4 bucuk yaş popodan turuncu yağlı sıvı gelmesi !!

Hayvanseverdost

Guru
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2009
487
151
Hanımlar merhaba,
4 buçuk yaşında kızımın ilk önce idrarinda turuncu turuncu yağ birikintileri gördüm hani böyle yemegin yüzeyine çıkar ya ayni o renk yuvarlak. Surekli ic çamaşırı kirleniyordu sürekli degisiyordum kaka filan bulaşmış zannediyordum meğersem poposundan o turuncu yağlı sıvı akıyormuş 3 gun sonra jeton düştü. Çünkü daha once böyle birsey ne gördüm ne duydum. Çocuğun ta esofmanina kadar çıkıyor turuncu yagli sıvı. Hemen doktora götürdüm medicana hastanesindeki cocuk doktoru cok ciddi bir tablo hayra alamet degil hemen cocuk gastroya götürün dedi o esnada yaptirabildigimiz birkac kan idrar ve diski testi yaptirdik kan gazı testi dışında gerisi temiz çıktı. Bugun medicalpark cocuk gastroya götürdüm cok fazla tetkik istedi birkac idrar ve birkac gaita tabi hastanede yapmadigi icin veremedik doktor da herhangi bir durum konuşmadı. Kan verdik sadece. Evde yaptiginda goturecegiz ama ne zaman yapar orasi mechul. Başına böyle bir durum gelen yasayan veya bilgisi olan varsa lutfen yazabilir mi cok endiseliyiz. Onemli mi onemsiz birsey mi İnternette de bununla alakali bir bilgi yazmıyor. Yagli dışkı sıkıntılı bir durum olabilir gibi seyler yazıyor ama olmayadabilir. Lutfen bilen varsa aydinlatsin

Obezite tedavisinde kullanilan bir hap bağırsaklarda bir katman oluşturup yemeklerle yediğimiz yağın emilmesini engelleyip dışkıyla atımını sağlıyordu. Siz anlatirken benim aklima bu geldi. Teşhis koymak gibi değil de aldığı yağların emilini engelleyen bir şey mi var acaba? Çok geçmiş olsun.

Obezite tedavisinde kullanilan bir hap bağırsaklarda bir katman oluşturup yemeklerle yediğimiz yağın emilmesini engelleyip dışkıyla atımını sağlıyordu. Siz anlatirken benim aklima bu geldi. Teşhis koymak gibi değil de aldığı yağların emilini engelleyen bir şey mi var acaba? Çok geçmiş olsun.
Yok hayır cok zayıf bir kiz çocuğu ve kullandığımız herhangi farkli birsey olmadi bu surecte. Sadece 5 6 aydir araliklarla balik yağı veriyorum easyyumusak seker gibi olandan. O da ayni renk ama tesaduf olabilir. Popodan turuncu renk sivi gelebiliyormus bazi hastaliklarda.

X