Lise Yorum ve Soruları 40 yaşında üniversiteye hazırlanmak

Akkat

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2014
2.188
3.441
43
Merhaba arkadaşlar,
Ben şuanda 38 yaşındayım ve yeniden üniversite sınavına hazırlanıp üniversite okumak istiyorum.
1998 de liseden mezun oldum, o sene üniversite sınavında 4400. Olarak Tekstil Mühendisliği okudum. Hayatımın en büyük hatası idi, öğretmenlerimin geleceği parlak meslek diye yönlendirmesi ile seçmiştim bu mesleği. Sonra iş hayatına atılınca ne kadar büyük bir hata yaptığımı anladım ama tekrar yeniden üniversite okumaya cesaret edemedim.
6 sene öncesine kadar sevmeden işimi yaptım ama sonrasında evlenip de 2.çocuğum olunca işi bıraktım.
Şimdi tüm geçmişimi sorguluyorum ve yaptığım hatayı telafi etme gücünü içimde hissediyorum.
İngilizce öğretmenliği okumayı düşünüyorum. Bu konuyu yalnızca eşime aştım ve onun çok destekleyici bir yaklaşımı olmadı.
Açıkçası ben de korkuyorum. Çalışınca sınavı kazanacağıma inanıyorum ama değer mi acaba bu kadar sıkıntıya diye bir tarafım da sorgulamıyor değil. 45-46 yaşında öğretmen olup nasıl atanacağım, nerede çalışacağım kafamı kurcalıyor.
Benim durumumda olan 40 lı yaşlarda üniversite okuyan başka arkadaşlar var mı? Açıkçası biraz yoldaş arıyorum kendime diyebilirim.
Bu durumla ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

Ben 35 yaşındayım öğretmenim ben de tıp istiyorum ben bu sene hazırlanacağım hatta ufak ufak başladım bile bence 46 yaşında öğretmen olsan nolacak biliyor musun en azından çocuğuna örnek olacaksın annem bişeyleri başardıtsa ben de başarabilirim diyecek

Evde keşkelerle boğuşarak ev hanımlığı yapmak mı? Yoksa 38 yaşında olup tekrar okumak mı derseniz ikinci seçeneği seçerdim. Çocuklar kaç yaşında bilmiyorum biraz zorlayıcı olabilir

Ben 35 yaşındayım öğretmenim ben de tıp istiyorum ben bu sene hazırlanacağım hatta ufak ufak başladım bile bence 46 yaşında öğretmen olsan nolacak biliyor musun en azından çocuğuna örnek olacaksın annem bişeyleri başardıtsa ben de başarabilirim diyecek
Aynı şeyleri düşünen biriyle karşılaşmak beni çok mutlu etti 😍

Kendinizde o gücü ve isteği bulabiliyorsaniz yasa takilmayin.sadece ne istediginizden emin olun:KK39:
Evde keşkelerle boğuşarak ev hanımlığı yapmak mı? Yoksa 38 yaşında olup tekrar okumak mı derseniz ikinci seçeneği seçerdim. Çocuklar kaç yaşında bilmiyorum biraz zorlayıcı olabilir
Teşekkürler desteğiniz için 😊

X