5 haftalık hamileyim çok heyecanlıyım neler yemeli ya da yememeliyim önerilere açığım

pembetakunyaliyengec

....
Kayıtlı Üye
20 Mart 2023
333
204
38
Selamlar çok şükür dün doktordan 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim, önümüzdeki hafta kesenin gelişimine bakmak için yeniden çağırdı. 8-9 Ocak gibi de kalp atışlarına bakacak inşallah.

Her şey normal ilerliyor ama yaşım ileri yaş gebelik sınıfına giriyor. Bu süreci yaşayanların tecrübelerine ihtiyacım var.

Sağlıkla gelsin öncelikle. İlk aylarda zaten ne yiyim ne yemeyeyim diye düşünmüyorsunuz en azından benim öyle hangisi midenizi bulandırmiyorsa yiyorsunuz bir süre sonra o da bulandirinca başka şeye geçiyorsunuz vs sizin daha 5 hafta olduğu için başlamamış olabilir. Bana doktorumun dediği gluten ve süt ürünleri tüketme dedi. Bende zaten çok uzun süredir öyle besleniyordum

Selamlar çok şükür dün doktordan 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim, önümüzdeki hafta kesenin gelişimine bakmak için yeniden çağırdı. 8-9 Ocak gibi de kalp atışlarına bakacak inşallah.

Her şey normal ilerliyor ama yaşım ileri yaş gebelik sınıfına giriyor. Bu süreci yaşayanların tecrübelerine ihtiyacım var.
Öncelikle ilk iki üç ay saklayın derim. Kim haset eder bilinmez . Yeme içme konusunda bana doktorum ilk günden beri ekmek, şeker , her türlü tatlı , paketli gıdaların tümü , bulgur , prinç, hamur işi yeme dedi. Kahve , çay uzak dur dedi . Günde en az 2.5L su iç dedi. Ben de kurallara uydum. Gerçektende kilo alsam dahi sağlıklı aldım. Öyle top gibi olmadım. Ayda bir kaçamak yapıyorum ben de insanım ama max derece dikkat etmekte fayda var.

Öncelikle hayırlı olsun.Bende sizin gibi ileri yaş gebelik yaşıyorum.Sunu sormak istiyorum kese içini görebildiler mi?Benim 4 haftalik iki kese göründü fakat kese içini göremedi henüz erken olduğunu soyledi.Endise ediyorum acikcasi

Yaşlarımız ileri ve çok özlemle beklediğimiz için ailelerimize söyledik sadece. Arkadaşlarımızın hepsi çocuklu zaten :) ama etrafa duyurma konusunda 8 haftadan sonra söyleyeceğiz, haklısınız. Doktorum bana da çay kahve cola yasak dedi. Normal beslenme düzenine devam et dedi. Sebze, protein, süt, yumurta vs. Bir yandan da alerjik bünyeye sahibim. Canım hiçbir şey yemek de istemiyor. Su konusunda günde 1,5 litre içiyorum. tesekkur ederim ❤️🙏

Öncelikle hayırlı olsun.Bende sizin gibi ileri yaş gebelik yaşıyorum.Sunu sormak istiyorum kese içini görebildiler mi?Benim 4 haftalik iki kese göründü fakat kese içini göremedi henüz erken olduğunu soyledi.Endise ediyorum acikcasi
Dün karından baktı göremedi beta istedi o da 3015 çıkınca dış gebelik riskine karşı alttan bakmalıyım dedi. Alttan da göründü çok şükür. Konumu iyi güzel tutunmuşa benziyor dedi. Haftaya kese gelişimine bakmak için çağırdı. 8 ocakta da kalp atışına bakacak inşallah. Bugün benim 5+0 oldu. Kese içi görünmüyor zaten çok erken şu an.

Dün karından baktı göremedi beta istedi o da 3015 çıkınca dış gebelik riskine karşı alttan bakmalıyım dedi. Alttan da göründü çok şükür. Konumu iyi güzel tutunmuşa benziyor dedi. Haftaya kese gelişimine bakmak için çağırdı. 8 ocakta da kalp atışına bakacak inşallah. Bugün benim 5+0 oldu. Kese içi görünmüyor zaten çok erken şu an.
Ayy içimi ferahlattiniz teşekkürler.Yasim 44 ve uzun suren tedaviler sonucu olunca en ufak seyden panik oluyorum.Rabbim Insallah yavrunuzu kucağınıza almayı nasip etsin

X