4 yaşındaki oğlum

bilgin91

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2024
7
-3
33
Merhaba 4 yasindaki oğlum hala cignemiyor öğünleri lapa lapa ezerek veriyoruz direk yutuyor. Doktorlar bı problem yok zamanla öğrenecektir dedi ama başına gelen var mı?

Püre vermeyi 8 aylıkken falan kesmeyi denemediniz mi öğüre öğüre öğreniliyor zaten doktorunuz şaka mı hangi zamandan bahsediyor askere gidince komutanından falan mı öğrenecek

Ezmeyin
Siz yeniden bebek gibi bastan basladiginizi dusunun.
Yemegi onune koyun mincikliya mincikliya az da olsa yesin.

Ogurmesinin sebebi küçük çocukların öğürme noktasının daha önde olması yani boguluyor gibi düşünmeyin. Koyun önüne ogrensin. Bazı çocuklar kendisi öğrenir bazılarını biraz zorlamak gerekiyor. Öğünü yapın yemeğimiz bu şeklinde verin. Yemez ve ağlarsa yarım saat 45 dk sonra önünden alın.

Merhaba 4 yasindaki oğlum hala cignemiyor öğünleri lapa lapa ezerek veriyoruz direk yutuyor. Doktorlar bı problem yok zamanla öğrenecektir dedi ama başına gelen var mı?
Her şeyi ezip vermişsiniz alışmış.4yaşındaki çocuk her şeyi rahat yer.
Kurabiye falan birşeyler verin eline kendi dişleyip yesin mesela hıyar benim oğlum çok sever veririm eline yer öyle böyle böyle alışsın çignemeye.

Tamamdir birde öyle deneyelim aç kalınca mecbur yiyecek aslında aç da birakmak istemiyorum bı dediginizi yapacagim

Merhaba 4 yasindaki oğlum hala cignemiyor öğünleri lapa lapa ezerek veriyoruz direk yutuyor. Doktorlar bı problem yok zamanla öğrenecektir dedi ama başına gelen var mı?Hızlıca sos eğitimine başlamanız lazım yeme içme yutma çalışılmalı çocukla

Merhabalar sizin hızlıca yeme içme yutma eğitimine başlamanız lazım geç kalmadan

Bebekken soluk borusuna kaçmıştı biz çok korktuk ondan sonra hep ezerek verdik suç bizim 1-2 yaşında en azından vermemiz gerekiyordu inşallah atlatiriz
Tabii ki suç sizin . Zamanla öğreneceği falan yok. Benim çalıştığım yerde çok tatlı bir çocuk var. Üçüncü sınıfa gidiyor ama maalesef hala blendirdan geçmeden yemek yiyemiyor. Sadece pasta falan yiyebiliyor.
Bence gittiğiniz doktoru değiştirin. Bu konuda bilgisi olan birini bulun :KK43:

Tamamdir birde öyle deneyelim aç kalınca mecbur yiyecek aslında aç da birakmak istemiyorum bı dediginizi yapacagim
Yahu AC kalinca mecbur cignemeyi deneyip yiyecek.
Linse istemez cocugunuz AC birakmayi. Siz hataniz daha beter duruma dusmeden anca Boyle halledersiniz.

X