Doğuma Hazırlık 40+3 sancım yok

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Hastanelerdeki çoğu doktor maalesef direk sezeryanı ve suni sancı vermeyi teklif ediyorlar. Fakat normal doğal doğum seçenekleri arttı. Bir ebeye danışabilirsiniz.
Eğer bebeğinizde şuan için bir sıkıntı gözükmüyorsa suyunuzun bitmesi, kordon dolanması vs. beklemeyi de seçebilirsiniz.
Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah
Bu kişinin son cümlesi hariç hiçbirine katılmıyorum... bugün hastanede kakası yüzünden kuvozden çıkamayan bir bebek annesiyle tanıştım morali bozuktu hiçbirşey soramadım inanın.. siz doktorunuzu dinleyin

Doğum pozisyonunda bebek ama acilmam yok. Çevreyle baş edemiyorum onlar doğru ben yanlışım gibi hissettiriyorlar artik
Çevre dediğiniz neden bunları biliyo neden söyleme ihtiyacı duyuyosunuz yeri geliyo annem bile doktorla ne konuştuğumu bilmiyo. Doktor ne derse ona uyun kimseyi dinlemeyin bebek strese girip kakasını yapsa allah korusun bişey olsa bi sorun çıksa çevreden kimse biz dedik diye oldu demez kenara çekilir seni ayıplarlar yine en iyiyi her zaman doktorun bilir

Bu kişinin son cümlesi hariç hiçbirine katılmıyorum... bugün hastanede kakası yüzünden kuvozden çıkamayan bir bebek annesiyle tanıştım morali bozuktu hiçbirşey soramadım inanın.. siz doktorunuzu dinleyin
Doğum için gitmiştik biz sürekli muayne olduğum bir yer değildi o sebeple direk sezeryan falan deyince bn korkudan iki gündür sancı çektim . Bu gün şehir Hastanesi'ne gittim sezeryanlik bir durumun yok dedi doktor 4 gün daha bekleyebiliriz rahatlıkla dedi , o sebeple beklemedeyiz,

Çevre dediğiniz neden bunları biliyo neden söyleme ihtiyacı duyuyosunuz yeri geliyo annem bile doktorla ne konuştuğumu bilmiyo. Doktor ne derse ona uyun kimseyi dinlemeyin bebek strese girip kakasını yapsa allah korusun bişey olsa bi sorun çıksa çevreden kimse biz dedik diye oldu demez kenara çekilir seni ayıplarlar yine en iyiyi her zaman doktorun bilir
Başka doktor tavsiyesi aldık , günün var bebekte iyi durumda bir sorun yok dedi , o yüzden bekliyoruz 3 4 gün daha

Kalp atışları gayet iyi , suyunda yeterli demişti 4 gün önce , en fazla 5 gün öneriyorum 40ın bitiminde dedi . Ama beni korkutan şey beni normal doğuma teşvik konuşması yapmaması , dediği tek şey yürüyüş yap evin işini yap bol bol , ve ben bunları yaparken bebeğim karnimda hareket etmiyor , oturunca veya uzaninca hissedebiliyorum , biz bu doktoru tavsiye üzerine gittik , çevremizdeki diğer hastaneler ilk doğum olması sebebi ile almayacaklarini söylediler ,
Benim doktorum da istersen Çarşamba alalım demişti ilk doğum. Ben eğer uygunsa her şey normal istediğimi söylemiştim bekledik.

Merhaba arkadaşlar
Ben 40+3 yetim şuan, ve doğuma dair belirti yok, yarın için gün verdi doktor , ya sezeryan ya da suni sancı ile başlaticaz dedi , bnde sezeryan istemiyorum normal doğum istiyorum , doktor buna siz önce karar verin gidişata göre ne gerekiyorsa onu yapacağız dedi ve açıkçası şuan korkularım çok fazla çoğaldı , bebeğin cinsiyeti erkek + 10 güne kadar en fazla bekle gibi , ya da suyun gelsin öyle git gibisinden çok fazla söylemler var cevremde , ne yapayım ne edeyim bilmiyorum artık beklemeli miyim sizce bebeğimin tehlikeye girmesinden korkuyorum
Suyunu beklerken ya bebeğe bir şey olursa Allah korusun sen doktorunu dinle

Benim doktorum da istersen Çarşamba alalım demişti ilk doğum. Ben eğer uygunsa her şey normal istediğimi söylemiştim bekledik.
Bnmde ilk doğum , başka doktora danismistik sende de bebekte problem yok bekleyebiliriz dediği için bekledik 15 gün sonrasında başlayan sancıyla sabahında bebeğim doğdu , iyi ki dinlememisim diyorum şuan

Arkadasm 41. Haftada normal dogyrdu.Bu konularda sık muayene ile doktor verir en iyi karari ve herkesn çatısı fizyolojisi farkli.Bebek pozisyonu keza.O yuzden bskalariyla kiyaslamamak lazim yeter ki strese girmeyin

X