36 haftalık hamilelikle sezeryan doğumla ölü bebek

Merhaba arkadaşlar 36 haftalık hamileydim 7 kasım pazartesi bebegimin kalbinin durdugunu ögrendim ve o gün hareket etmiyo diye gitmistim doktora ama benim bebegim karnimda öleli cok olmus şişmıs bilene ama ben cumartesi hareket etmiyo diye gittigim devlet hastanesinde sadece nst girdim ultrasona bile sokmadilar uyuyomus dediler pazarteso bebegimin kafasina ayagina kordon dolanmasi sonucu kaybettim devlette sadece normal dogumla alabileceklerini söylediler bende özelde sezeryanla alindi iyiki özele gitmisim devllette rahimimi alma ihtimalleri varmis 7.15 bebegimi aldilar ben 9 bucuga dogru ciktim ameliyattan ve kanamam durmamis zor gecmis ameliyatim rahim gevsemesi olusmus ve rahimde miyom da varmis 36 hafta boyunca bana kimse miyom var demedi bu acaba ultrasonda gözükmüyor mu bu durumu yasayan var mi acaba cok üzgünüm kimseye belli etmemeye calisiyorum dertleselim arkadaslar buna cok ihtiyacim var kusura bakmayin cok uzun oldu.
Lutfen kimseye belli etmemeye calismayin. Icinizden geleni yapin. Bagirin. Aglayin. Kizin. Kendinizi sikmayin. Guc, sabir diliyorum size, sevgilerimi gonderiyorum.

Lutfen kimseye belli etmemeye calismayin. Icinizden geleni yapin. Bagirin. Aglayin. Kizin. Kendinizi sikmayin. Guc, sabir diliyorum size, sevgilerimi gonderiyorum.
Ilk baslar icin icin agladim sadece esimin yaninda hüngür hüngür agladim kalbim aciyo diye hergün yataga girdigimde kötü oluyordum esim yapma aglama diyordu ama dayanamiyordum sonra baktim her oglumun konusu acildiginda gözlerim doluyo göz yaslarim süzülüyordu simdi cok iyiyim Allahımin huzuruna gittikce daha da iyi oluyorum bunda da bi hayır varmıs diyorum zor cok zor ama Allahım bana dayanma gücü veriyo tam atlattim dedim hic kimse bu konuyu bidaha acmaz dedim 2 ay sonra kayınbabami kaybettim acimi bebegimi icimde yasayip esimi teselli ettim esim icin daha zor hem babasini kaybetti hem oglunu hala inanamiyorum oglumun öldügüne inandim ama kayınbabamın öldügüne inanamiyorum gördüm kayinbabami ama hala inanamiyorum oglumu görmedim görmek istemedim aklimdan cikmaz diye düsündüm gör oglunu öldügüne inanirsin dediler ben öldügüne inandim zten karnimdan aldilar karnim indi 3 gün hastanede yattim bebegimi yanima getirmediler ki öldü iste buna nasil inanmiyim ki sakinlestiricigi dayadilar aglayamadim üzüntümü yasatmadilar Allahım üc ayların hürmetine kucagimi doldursun bana hayirla saglikla kolayliklarla evlatlar nasip etsin kimsenin kucagi boş kalmasın Allahim isteyen herkese evlatlar nasip etsin

Allah razı olsun galiba hamileligimde olusmus ve bebegim büyüdükce miyomu görememisler sagini solunu arkasini önünü göremiyoruz dedi bebegimden dolayi ne kadar dogru bilmiyodum
Ben hep miyom olunca doktorların gördugunu takip etdigini gordum.Instagramda falan doktorlar takip ediyorum hamilelikde buyumesin diye ilaclarla engelliyirlar sonra dogumda miyomuda alıyordular.Yani detayli ultrasondada görmemişse bence doktorun acemiliyi baya.

Ben hep miyom olunca doktorların gördugunu takip etdigini gordum.Instagramda falan doktorlar takip ediyorum hamilelikde buyumesin diye ilaclarla engelliyirlar sonra dogumda miyomuda alıyordular.Yani detayli ultrasondada görmemişse bence doktorun acemiliyi baya.
Özeldeki doktora sordum bu miyom ilac tedavisi yokmus büyümesin diye bi ilac bile konusmadi acemi doktor cok saglam bi doktor yokki detayli ultrasonu baska doktorun kliniginde yaptirdim ona gitmeyi düsünüyordum ama o da acemi

Özeldeki doktora sordum bu miyom ilac tedavisi yokmus büyümesin diye bi ilac bile konusmadi acemi doktor cok saglam bi doktor yokki detayli ultrasonu baska doktorun kliniginde yaptirdim ona gitmeyi düsünüyordum ama o da acemi
Araştırın tecrubeli doktor olsun böyle büyük kayıpdan sonra çok titiz davranmak lazım.🙁

Amin diyecek kelime bulamiyorum sizinde başınız sagolsun aglayarak okudum atlattim diyorum ama icim dediginiz gibi alevler icinde oldu hamile kaldin bidaha olur yaşiniz genc diyorlr haklisiniz bidaha olur demekten baska bisey diyemiyorum Allahım kimsenin kucagını boş birakmasin bizim imtihanlarimi kolastirsin Allahım kalbimiz feraha kavusur imsallah bu günler de gececk insallah zamanla sabredelim dua edelim tevekkül edelim isyan etmeyelim hic bi zaman namaz kıl dua et bol bol kuran oku hergün Meryem süresini oku ben Allah rizasi icin ibadetlerimi yaparak kendimi toparliyabiliyorum hep aklimda ama bazen daha fazla aklima geliyo sonra kendi kendime diyorum Allah bana nasip edecek bidaha insallah diyip toparlaniyorum 🤲🙏
Aynen bende dediğin gibi Kur'an' okuyprum anca o zaman gönlüm ferahlıyor.
Allah sabrımızın mukafatını versin inşallah . Bu zor günler elbet bitecek

Selam kızlar Rabbim kimseye bu acıyı yaşatmasın henüz bebeğim minicikti 8 bucuk haftalık 2 yıl sonra 2.aşılamam ile olmuştu yolunu çok gözlemiştim o 2 ay boyunca dünyalar bizimdi ne hayaller kurmuştum cinsiyet partisi yapıcaktım asıl hevesle her hafta hastaneye gidiyordum taki salı günü kontrole gidene kadar bebeğimin kalbi durmuş o benim mucizemdi çok ağladım içim yanıyor bu acı neye benzer hangi acıyla kıyaslanır bilemedim sadece bildiğim minicikte olsa evladımdı kalbi atıyordu 2 kere dinleyebildim sadece.. Herkes bir kez oldu yine olur diyor bu teselli değil benim için herkes teselli vermeye çalışıyor bunun nasıl tesellisi olurki ben onun için çok çabalamıştım rabbim bizden daha çok sevdi gözlerim dolu dolu ağlamamaya çalışıyorum ama bu konu açıldıgında dayanamıyorum rabbim tekrardan acımı umuda çeviirsin aratmasın çok istiyorum ama nasip

benimde 8 aylik bebegim karnimda kalbi durdu durumumu kabullenmekte cok zorlaniyorum hergun yoklugunu hissediyorum Rabbim bize sabir versin sezeryan oldum beklemek cok zor geliyo .
Beklemek zor ben beklemiyorum biseyler yapmaya basladik tutar yada tutmaz bilmiyorum ana bende unutamiyorum kabullendim Allah verdi canini Allah aldi canını Allahım daha cok sevdi oğlumu ❤️

X