3 yaşını geçen çocuğum hala devam sütü kullanıyoruz.

Bende bundan korkuyorum onun için de daha ayı küçük olduğu için 2 yaşına kadar devam sütünü inek sütüne tercih ederek mamaya devam diyorum. Yoksa sütü sevse senin bebeğinden farkı olmayacak potansiyele sahip.
Yakında bu gidişle bende inek alıcam maliyeti düşürmek için, gece 4 - 5defa uyanıyor, emerken de böyleydi mamada da, belki bu kadar sık uyanmasa içmicek diye avutuyorum kendimi 😅

Her seyi yiyor yemede sikinti yok sadece sabah ve aksam ekstradan devam sutu icmek istiyor ibek sutune gecmemiz gerekirdi hic gecemedik
Hiç ek gıdadan bahsetmeyince durdum bian ,ama yiyorsa sorun yok,aslında emzige karşı değilim fakat biberonda normal süt alsa dahamı iyi olur.. bi doktora sorsanz fikrim yok yanlış bişiy yazmak istemm

Devam sütünü biberonla değil de bardakla içmesi gerekir.
Tadını seviyorsa neden içmesin ki? Sütten çok daha faydalı.
Benim kızım 1 yaşından beri mama da süt de içmiyor ben tercih etmedim. Ama içmesinde sakınca yok. Evet emziği 18 ay civarı bırakması gerekirdi. Biraz istikrarlı olursanız bir kaç günde alışır.
Bebekler anne memesini bile bırakıyor.. onlar her şeye kolay adapte oluyor, aslında bir zorlaştırıyoruz.

Bazen ben mi çok katiyim diye düşünüyorum. Birşey hayırsa o hayırdır benim için..ki 2 numaralı oğlum çok ağlayan bir çocuktu . Emmeyi bırakamaz sanıyordum . Gece sık emme, gün içinde öyle. 2 günde haloldu. Konuştum anlattım . Uyku düzene girdi ,bana bağımlılığı azaldı. Hareketleri bile daha büyüdü . Bebeklikten çıktığını anladı.

Çevrem de çok derler yazık ağlıyor bu seferlik yap istediğini diye. Ama bir sefer yaparsan aglayarak yaptırdığını öğrenir çocuk. Konudan bağımsız ama bizim burda bir laf vardır , hepimiz hergun aglayacagimiza bir gün ağlasın birşey olmaz diye
Meme olayını banada anlat canım bir ara çok bunaldım 🤔🤔

Emzikle ilgili öğrendiklerimi söylemeye geldim. Sadece uykudan uykuya emzik istiyorsa sorun yok. Bizim doktor 4 yaşına kadar bile bu şekilde alabilir dedi. Zaten uykuya dalınca ağzından düşüp gidiyor. Damak yapısını bozması için ağzından çıkarmaması lazım.

Bi yandan da sut icmedigi icin kafamda soru isareti devam sutunu biraktirsam mi birajtirmasam mi diye cunku normal sutu agzina surmuyor kakaolu meyveli balli her turlu denedim icmedi simdi devam sutunu de komple kesersem gelisimi kotu etkilenirmi ?
Merhaba bizim doktorumuz mamayla sütü karıştırarak verdirmişti.zamanla mama az süt çok sonrasında sadece süt koydum bibeborana öyle bıraktı mamayı.
Biberonuda 4 yaşında anne ben sütümü bardakta içecem dedi ve bıraktı.(sadece yayarkem biberonla süt içerdi.)
Benim kızım emziğide biberonuda kendi bıraktıı.çocuk hazır olunca karar veritor doğru zamanı zaten.çok kasmayın.illaki bırakacak zamanı var demekki.

