40 yas ustu gebe kalanlar hamgi sorun ile karsilasti yada sorum yasamadi..

Naz1614

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2023
9
2
42
Merhaba ben 42 yaşımdayım 6 yaşında bir oğlum var, oğlundan sonra 2 kez düşük yaptım. Şuan yeniden hamile kaldım korunmadim hiç bir zaman. Hamdolsun Rabbım nasip etti inşallah sağlıkla kucağıma almak.nasip.olir. şuan 11. Haftadayim ikili test için doktora gittim bana direk hic çocuğuma bakmadan yasin çok yüksek senim kesin engelli olur yüksek.risklisin seni sevkedicem Tahlilde sorun cikmasada yinede takibe yollucam diyerek inanılmaz gerdi beni. Bu tip şeyler yaşayan oldumu yada 40 yaş üstü hamileliklerde ne yasadiniz şimdiden cevaplayan hemcinslerime tesekkurederim

Merhaba
Ben 40 yaşında doğurdum. İlk gittiğim doktorda bana benzer şeyleri söylemişti. Risk yüksek olabilir ama imkansız değil. Ben sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim. Şükürler olsun binlerce kez. Sen neden yapamayasın?

Merhaba
Ben 40 yaşında doğurdum. İlk gittiğim doktorda bana benzer şeyleri söylemişti. Risk yüksek olabilir ama imkansız değil. Ben sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim. Şükürler olsun binlerce kez. Sen neden yapamayacevap için çok tesekkurederim. 39 yaşımda sprall ile 40 yaşımda normal düşük yaptım adet döngülerim son donem çok nadir duzensizlessede hersey normaldi. Babam vefat etti ve ben 1 buçuk aylık hamileymisim. Bursada yaşıyorum burada kestel devlet hastanesine gittim oradaki dr söyledi. Ama okadar kötü oldumki bütün psikolojimi.bozdu

Merhaba ben 42 yaşımdayım 6 yaşında bir oğlum var, oğlundan sonra 2 kez düşük yaptım. Şuan yeniden hamile kaldım korunmadim hiç bir zaman. Hamdolsun Rabbım nasip etti inşallah sağlıkla kucağıma almak.nasip.olir. şuan 11. Haftadayim ikili test için doktora gittim bana direk hic çocuğuma bakmadan yasin çok yüksek senim kesin engelli olur yüksek.risklisin seni sevkedicem Tahlilde sorun cikmasada yinede takibe yollucam diyerek inanılmaz gerdi beni. Bu tip şeyler yaşayan oldumu yada 40 yaş üstü hamileliklerde ne yasadiniz şimdiden cevaplayan hemcinslerime tesekkurederim
Doktorun saçmalamış. Sen daha iyi bir doktora git bence canım

Doktorun saçmalamış. Sen daha iyi bir doktora git bence canım
Insallah zaten ilk dönemler olduğu için ozele gitmedim. Cok sevdigim doktorum embiye hanima gidecegim ilk dogumumu o yaptirdi doruk hastanesinde. Tabiki hersey Rabbimden ben herseye razıyım bebek benim elhamdulillah. Rabbım sağlıkla kucağımıza almayı nasip.etsin. cevap için teşekkürederim

Doktorun fazlaca sert konuşmuş ancak senin ilk bebeğin değil daha önce sağlıklı bir doğum gerçekleştirmişsin muhtemelen düşükler sebebiyle risk yüksek ancak illa ki öyle olacakmış gibi konuşulması doğru değil, artık sektor eskisi gibi değil, bı dolu risk tespit eden testler var DNA nipt testi gibi mesela bence sizi bu kadar strese sokmayacak baska bir doktora görünün. Ayrıca ikili testte sizin yaşınız da onların risk hesaplamalarına dahil edildiği için test sonucu ister istemez yüksek riskli görünüyor. Annemin halası 47 yaşında gayet sağlıklı doğum yaptı hem de normal doğum. Kendinizi strese sokmadan önce daha garanti testleri degerlendirin.

