4 yaşındaki kızıma bugün koyulan Vitiligo teşhisi 😭

merhaba benimde oğluma bu hastalık teşhisi konuldu sizin nasıl geçti nasıl lekeler çıktı belli belirsiz lekelermı nerelerinde çıktı yazabilirmisiniz acaba ama benim oğlumda vitaminsizlik çıkmadı vitaminsizlik kaynaklanmıyor dedi zaten doktor nasıl geçti neler yptınız nekadae sürede geçti sizinki
Merhaba evet oğlumun geçti. Yüzünde teninin rengi bir noktada açılmaya beyazlamaya ve büyümeye başladı. Doktora gittik vitiligo dediler. 3 ay boyunca kullandık geçti.

Merhaba evet oğlumun geçti. Yüzünde teninin rengi bir noktada açılmaya beyazlamaya ve büyümeye başladı. Doktora gittik vitiligo dediler. 3 ay boyunca kullandık geçti.
ne kullandınız acaba nasıl geçti nasıl lekelerdi lütfen yardım edebilirmisiniz acaba 🥺😔

Bende Hasimato hipotiroidi basladigi zaman vitiligo da çıktı.Cocugunuzun otoimmun bir rahatsızlığı olabilir.Bir de bende demir eksikliği oluyor.Cocugunuzun anti Tpo ve anti TG demir,b12,d vitamini değerlerine de baktırın.İcerden birşeylerden kaynaklandigi icin kremi sürunce geçmiyor.

Tiroid problemi yada demir eksikliği de olabilir.Vitiligo ve yanında bunlar olan birçok kişi var.Kizinizda bir rahatsızlık olup olmadığını doktor kontrolü ile cozumleyeceksiniz.Yetersiz beslenme,paketli gıdalar tüketimi yada dengeli beslenmeme de neden olmuş olabilir.Her besinden yemek yerine bolca süt ürünleri unlu gıdalar tüketmek gibi.Cok geçmiş olsun,umarım en kısa zamanda iyileşir, inşallah vitili olan herkes şifa bulsun.Ben multivitamin aldığımda duruyor ama bu da yanlış doktor kontrolünde eksik olan vitamin yerine konmalı çünkü onlar da vücutta bir denge içersinde.Birinin fazlalığı digerini etkiliyor.Folik asit-B12 yada Çinko -Bakir gibi. Hipertiroidili olup vitiligolu olanda var hipotiroidi olup olan da,tiroid de vucutta bir denge içerisinde.

Merhaba arkadaşlar...
Ne yazsam ne çizsem bilemiyorum. Hani bişey yazarım da çocukları daha ağır hasta olanların gücüne mi gider, Rabbime ağır mı varır diye düşünüp duruyorum. Yanlışım kusurum olursa şimdiden özür dilerim hanımlar. Rabbim de gönlümü biliyor hatam olursa affetsin inşallah.

Kızlar başlıktan da anlaşılacağı gibi bugün 4 yaşındaki kızımı bi doktora götürdük ve vitiligo teşhisi koyuldu. Dünde başka bi doktora götürmüştük oda vitiligo demişti ama bugün ki alanında daha iyi bi doktor. Bu hastalık hakkında hiç bir bilgim yok. Eşimle çok üzülüyoruz oda ağlıyor bende. Hemen ilaç krem ve şurup tedavisine başlandı. Ne yapmam-yapmamam gerekiyor, başından geçen ve bu hastalığı atlatanlarınız var mı? Bana destek olursanız çok sevinirim. Hiç iyi değiliz eşimle 😔😭
Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah benimde duydugum kadarıyla stresten uzak durucak sürekli sürekli leke olan yerlerine bakmıycak büyümüş mü diye ölçmiycek sizde tabikibakmayın sürekli benimde 45 yaşında arkadasımda cıktı bunları ona doktor söyledi

Arkadaşlar hepinize desteklerinizden, önerilerinizden dolayı çok çok çokkkk teşekkür ederim. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın 🤲🏻
Bizdeki durumları da soracak olursanız, biz bi doktor bulduk ve doktorumuz baya iddialı vitiligoyu geçireceğine. Denemekte fayda var deyip, kremleriniz kullanıyoruz. Rabbimden ümit kesilmez. Psikolojimizi soracak olursanız da eşim de bende çok daha iyiyiz en azından alıştık. O zamanlar çok yoğun geçirmiştik süreci ama şu an gayet normal karşılıyoruz.
Tekrardan söylemek istiyorum ki sizler de çok destek oldunuz iyi ki varsınız ❤️❤️❤️

Arkadaşlar hepinize desteklerinizden, önerilerinizden dolayı çok çok çokkkk teşekkür ederim. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın 🤲🏻
Bizdeki durumları da soracak olursanız, biz bi doktor bulduk ve doktorumuz baya iddialı vitiligoyu geçireceğine. Denemekte fayda var deyip, kremleriniz kullanıyoruz. Rabbimden ümit kesilmez. Psikolojimizi soracak olursanız da eşim de bende çok daha iyiyiz en azından alıştık. O zamanlar çok yoğun geçirmiştik süreci ama şu an gayet normal karşılıyoruz.
Tekrardan söylemek istiyorum ki sizler de çok destek oldunuz iyi ki varsınız ❤️❤️❤️
Çok sevindim iyi olduğunuza Allah'ım daha iyi etsin inşallah ,doktor kim acaba,burdan yazmak istemezseniz özelden yazabilir misiniz

Hamileliğinizde vefat eden bir yakınınız oldu mu

Arkadaşım Küba’ya tatile giden bir tanıdığından getirtti. Orada çok cüzi bir ücrete veriliyormuş ama oraya giden birini bulmak sorun. Benim arkadaşımda vitiligo vücudunun %60 ında renk kaybı oluşturduğu için gelen ilaç yetersiz kaldı .daha sonra Ege Ünv . de depigmentasyon tedavisi gördü. ( oğlunuz büyürse ve ilerleme devam ederse aklınızın bir köşesinde bulunsun ) ( vücudun %50den fazlasında pigment kaybı varsa yapılıyormuş)Pigmentleri tekrar getirmek yerine %30 kalan pigmentli bölümü de beyazlattılar. Bu tedavinin ilaçları İngiltere’den geldi.Arkadaşım ilaç parası ödedi sadece ama pahalıydı ilaçlar .Ondan sonra beyaz tenli bir insan gibi oldu .. çok mutlu oldu. Şuan iyiki tedavi görmüşüm diyor.
Merhaba özelden yazdım size

X