Merhaba, başlığı yazan hanımefendinin çocuğu gibi benim kızımda. 2020/11. ay doğumlu 3 yaşına girdi doğduğundan beri formül mama ile biberonla besleniyor. Ne denediysem ek gıdaya geçiremedim.Pedagoga götürdüm ergoterapist önerdi ama bazı sebeplerden devam edemedim. Şİmdi tek çeşit beslenen bebek ve çocuklarla ilgilenen bir diyetisyenle anlaştım umut ediyorum çözülmesini. Ne yapacağımı şaşırdım. Bu arada mama dışı hiçbir gıda almıyor (en son kan tahlili normal çıktı gelişim normal) Acaba başlığı açan hanımefendi sorunu çözebildi mi? Yada çocuğu bu durumda olup bu sorunu çözen anneler var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba, başlığı yazan hanımefendinin çocuğu gibi benim kızımda. 2020/11. ay doğumlu 3 yaşına girdi doğduğundan beri formül mama ile biberonla besleniyor. Ne denediysem ek gıdaya geçiremedim.Pedagoga götürdüm ergoterapist önerdi ama bazı sebeplerden devam edemedim. Şİmdi tek çeşit beslenen bebek ve çocuklarla ilgilenen bir diyetisyenle anlaştım umut ediyorum çözülmesini. Ne yapacağımı şaşırdım. Bu arada mama dışı hiçbir gıda almıyor (en son kan tahlili normal çıktı gelişim normal) Acaba başlığı açan hanımefendi sorunu çözebildi mi? Yada çocuğu bu durumda olup bu sorunu çözen anneler var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Merak edip baktim konuyu acan hanfendinin cocugu ek gidayi guzel yiyormus anladigim kadariyla. Sizinki hic ek gida mi almiyor? Oyleyse ortada daha buyuk bir sorun var.

Herkesin derdi baska benimde oglum 5 aylik oldu yeni mamaya alistiramadim sutumde az yetmiyor bencede mamayi sulandirmaniz ise yarayabilir biberonuda kucuk delikli verebilirsiniz akisi az oldugu icin sıkılıp birakabilir

Herkesin derdi baska benimde oglum 5 aylik oldu yeni mamaya alistiramadim sutumde az yetmiyor bencede mamayi sulandirmaniz ise yarayabilir biberonuda kucuk delikli verebilirsiniz akisi az oldugu icin sıkılıp birakabilir
Deneyeceğim teşekkür ederim

Kefirden nefret etti ayrani iciyor ana devzm sutunu de istiyor mutlaka iatci da bir cocuk bir seyi yapmim kiyametler kopuyor agliyir ya da hep basimi etini yiyor

Yok soyle anlatim sabah uyanir ilk devam sutunu icer oyle kahvalti masasina oturur peynirini yumurtasi balini yer cok da guzel kahvalti eder ogle yemegini yer aksam da cok yemek de secmez bi inek sutune alistiramadim aksam da bi 200 ml kadar icer yatar cerezlik keyiflik gibi
Niye inek sütü istiyorsunuz anlamadım çok bir faydası yok içmese de olur. Devam sütünü sulandırmayı veya miktarı azaltmayı demediniz mi

Merhaba aralikta 3 yasina girmis bir cocugum var dogdugundan bu yana emmede sikinti yasadim 6 ay hem anne sutu hem mama(devam sutu) devam ettik 6 aydan sonra artik tamamen mamaya gectik o gunden bugune mama muptelasiyiz 3 yasini gecti biz hala devam sutu aliyoruz birakamiyor istiyor ben de kiyamiyorum zaten sutu de icmeyen bir cocuk kesesim de yok acikcasi. Ama etraftan insanlarin tepkisi cok sinir bozucu hala mi kullaniyorsunuz birakmadiniz mi? Birakin etrafimi marketteki kasiyer bile soruyor. Esim de baski yapmiyor ama birakmasi gerektigini dusunuyor.sadece bunlar da degil emzik hala birakmadi gun icinde degil ama gece uyurken istiyor. Tuvalet egitiminde de ilerleyemedik cok tepki gosterdi biraktim sanki kendimi beceriksiz bir anne gibi hissetmeye basladim. Ne yapmaliyim ya da benimle ayni durumu yasayan yasamislardan da fikir almak isterim tesekkurler simdiden.
Siz değil o sizi yonlendiriyor. Kıyamıyorum diyerek en büyük kötülüğü yapıyorsunuz. Üç beş gün ağlar sonra aç kalır yemeğini yer. 3-5 gün 1 ay altına yapar sonra tuvaleti öğrenir. Emzik dış curumesine yol açar, şekil bozuklugu olur. Biraz kararlı olun. Hiç bir faydası yok o sütün 3 yaş çocuğa.

X