Tebrik ederim çok sevindim hamile olmanıza 🥰 Anneannem annemi 42 yaşında doğurmuş tabi doktor ebe yüzü görmemişler o zaman için 😀 Şu an 45 yaşında bi tanıdığım hamile. Gayet de güzel gidiyor hamileliği. İnşallah sizinki de çok güzel ilerler. Yine de size tavsiyem gebelik takibinizi perinatolog yapmalı. İleri yaş gebelikler maalesef bi tık daha riskli oluyor. Nasılsa bebeğimi doğuracağım aldırmam demeyin bence tüm taramaları tetkikleri yapılmalı.Doktor çok sert konuşmuş kırmış sizi. Ona çok takılmayın. Bebeğiniz için en iyisine karar verin. İnşallah sağlıkla gelsin 🙏🏻❤️

Halam aynı sizin gibi 42 yaşında doğum yaptı. İlk gittiği doktor kesin down sendromlu olur bakabilecek misiniz hemen alalım demişti. Halamda hemen başka bir doktora gitti kuzenim şu an 11 yaşında gayet sağlıklı kontrollere gitmeden bakmadan bilemezsiniz onu kısacası ama bu şekilde konuşan doktorlar çok var maalesef yaş faktörü var evet ama bir sürü testte var bence fetal dna testi yaptırırsanız en azından içiniz rahatlar

Tebrik ederim çok sevindim hamile olmanıza 🥰 Anneannem annemi 42 yaşında doğurmuş tabi doktor ebe yüzü görmemişler o zaman için 😀 Şu an 45 yaşında bi tanıdığım hamile. Gayet de güzel gidiyor hamileliği. İnşallah sizinki de çok güzel ilerler. Yine de size tavsiyem gebelik takibinizi perinatolog yapmalı. İleri yaş gebelikler maalesef bi tık daha riskli oluyor. Nasılsa bebeğimi doğuracağım aldırmam demeyin bence tüm taramaları tetkikleri yapılmalı.Doktor çok sert konuşmuş kırmış sizi. Ona çok takılmayın. Bebeğiniz için en iyisine karar verin. İnşallah sağlıkla gelsin 🙏🏻❤️
Çok tesekkurederim temennileriniz beni çok mutlu etti..

Ense kalinligi normal ise hiç korkun olmasın 40 yaş ve üstüne tavsiye diliyor olabilir diye ama asıl önemli olan ense kalinligi

Merhaba, 44 yaşında doğum yaptım, olmadı olmadı sonunda tüp bebek yöntemi ile ikiz bebeklerim oldu.. ense kalınlığı ve burun ölçüleri iyi ise bir sıkıntı olmaz.. gelelim benim devamlı kafamı karıştıran sıkıntı yaa… okula gittiklerinde benden utanırlarmı

Bende 40 yaşındayım iki düşüğüm var,şimdi 15 haftalık hamileyim.evet daha riskli bi durumdayız ama kesinlikle 40 yaş üstü tüm doğuranlar engelli yada down sendromlu doğuracak diye bişey yok.Allah sağlıklı sıhhatli çocuklarımızı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Bir arkadasim 43 yasinda dogurdu, gayet saglikli kendisi de bebek de 🥰 saglikla alin kucaginiza 🙏🏻🌺

Merhaba ben 43 yasındayım suan 16 haftalık hamileyim. 2008 yılında ilk cocugumu tedavi ile oldu suan bir mucize yasıyorum cunku yıllarca korunmadım ve hatta bu yaz dr bana gebelik olmaz demişti . Yani ol deyince olduran Rabbim.
dr once kan tahlillerine bakmakla yukumlu ben avrupadayım muaynemde kan tahlillerim yapıldı kesinliklede karnımdan sıvı alınmasını istemediğimi belirttim ben haktan gekene razıyım. Dr en kotusunu konusur benim ablamda 40yasında dogum yaptı down sendromlu dediler canavar gibi bi kızı var şimdi 7 yasında yani doktorların yanılma payları cok yuksek.

Ben olsam ilk işim doktoru değiştirmek olurdu..Hasta psikolojisi denen bir şey var sonuçta.

Yani ileri yaşlarda gebelik evet riskleri olabilir ama her yaşta var o riskler sadece olasılıklar artıyor. Arti gebesiniz 11 haftalik olmuş bebek böyle bieseyi pat diye insanın yüzüne söylemek hiç de dpgru bir yaklaşım olmamış. Doktorun tavrını doğru bulmadım böyle bir risk varsa bile size düzgünce açıklama yapmalıydı.

X