7 haftalık hamileyim lekelenmeler normal mı ?

Jelibonkafasi

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2021
31
16
27
6+6 iken doktora gitmiştim bebeğin kalp atışlarımı duyduk o gün pembe lekelenme olmuştu doktora söyledim normal dedi 15 güm cinsel temas olmasındedi. Eşim zaten uzakta öyle bir sorun yok şuanlık. Ama ben şimdi 7+4 oldum ve kanamalar devam diyor. Kanamadan kastım akıntı ile beraber azıcık kırmızı lekelenme ya da kahverengi lekelenme. Bide iki gün önce ateşlendim akşam ama bir saat sonra hemen geçti. O gün gün boyu lekelenme yaşadım. Dün hiç yoktu. Bugün sabah yine çok az kırmızı lekelenme oldu akıntı ile beraber. Normal midir doktora gitsem mi bilemiyorum korkuyorum bebeğime birşey olur diye😔

6+6 iken doktora gitmiştim bebeğin kalp atışlarımı duyduk o gün pembe lekelenme olmuştu doktora söyledim normal dedi 15 güm cinsel temas olmasındedi. Eşim zaten uzakta öyle bir sorun yok şuanlık. Ama ben şimdi 7+4 oldum ve kanamalar devam diyor. Kanamadan kastım akıntı ile beraber azıcık kırmızı lekelenme ya da kahverengi lekelenme. Bide iki gün önce ateşlendim akşam ama bir saat sonra hemen geçti. O gün gün boyu lekelenme yaşadım. Dün hiç yoktu. Bugün sabah yine çok az kırmızı lekelenme oldu akıntı ile beraber. Normal midir doktora gitsem mi bilemiyorum korkuyorum bebeğime birşey olur diye😔
Canım kalbini ferah tut inşaallah bebeisine sağlıkla kavuşursun ilk gebeligin mi ve Dr herhangi bir ilaç vermedi mi

bende 6+6 yım bende de oluyor normal gibi çok arastırdım
Kızlar sizi korkutmayayim benim ilk gebeligimde lekelenme oldu progestan verdi normal su bu dedi sonra maalesef 16 haftalık düşük yaptım.simdi yine gebeyim yine 6 haftalıkken kanama oldu progestan verdi dozunu arttırdı ve temel ihtiyaçlar dışında ayağa bile kalkma dedi sakın hafife almayın derim.korkmayin ama çok dikkatli olun ilk gebeligimde olabilir dediği için belki de bu kadar özen gostermedim gitti bebeğim. Rabbim sağlıkla kucağımiza almayı nasip etsin 🤲

Kızlar sizi korkutmayayim benim ilk gebeligimde lekelenme oldu progestan verdi normal su bu dedi sonra maalesef 16 haftalık düşük yaptım.simdi yine gebeyim yine 6 haftalıkken kanama oldu progestan verdi dozunu arttırdı ve temel ihtiyaçlar dışında ayağa bile kalkma dedi sakın hafife almayın derim.korkmayin ama çok dikkatli olun ilk gebeligimde olabilir dediği için belki de bu kadar özen gostermedim gitti bebeğim. Rabbim sağlıkla kucağımiza almayı nasip etsin 🤲
Cnim progestani nekadar aliyirsunuz, birde kac haftaliksinz?

Doktora gittim sıkıntı olmadığını bol dinlenmem gerektiğini söyledi

Benim ilk gebeliğim de 6 haftada lekelenme oldu istirahat aldım 5 gün sonra sıkıntı yok dedi, ara ara karin agrim oldu ama lekelenme tekrarlamadı bile yaklaşık 10. Haftada kanama başladı ve dusuk yaptım o kadar hızlı gelişti ki. İstirahat edip kendime daha çok dikkat etsem belki gitmeyecekti bebeğim ama bana yine 36 saat nobet yazıldı, televizyonda gebelere izin diye yapılan haberler tabi ki bizi teğet geçti, biz değerli miyiz ki bebeğimiz olsun.
hakkımı buna sebep olanlara helal etmiyorum.
Yanı imkanınız varsa çok dikkatli olun umarım sağlıcakla alırsınız bebeğinizi kucağınıza

İçine ferah tut o doktoruna da söyle kahverengi akıntılar normaldir diğer kırmızılar riskli progestan kullan

