4kg üzeri normal doğum yapan var mı?

grknay

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2021
160
74
24
Kızlar merhaba, aranızda ilk hamileliğinde 4 kilo ve üzeri normal doğum yapan anneler var mı,
Ben 37 haftalık hamileyim.
35 haftalıkken gittiğim kontrolde bebeğimin kilosu 2.900kgdı yaklaşık 2 hafta önden gittiğini söylediler doğumda yaklaşık 4 kg ve üzeri olur dediler, doktorum suni sancıyla veya keseyi patlatarak doğumu başlatmayı önerdi ilk doğum olduğu için doğuramazsın bebek sıkışabilir dedi ben öyle düşünmüyorum. Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

4kg üzeri sezaryen doğum öneriliyor diye biliyorum. Bebekte omuz takılması, annede fazla kesi olması ihtimallerine karşı.

4kg üzeri sezaryen doğum öneriliyor diye biliyorum. Bebekte omuz takılması, annede fazla kesi olması ihtimallerine karşı.
Türkiye’de evet fakat ben Fransadayım burda sezeryan önerilmiyor genellikle suni sancıyla veya keseyi patlatarak doğumu başlatıyorlar

Türkiye’de evet fakat ben Fransadayım burda sezeryan önerilmiyor genellikle suni sancıyla veya keseyi patlatarak doğumu başlatıyorlar
Suni sancı veya kese patlatmanın bebeğin 4kg olmasıyla ne gibi bi alakası var anlayamadım. Doktorun mantığını çözemedim. Sağlıkla doğsun inşallah.

Kızlar merhaba, aranızda ilk hamileliğinde 4 kilo ve üzeri normal doğum yapan anneler var mı,
35 haftalıkken gittiğim kontrolde bebeğimin kilosu 2.900kgdı yaklaşık 2 hafta önden gittiğini söylediler doğumda yaklaşık 4 kg ve üzeri olur dediler, doktorum suni sancıyla veya keseyi patlatarak doğumu başlatmayı önerdi ilk doğum olduğu için doğuramazsın bebek sıkışabilir dedi ben öyle düşünmüyorum. Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Ilk hamilelikte kızimı 4.100gram doğum yaptim 2yerden kesik atti ebe icten 18 distan 18 dikisim vardi ve kızimın kalçasini çıkarmış ebe doktorda yoktu başında,3kere amelyat gecirdik biz,
2ci hamilelikte doktor sen zaten sezeryanlıksin nasil yaptırdılar dedi ve 2 ve 3cü dogumum sezeryan oldu
Allah yardimcin olsun bisey olmadan kucaginiza alin insaAllah

Oğlum 4500 Gr doğdu hem kilolu hemde doğuncaya kadar başaşşa doğum pozisyonu almadı ve sezaryen oldum. Yurt dışı çok çok sıkıntı olmadığı sürece sezaryen yapmıyormuş hayırla kucağınıza alırsınız inşallah.

Suni sancı veya kese patlatmanın bebeğin 4kg olmasıyla ne gibi bi alakası var anlayamadım. Doktorun mantığını çözemedim. Sağlıkla doğsun inşallah.
Yani doğumda 4kg ve üzeri olabilir diyorlar gelişiminin önden gittiğini görünce gününü beklemeden 2 3 hafta önce maalesef sancı vererek veya keseyi patlatarak doğumu başlatıyorlar. 😔 inşallah teşekkür ederim

Annem kardeşimi 4.200 gr doğurdu normal bir sorun olmadı

Oğlum 4500 Gr doğdu hem kilolu hemde doğuncaya kadar başaşşa doğum pozisyonu almadı ve sezaryen oldum. Yurt dışı çok çok sıkıntı olmadığı sürece sezaryen yapmıyormuş hayırla kucağınıza alırsınız inşallah.
İnşallah teşekkür ederim yorumunuz için benim pozisyonu uygun ama kilolu işte bakalım ne olacak 😅

Ilk hamilelikte kızimı 4.100gram doğum yaptim 2yerden kesik atti ebe icten 18 distan 18 dikisim vardi ve kızimın kalçasini çıkarmış ebe doktorda yoktu başında,3kere amelyat gecirdik biz,
2ci hamilelikte doktor sen zaten sezeryanlıksin nasil yaptırdılar dedi ve 2 ve 3cü dogumum sezeryan oldu
Teşekkür ederim devlette mi doğum yaptınız özelde mi öğrenebilir miyim

Halam 5 kilo dogurmustu ama baya zorlanmisti

1 hafta önce doğum yaptım, tam 4 kilo bir bebek doğurdum içten sadece 5 dikişim var dıştan ise hiç dikişim olması, allaha çok şükür üç ıkınmayla doğurdum 😅

1 hafta önce doğum yaptım, tam 4 kilo bir bebek doğurdum içten sadece 5 dikişim var dıştan ise hiç dikişim olması, allaha çok şükür üç ıkınmayla doğurdum 😅
Maşallah ya kırk bir kere:KK200:Ne yediniz,içtiniz de bebek böylesine güzel kilo aldı gerçekten merak ediyorum..Rabbim size bağışlasın uzun,hayırlı ömür versin:KK200:

Merhaba bende ilk doğumu mu 4 kg.400 Gr olarak yaptım normal doğum bebek sağlıklı bir şekilde doğdu fakat dikişim fazla olmuştu.suni sancı almadım sabaha karşı 5 bi suyumun gelmesiyle hastaneye gittim öğlen saatlerinde doğum yaptım tabi spor egzersiz gibi şeyler esnekliginizi artırıyor fakat yine de bu sizin kararınız her doğum bir olmuyor doktorunuzu da dinlemenizi tavsiye ederim burada sadece tecrübemi yazdım umarım sağlıcakla kucağınıza alırsınız bebeginizi

Maşallah ya kırk bir kere:KK200:Ne yediniz,içtiniz de bebek böylesine güzel kilo aldı gerçekten merak ediyorum..Rabbim size bağışlasın uzun,hayırlı ömür versin:KK200:
Gebe kalmadan önce de iştahlı biriydim diyebilirim, hamilelik döneminde kullandığım balık yağı omega3 kilo aldırdı diye düşünüyorum zaten doktorlarda balık yağı kullanan bebeklerin gelişimi iki hafta önden gidebileceğini söylüyor, fakat benim bebeğim öyle düşündüğüm kadar kilolu gözükmüyor boyu normalin biraz üstünde, sanırım ondan iri. Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum ❤️

Allah yardimcin olsun canim bi avazda dogsun insallah🙏🧿 keske sezeryan önerse böyle durumda ama dogurabilirsin tabiki herşey mümkün su dünyada

Tahmini bir şekilde alacağı kiloyu söylüyorlar ama her bebek son haftalarda aynı kiloyu almıyor.
Bir yakınım için de doktor çok iri, 4 kilo üzeri, asla doğuramazsın dedi ve zorla sezeryana ikna etti. Ama doğunca baktılar ki 3.600 falan normal kiloda biraz uzunca boylu bir bebek.
Sonradan görüştüğü bir doktor keşke sezeryan için bile planlı gitmeseydin demiş. Kendi hastalarına eğer gerçekten mecburi sezeryan olacaksa bile sancıları bekletiyormuş. Doğum normal sürecinde başlayıp bekleyebildikleri kadar bekletip son anda sezeryan için hazırlanıyormuş. O anda vücudun salgıladığı hormonlar bebek için de anne için de çok önemli.
Farklı bir doktordan görüş almanızı öneririm

X