3,5 aylık bebek sürekli ıkınıyor

umurumda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2019
59
11
31
Bebeğim 3,5 aylık. Sürekli ıkınıyor. Gaz sancıları bitti gazını çıkarıyor kakasını yapıyor ama asla rahatlamıyor hep ıkınma haline. Gece uykularında ıkınıyor (Gün içinde masaj yapıyorum ama masajla çıkarmıyor) gece kendisi çıkarıyor. Uyutmak için Beşiğine yatırdığımda bacakları hep havada gaz çıkarmaya çalışıyor.Uyuyacak uykuya dalamıyor bu yüzden. Uyutmak işkence gibi. Ve doktor normal dese de bu kadar ıkınması normal gelmiyor bana var mı aynı şeyleri yaşayan ?

Normal kuzum. Biogai falan kullandın mı ?
Maflor kullanıyorum içerikleri hemen hemen aynı sanırım. hergün kaka da yapıyor hatta gece beslenmek için uyandığında emerken yapıyor alışkanlık mı oldu bilmiyorum her gece bir de bazen atletine geçiyor değiştirdim derken uykusu iyice açılıyor şu an olduğu gibi :KK43:
Biogaia kullandim.ise yaramadı. Zinco damla daha iyi geldi bize
Zinco mu denesem bir de bilemedim 🤷‍♀️ kaka ve gaz yaptığı halde böyle

Maflor kullanıyorum içerikleri hemen hemen aynı sanırım. hergün kaka da yapıyor hatta gece beslenmek için uyandığında emerken yapıyor alışkanlık mı oldu bilmiyorum her gece bir de bazen atletine geçiyor değiştirdim derken uykusu iyice açılıyor şu an olduğu gibi :KK43:

Mafloru biz mide bulantısı için kullanmıştık.

Bize bu iyi gelmisti hazmi kolaylastiriyor doktorunuza sorun

Eklentiler

• 1000029964.png
    1000029964.png
    67,1 KB · Görüntüleme: 15
Bebeğim 3,5 aylık. Sürekli ıkınıyor. Gaz sancıları bitti gazını çıkarıyor kakasını yapıyor ama asla rahatlamıyor hep ıkınma haline. Gece uykularında ıkınıyor (Gün içinde masaj yapıyorum ama masajla çıkarmıyor) gece kendisi çıkarıyor. Uyutmak için Beşiğine yatırdığımda bacakları hep havada gaz çıkarmaya çalışıyor.Uyuyacak uykuya dalamıyor bu yüzden. Uyutmak işkence gibi. Ve doktor normal dese de bu kadar ıkınması normal gelmiyor bana var mı aynı şeyleri yaşayan ?
Bizimki de aynıydı özellikle sabah 4-5ten sonra daha da çoğalıyordu doktor normal demişti. Biraz daha büyüyünce geçti o ıkınmaları zaten

Bizimki de aynıydı özellikle sabah 4-5ten sonra daha da çoğalıyordu doktor normal demişti. Biraz daha büyüyünce geçti o ıkınmaları zaten
İnşallah geçer deliksiz bir uyku uyuyamıyor bu yüzden. Uykuya geçerken de sürekli bacakları yukarı dikip ıkınıyor uyuyacak uyuyamıyor ve bir sürü gaz çıkardığı halde böyle.

Bize sab simplex iyi gelmişti sabah akşam 3 yada 5 er damla veriyordum duruma göre. Kullanacaksanız lütfen kullanmadan önce doktora danışın

Sancısı yok ama yine de vermek gerekir mi ? Gaz çıkarmasına yardımcı oluyor mu ?
Bilemem o konuda bilgim yok. Sadece oğlum aylardayken sabahları hep ıkınırdı gazı çıkmazdı bu damlayı doktor tavsiyesiyle vermiştik. Bir de öğleden sonra olurdu sanırım böyle gaz durumu tam hatırlayamıyorum şimdi. Doktora danışın mutlaka kullanmadan

Bilemem o konuda bilgim yok. Sadece oğlum aylardayken sabahları hep ıkınırdı gazı çıkmazdı bu damlayı doktor tavsiyesiyle vermiştik. Bir de öğleden sonra olurdu sanırım böyle gaz durumu tam hatırlayamıyorum şimdi. Doktora danışın mutlaka kullanmadan
Anladım teşekkür ederim doktora soracağım

damlalar birseye yaramiyor benimde 3 aylik benimde ikiniyor yapabilecegin birsey yok masaj bol bol yap saat yönüne dogru karnini yuvarlak sekilde döndürerek oksa ayaklarini bisiklet sürer gibi hareket ettir karin pstüne vererek sirtini oksa emzirirken gazini cikar hep bir iki defa hazi ciksin agizdan sen gece gazini cikarmadigin icin o birikip bagirsaga iniyor orada bagirsak gazi deniliyor o gaz yapiyor cocuk cikarmak icin ikiniyor popusu kizariyor haliyle haz cikarmayan kakada yapamaz kabiz olur bir süre ama yaptimi sulu yapar böyle normal aslinda gazi bitene kadar böyle sen emzirirken biraz emzir gazini cikarmaya calis sonra tekrar emzir tekrar cikar bu mama icinde gecerli 30 ml ver mesela harareketleniyor gazini cikar tekrar ver benimki mamada gerek duymuyorm ama memede biraz emzirip hararetleniyr gazini ciksrip tekrar emziriyorm gaz dolular süt gaz yapar özellikle

Ay o çok zor oluyordur sana 😕 benimki de 3.5 aylık düşünemiyorum bile gece kaka yaptığını… zeytinyağı ya da rezene falan da deneyebilirsin

Ay o çok zor oluyordur sana 😕 benimki de 3.5 aylık düşünemiyorum bile gece kaka yaptığını… zeytinyağı ya da rezene falan da deneyebilirsin
Kimyon çayı içiyorum ona da veriyorum 1 2 çay kaşığı. Hiç sorma o kadar zor ki birde 4. Ay atağına girdik sanırım normalde de altına yapardı gece değiştirip emzirirdim uyurdu şimdi uyumuyor hemen :KK43: uyutacağım zaman uyuyacak diye ağlıyor sonra da uykusuzluktan ağlıyor değişik bir dönemdeyiz

X