Acele mi ediyorum iylesmek konusunda?

falwlessone1

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
754
98
19 yaşında bipolar teshisli bir bireyim ve zor zamanlarım da oldu.
Su an nispeten iyi gunlerimdeyim fakat islevselligim neredeyse hiç yok.
6 kasımdan beri bir profesorle tedavimi devam ettiriyorum ve şu an 2 cesit ilaç kullanmaktayim.
Hayatta çok istediğim bir insana takıkligim dışında hiçbir iş görev sorumluluk isteyemiyorum.
Bipolardan dolayı mı bu haddini aşmış isteksizligim?
Ve de bazılarınızın bildiği gibi bir takıntım var neredeyse 4 yildir aynı kişi aklımda o şuan beni umursamiyordur belki de.
O üniversiteli ben aile evindeyim.
Bir insan neden onu reddeden birine bu kadar takar anlamıyorum.

Canım benim hastalığın hakkında çok bilgim yok maalesef bu konuda sana yardımcı olamayacağım. Ama öyle genç bir yaştasın ki lütfen kendini çok sev. Havalar çok güzel gidiyor bak açıl havada yürüyüşler yap sana çok iyi gelir.
Bak komedi podcast’ları dinle. Meksika açmazı,rabarba,anlatamadım vesaire

Canım benim hastalığın hakkında çok bilgim yok maalesef bu konuda sana yardımcı olamayacağım. Ama öyle genç bir yaştasın ki lütfen kendini çok sev. Havalar çok güzel gidiyor bak açıl havada yürüyüşler yap sana çok iyi gelir.
Bak komedi podcast’ları dinle. Meksika açmazı,rabarba,anlatamadım vesaire
Islevselligim olabilse bir şeyler başardıkca kendimi de sevebileceğim belki de de işte..

İşlevselliğim yok derken tam olarak neyi kastediyorsun mesela ? Yürüyşe gidemiyor musun?
Tek başıma yürüyüş sevmiyorum ben.E şu an arkadaş da bulamıyorum pek yanıma.
İşlevsellik şu manada ben bu sene mezun senemdeyim normalde ders çalışıyor olmam gerek ama çalışamıyorum iste.
Hayata karsi isteksizim,kararsızım ve hedef belirleyemiyorum.

Bütün hastalıklar diş ağrısı bile ergenlik döneminde çok çok daha ağır geçer ve yaş ilerledikçe hafiflemeye başlar. İlaçlarınızı alın doktorunuzla iletişimi devam ettirin dediklerini uygulayın ve zamanla bu halinizin hafifleyeceğini bilin. Bu arada da kendinize hobiler bulun spor el işi gibi hareket ve dikkat gerektiren rutinleriniz olsun, bunlar herkese iyi gelir

6 kasımdan beri bir profesorle tedavimi devam ettiriyorum ve şu an 2 cesit ilaç kullanmaktayim.
Hayatta çok istediğim bir insana takıkligim dışında hiçbir iş görev sorumluluk isteyemiyorum.
Ve de bazılarınızın bildiği gibi bir takıntım var neredeyse 4 yildir aynı kişi aklımda o şuan beni umursamiyordur belki de.
Psikolojik tedavi süreçleri uzun olabiliyor, biraz sabretmek gerek 🥲 Kötü hissettiğin veya mutsuz olduğun için asla yüklenme kendine. Bu dalgalanmaların normal olduğunu kabul et öncelikle.
Allah şifa versin, zamanla çok iyi olursun inşallah 🌸

Aslında o insanı sevmiyorsun sadece şu an yaşadığın hayatı yeterince sevemiyorsun bu yüzden takıntılı hissediyorsun. Atlatabilirsin sürekli negatif şeyler söyleyip kendini yıpratma hayatında mutlu ve güzel değişiklikler olunca takıntı dediğin şeyde geçecek ama bunun için senin de çabalaman gerekiyor umutla güzellikleri görmen gerekiyor.

X