Merhaba,
6+3 de şiddetli kasık ağrısı ve bildiğiniz regli gibi kanama ile gece apar topar acile gittim. ağrının acısını tarif bile edemem size.
Doktor baktı ultrason ile içerde hiçbirşey yok dedi. Kalp atışını normalde 1 hafta sonra duyacaktım ama o an kalp atışınıda dinletti.
Hemen iğne yapıldı.
Ben aşılama ile hamile kaldığım için aşılama gününden itibaren zaten progestan fitil kullanıyordum ona rağmen oldu kanama. Ben o gün yaşadığım ilişkiden de olabileceğini düşünüyorum. Ağrım yaklaşık 20 dk sürdü ama canımdan can gitti diyebilirim.
Şuan 7+2 deyim ve o günden beri kahverengi lekelenmem devam ediyor. Baya koyu bir kahverengi şeklinde leke/sızıntı şeklinde devam ediyor. Doktorum progestan fitili sabah akşam olarak kullanmamı tavsiye etti. Yarın yeniden doktora gideceğim. Bakalım inşallah herşey yolundadır.

7 haftalık hamileyim 17 gündür bazen kanamam bazen lekelenmem oluyor. 4 farklı doktora gittim ( 2 günde bir acillik olduğum için farklı doktorlara denk geldim) bazı bilgileri paylaşayım seninle canım. Öncelikle lekelenmeler ve kanamalar istenilmedik bi durum. Yatıp dinlenmeyi 3 doktor önerdi. 4 doktor da günde 3 defa 200 mg progestan artı haftada bir kez iğne önerdi. Her doktorun farklı bilgileri vardı. İyi bir doktor bulmak çok önemli. Gelelim kanamalara. Kırmızı kanamalar en tehlikelisi ve düşük tehdidi olarak görülüyor. Kırmızı kanamalarla birlikte parça gelirse bu düşük demek. Kırmızı kanamalar parçasız gelirse ardından açık kahveye veya açık pembeye dönüşürse rahatlayanilirsin. Açık kahve veya pembeye dönüştükten sonra parça gelirse korkma. Bu rahim ağzında birikmiş kan pıhtısıdır bende de oldu hem de parmak ucu büyüklüğündeydi. Özetle kırmızı akıntı ve birlikte gelen parça bizim için tehlike onun dışında rahat olabiliriz. Bunlar doktorumun söyledikleri. Allah yardımcımız olsun

7 haftalık hamileyim 17 gündür bazen kanamam bazen lekelenmem oluyor. 4 farklı doktora gittim ( 2 günde bir acillik olduğum için farklı doktorlara denk geldim) bazı bilgileri paylaşayım seninle canım. Öncelikle lekelenmeler ve kanamalar istenilmedik bi durum. Yatıp dinlenmeyi 3 doktor önerdi. 4 doktor da günde 3 defa 200 mg progestan artı haftada bir kez iğne önerdi. Her doktorun farklı bilgileri vardı. İyi bir doktor bulmak çok önemli. Gelelim kanamalara. Kırmızı kanamalar en tehlikelisi ve düşük tehdidi olarak görülüyor. Kırmızı kanamalarla birlikte parça gelirse bu düşük demek. Kırmızı kanamalar parçasız gelirse ardından açık kahveye veya açık pembeye dönüşürse rahatlayanilirsin. Açık kahve veya pembeye dönüştükten sonra parça gelirse korkma. Bu rahim ağzında birikmiş kan pıhtısıdır bende de oldu hem de parmak ucu büyüklüğündeydi. Özetle kırmızı akıntı ve birlikte gelen parça bizim için tehlike onun dışında rahat olabiliriz. Bunlar doktorumun söyledikleri. Allah yardımcımız olsun
Merhaba ben 5+3günlük hamileyim tüp bebek, bu sabah kırmızı kanamam geldi peçeteye doktora gittik iğne yaptı sonrasında pembemsi kahvemsi akıntılar gelidi ara ara. Az önce tuvalete gittim kahve rengi sümüksü katı bişey geldi çok korkuyorum doktor yapabileceğimiz başka bişey yok dedi kese görünüyo ama henüz çok küçük 9mm miş eve geldikten sonra o düşmemiştir inşallah

X