4 aylık bebeğim hala sık sık emmek istiyor

Peripadisahininkizi

Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2022
652
547
Bebeğim gün içinde sürekli emmek istiyor bakıyorum huzursuzlanıyor durduramıyorum emmek istiyormuş. Gecede 4-5 sefer uyanıyor. Baya da emiyor acıkmış oluyor.

Bebeğimi emzirerek uyutuyorum bazen de sallıyorum uyku eğitimi denedim yapamadım bi türlü rutin oluşturmayı başaramadım daha doğrusu rutinimiz emzirme ve sallama oldu desek yeridir

Bebeğim gün içinde sürekli emmek istiyor bakıyorum huzursuzlanıyor durduramıyorum emmek istiyormuş. Gecede 4-5 sefer uyanıyor. Baya da emiyor acıkmış oluyor.

Bebeğimi emzirerek uyutuyorum bazen de sallıyorum uyku eğitimi denedim yapamadım bi türlü rutin oluşturmayı başaramadım daha doğrusu rutinimiz emzirme ve sallama oldu desek yeridir
4 atak haftasindadir. Duzen saglamak istiyorsan biraz istikrarlı olman lazim ve çocugunun atak ve dis cikarma donemine getirmemen lazim. Bırak istedigi zaman emsin bende şuan sağmalık inek gibiyim evde sürekli yapışık 15 aylik kendisi 😂 rutin olarak yaptigimiz tek sey hadi emiselim odaya gec dedigimde kosarak yataga gidiyor 😂

3. 4. Ayda gece artık 2 kez uyandığı söyleniyor biz 5 kez kalkıyoruz . Gündüzde yaklaşık 3 saatte bir olması gerekirken nerdeyse her saat başı. Tabi tam olarak uymasını beklemiyorum da azalma olmadı
her ailenin her çocuğunun dinamiği farklıdır ama bazıları 2 kez uyanır bazıları 5 kez benimkininde uykusu cok hassas geceleri sık uyanıyor daha 6 aylık belki uyuduğu odadan kaynaklıdır ışık ses havası bunlarda etkiliyor

3. 4. Ayda gece artık 2 kez uyandığı söyleniyor biz 5 kez kalkıyoruz . Gündüzde yaklaşık 3 saatte bir olması gerekirken nerdeyse her saat başı. Tabi tam olarak uymasını beklemiyorum da azalma olmadı
Biz bu anlattıklarını hala yaşıyoruz Ki🙈 6 ay 40dk ile 1 Saatte bir emdik ek gıda girince Uzar dedim 2 ,5saate çıktı uyurken emziriyordum çünkü şimdi 14 aylık 3 saatte bir emiyor geceler çok uzun bana kaç kere kalktığını bazen hatırlamıyorum memem açık ortamizda yatıyor uyanınca kendi emiyor uyuyor 😂 her bebek kendine özgü standart bir kalıba sokamayiz yani istiyorsa ver memeler onların bu süreçte.

Son düzenleme:
X