korkarak ağlıyor genelde.Yeni ortam, yeni yüzler vs. Genelde bu şekilde aşırı tepkiler veriyor.
Henüz çok küçük normal bi durumdur belki ama sormak istediğim bu durumda olan anneler var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim? Bana ne önerirsiniz?
Teşekkür ederim şimdiden...

Kundaklamayı deneyin bebekleri rahatlatıyor gerçekten.O sıçramalara engel oluyor.Bebeğinizin yanında olan aile büyüklernizi uyarın bebeğinizi başka odaya alın onlar gelince.

Benimki de oyleydi hep kundaklardim sicrayarak uyanmasin diye.bu bebeklerde bir refleks hatta adı bile vardi şu an hatırlayamadığım...
Yeni birini gördüğünde kıyametler kopardi, ilk 2 aya kadar sokaga bile çıkaramadım her şeye korkar aglardi ama şu an 17 aylık cin gibi maşallah....yani merak etmeyin geçiyor

O ayinda benimkide öyleydi hatta normalde uyaninca güler o aralar çiglik çiğliğa uyaniyodu. 4. Ay ataği diyorlar hatta biraz uzun ve zor geçiyo ama geçiyo. Sabirli davranin bol bol sarilip yaninda olun. Odadan çiktiginizda arkanizdan aglamalari gibi şeylerde başlicak hiç yanliz kalmak istemicek.

Sıçraması azalarak bitecek.
Yüzüstü(önerilmiyor!ben hep öyle uyuttum yine de) pozisyon veya kundak bu süreçte rahatlatır.
İnsanlardan, sesten korkması normal.
O da azalacak.

Benimki de öyleydi. Ani ses, yabancılar, yabancı ortam hepsi tetikliyordu. Azaldı yavaş yavaş. Ne yapsak işe yaramadı. Kendiliğinden düzeldi. Gerçi hâlâ keyfe keder bağıra bağıra ağlıyor da huy herhalde

Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin bebekler 4 aya kadar anne karnanda hissedermis diye biliyorum sıçrama kısmı için kundak çözüm çok sıkı olmayan kundak tabiki birde kalabalıktan hoşlanmıyor ise mümkün mertebe kalabalıktan uzak tutun ..

Normal gayet o atda. Korktugunda guleryuzle birsey yok deyip açıklama yapın yumuşak sesle. Uyanfigında da tebessum ile bakın. Zamanla alişiyorlar. Insanlara da nirmal bu ay korkması. Bir kac aya ona da alisır. Kasmayın yani

Çok teşekkür ederim cevap için.Sürekli sarılıp, seviyoruz.
Dediginiz gibi odadan çıkınca ağlamalar da başladı bi kaç haftadır.Yalnız kalmak istemiyor asla..

Doğduğundan beri sıçrıyor.Ellerini görünce ağlama krizine girerdi.Simdi de uykusu bölünüyor eller kollar hareket edince. Kundaklamadan kesinlikle yatiramiyorum zaten.
Ben de çıkamıyorum bi yere.Eve tıkılıp kaldım

Benimde oğlum,6 aydan sonra o dediğiniz gibi oldu 16 aylık olacaklar. Halen kalabalıkta ağlıyor. Korona sürecinde doğdular dışarı çıkarmadık kimseyi kabul etmedik bundan oldu diyeceğim ikizi var. Kızım öyle değil beş dakika içinde uyum sağlıyor. Oğlum dün otobüste resmen yarıldı. Kendi özel aracımız var daha önce binmemisti ilk defa bindi alışsın kalabalığa istiyorum. Bir kez minibüs bir defada tramvay denememiz oldu yok ağlıyor dünden sonra vazgeçtim. Giderken iyidi dönüşte uzun süre içinde kalınca birde akşamüstü kalabalık olunca başladı ağlamaya. Eve gelenlere ağlaması azaldı 2 3 kişiye ağlamıyor artık. Ama çok kalabalık bir yere gitsek imkanı Yok. Bende ne yapacağımı bilemiyorum.. hastaneye girincede böyle. Topu topu aşı olmak ve rutin kontrolleri için götürdüm. Öyle bir ayağımız orda hani çocuk artık ne yapsın diyeceğim durumda yok. AVM de ağlamıyor ama şaştım kaldım.

Çok teşekkür ederim..Aksine kalabalığa alışması çin ortama soksam mı diye düşünüyorum

Ko Bire bir neredeyse aynı durumları yaşıyorum şuanda..Umarım geçicidir.
Korona demişken hamileliğimin 7.ayinda korona da oldum ve çok korktum.Acaba bundan mı bu kadar korkuyor bebeğim de.Sonucta herseyi hissediyorlar anne karnında.

İnanın biraz büyüyünce geciyor. Havayı uygun buldukca atın bebek arabasina yürüyüş yapın, olmazsa kanguruda gezdirin,alisiyorlar...şimdi dışarıdan dönmek istemiyor.
Ilk aylar evet eve tikiliyor insan ama eninde sonunda hayat normale donecek

Birazdan çıkaracm dışarı ama başıma gelecekleri tahmin edebiliyorum :)

Sanmıyorum canım anne karnında nu kadar etkinlesin. Çünkü benimkiler 8.5 aylıkken eşimle olduk hatta ben ölümden döndüm ama oğlumdaki bu durum daha öncesinden var. Ha o süreçte benimkiler huy değişti hırçınlastilar. Alt üst değişmek işkence gibi oldu şükür atlattık o zor süreci

Çocuk nöroloji uzmanı görse çok daha iyi olur ama eğer denemek isterseniz yanına telefondan kısık sesli ninni açarak uyutabilirsiniz. Uyandığında da hala çalıyor olursa bir miktar rahatlar diye düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim..Aksine kalabalığa alışması çin ortama soksam mı diye düşünüyorum
Biraz daha büyüsün zaten kendi alisacaktir kalabalığa henüz küçük 6 aydan sonra başlayın kalabalıga alıştırmaya bence tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…