Davranış Bozuklukları 4 yas asiri agresif lutfen bakin

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.716
1.709
38
4 yas cocugum cok agresiflesti kardesi dogduktan sonra. Onu kiskaniyor. Surekli benimle her dakika oyun oynamak istiyor. Kendiso yanliz basina oyun oynamaz oyuncak vs. Hayir isim var su an desem basıyor çığlığı aglamayi . Sonucta her dakika onunla oynayacak enerjim de yok. Sabah uyanir uyanmaz hadi evcilik oynyalim diye basliyor mizirdanmaya. Kardesine karsi saldirgan tavirlari var. Sevgimi eksik etmiyorum ama yinede yok yani ayni. Yapisik ikiz gibi her dakika oyun oynamayi bekliyor benden. Uzulmesini istemiyorum ama bazen aglarsan agla sen bilirsin su an isim var diyorum ama üzülüyorum tabi.

4 yas cocugum cok agresiflesti kardesi dogduktan sonra. Onu kiskaniyor. Surekli benimle her dakika oyun oynamak istiyor. Kendiso yanliz basina oyun oynamaz oyuncak vs. Hayir isim var su an desem basıyor çığlığı aglamayi . Sonucta her dakika onunla oynayacak enerjim de yok. Sabah uyanir uyanmaz hadi evcilik oynyalim diye basliyor mizirdanmaya. Kardesine karsi saldirgan tavirlari var. Sevgimi eksik etmiyorum ama yinede yok yani ayni. Yapisik ikiz gibi her dakika oyun oynamayi bekliyor benden. Uzulmesini istemiyorum ama bazen aglarsan agla sen bilirsin su an isim var diyorum ama üzülüyorum tabi.
Alıştırmışsınız, dediği olmuş hep , sanirim aglamasin diye her oyun talebinde karşılık vermişsiniz, birakin ağlasın çığlık atsın ama siz o bulaşıgi bitirmeden onunla oyun oynamayın, bunu oyun esnasında şöyle öğretin oyundan oyuna geçiyorsa misal hayır önce bu oyun bitecek her şey yerine kaldırılacak o zaman diğer oyuna geçebiliriz diye bilgilendirin. Dikkati dağınık çocuklar tek başına oyun oynamakta zorlanırlar dikkatini başka yöne çekmek gibi bi alışkanlığınız varsa hemen terketmenizi öneririm dikkat toplama problemi sağlamak için giriş gelişme ve kapanış nedir iyi aşilamasiniz ki sizi istemesin dikkat süresi uzasın.

Alıştırmışsınız, dediği olmuş hep , sanirim aglamasin diye her oyun talebinde karşılık vermişsiniz, birakin ağlasın çığlık atsın ama siz o bulaşıgi bitirmeden onunla oyun oynamayın, bunu oyun esnasında şöyle öğretin oyundan oyuna geçiyorsa misal hayır önce bu oyun bitecek her şey yerine kaldırılacak o zaman diğer oyuna geçebiliriz diye bilgilendirin. Dikkati dağınık çocuklar tek başına oyun oynamakta zorlanırlar dikkatini başka yöne çekmek gibi bi alışkanlığınız varsa hemen terketmenizi öneririm dikkat toplama problemi sağlamak için giriş gelişme ve kapanış nedir iyi aşilamasiniz ki sizi istemesin dikkat süresi uzasın.
Oyuncaklarini topla dedigimde toplamaz simarik sanırım dediginiz gibi iste. Ben bir saat evcilik oynuyorum mesela tamam hadi bak isim var artik sende oyjn hamurunu oyna diyorum yok basiyo cigligi aglamayi. Her dakika oynamak istiyor gunluk iki saat falan oyun oynuyorum onunla cunku ev is bebek :KK43:(( yemekkkkk kadinlarin isi bitermi hiccc

Oyuncaklarini topla dedigimde toplamaz simarik sanırım dediginiz gibi iste. Ben bir saat evcilik oynuyorum mesela tamam hadi bak isim var artik sende oyjn hamurunu oyna diyorum yok basiyo cigligi aglamayi. Her dakika oynamak istiyor gunluk iki saat falan oyun oynuyorum onunla cunku ev is bebek :KK43:(( yemekkkkk kadinlarin isi bitermi
Bir oyuncağı işi bitince yerine koymuyorsa bundan sikayetciyseniz ona o oyuncağın yerini gösterin ve orada güvende olacağını orada uyuyacagini iyice dinlendikten sonra onu tekrar burada bulacağını söyleyin. Ve dedikleri sizin işinize gelmiyorsa isteklerini asla yapmayın zamanla ağlaması kesilir ama ona bu bulaşıkları yıkamam gerekiyor beni anlaşmanı istiyorum o sırada sende yanimda durabilir oyuncaginla oynayabilirsin bulaşıklar bitince seninle birlikte evimizi temizlicez inan sen de çok keyif alacaksın bundan gibi güven veren konuşmalar yapmanızı oneririm

Merhaba,kardeşini sizinle paylaşmak istemiyor bu yaşına göre gayet normal bir davranış, devamlı sizinle oyun oynamak istemesini aslında fırsata çevirebilirsiniz. Örnegin siz yemek yapıcagınız zaman hadi gel mutfakta yemek yapmaca oynayalım diyip,onun önüne boş tencere, tava,kaşık vs. verip hadi sende bende yemek yapalım sonra ikimzde birbirimizin yemeklerinin tadına bakalım diyip o kendi başına yemek yaparken sizde normal yemeginizi hazırlayabilirsiniz. Yada ev temizleyeceginiz zaman temizlik oyunu oynayalım diyiğ onunda eline bez verip kendi oyuncaklarını silmesini söyliyebilirsiniz. Kardeşiyle ilgilide ona küçük sorumluluklar verip onu yüreklendirebilirsiniz. Örn.benim büyük oglum 5 yaşındayken abi olmuştu kardeşinin bezini değiştirecegim zaman paketten bez çıkarıp getirirdi bu bile ben büyüdüm kardeşime bakıyorum duygusunu hissettirirdi ona . Çocugunuzun yaşı küçük oldugu için olumsuz cevaplarınız onu inatlaşmaya götürür,o yüzden ya seçenekler sunarak yada oyunlar üreterek bu dönemi daha sakin atlatabilirsiniz

X