Acil ateş düşmüyor

Bu saate kadar bir kaç defa duşa soktum ılık uygulama da yaptım. Evet bende o ilaç konusunu duydum parol ve dolven dönüşümlü ver denildi. İbuprofenw vermedi keşke onu verseydi 🥹 şuan en son vereli 1 buçuk saat oldu ama hala aynı 🥹 şuan tekrar uyandırmam lazım değil mi kıyamıyorum ılık uygulama için
Islak bezle yavaş yavaş vücuduna kompres yapın kıyamamanizi anlıyorum ama çok iyi gelecek inşallah üzmeyin kendinizi 😊dediğim gibi dirençli oluyor benim kızımda da zor düşüyordu orta kulak iltihabında. Yarına Allah'ın izniyle bir şeyi kalmaz inşallah. Gece boyunca da yanınızda olsun devamlı kontrol edin. Islak bezle biraz ateşini hafifletirseniz en azından tekrar ilaç verene kadar dengede tutmuş olursunuz. Hayırlı şifalar dilerim

Çok garip bir şey var çocuklarda. Haziran anneleri topiğinde benimde kızım dahil olmak üzere 5 bebeğimiz sadece ateş yaşadık. Kanda vs bişey çıkmadı. Ve ateş düşmüyordu şurup etki etmiyor geç düşürüyordu. Benim kızımda ilk gün 39 a çıktı öyle verdim şurup. Daha sonra bitkisel yağlar falan uyguladım. Ama 2 gün boyunca 37.5-38 arasıydı hep. Yani salgın gibi sırayla olduk ama çocuklar iyiydi şükür halsizlik falan yoktu sadece dediğim gibi bi ateş

WOMAN WOMAN
Vücuduna ıslak bezle kompres yapın,kesinlikle çok işe yarıyor. İlaç verdikten 1 saat sonra kademeli olarak düşecektir. Bulunduğu ortam da sıcak olmasın. Telaş yapmayın devamlı ateşini ölçmeyin sizi yanıltır bu.Orta kulak iltihabının ateşi biraz dirençli oluyor. Bazı Doktorlar da dönüşümlü ilaç vermeyi önermiyor. Ya parasetamol ya da ibuprofene devam etmeyi öneriyor.Doktorunuz ne dedi bilmiyorum ama söylediklerini yaparsanız Allah'ın izniyle düşecektir. Rabb'im hayırlı şifalar versin evladıniza🤲🏻
Bu arada hanımlar ateş sadece yüzünde var vücudu 36.7 herhalde kulaktan kaynaklı orada daha çok diye düşünüyorum

Çok teşekkür ederim canım hiç bir bebek çocuk hasta olmasın onlara üzüldüğüm kadar başka bir şeye üzülmüyorum derdini anlatmıyor söyleyemiyor inşallah bu geceyi atlatırsak yarın daha iyi olucak 🥹
Siz daha iyi bilirsiniz ama böyle böyle gelişiyor bağışıklık sistemleri. Onun lehine bir durum bu. Hazırlıklı ol. Daha da yaşanacak. Anacığım az mı bekledi başımda. 8 ya da 9 yaşındayım. Bir gözümü açtım. Ağlıyor başucumda. Öleceğim demek ki dedim. Ben de başladım ağlamaya.

Gecirmez, benim oglum kucukken havale gecirmisti, sonrasinda her hasta oldugunda korkudan uyumuyordum. Cocuk doktorumuz farkedip bu bilgiyi vermisti, uyku cok onemli ateste demisti ayrica (ben psikopat gibi uyandirip kontrol ediyordum da 🙈) yani bu kesin bir bilgi, rahat olabilirsiniz
Çok teşekkür ederim canım çok rahatladım Allah çocuğunu sana bağışlasın ♥️

Siz daha iyi bilirsiniz ama böyle böyle gelişiyor bağışıklık sistemleri. Onun lehine bir durum bu. Hazırlıklı ol. Daha da yaşanacak. Anacığım az mı bekledi başımda. 8 ya da 9 yaşındayım. Bir gözümü açtım. Ağlıyor başucumda. Öleceğim demek ki dedim. Ben de başladım ağlamaya.
Çok haklısınız benim durumum biraz farklı eşim gurbette çalışıyor kendi ailem İstanbul’da ben eşimin memleketinde tekim acil durumlar o yüzden beni çok korkutuyor

Çok garip bir şey var çocuklarda. Haziran anneleri topiğinde benimde kızım dahil olmak üzere 5 bebeğimiz sadece ateş yaşadık. Kanda vs bişey çıkmadı. Ve ateş düşmüyordu şurup etki etmiyor geç düşürüyordu. Benim kızımda ilk gün 39 a çıktı öyle verdim şurup. Daha sonra bitkisel yağlar falan uyguladım. Ama 2 gün boyunca 37.5-38 arasıydı hep. Yani salgın gibi sırayla olduk ama çocuklar iyiydi şükür halsizlik falan yoktu sadece dediğim gibi bi ateş
Evet bizim de kanda çıkmadı kulaktan bakınca kızarıklık var dediler🥹 hiç bir çocuk hasta olmasın hiç kıyamıyorum onlara keşke tekrar kızım iyi olsa da evi sağı solu dağıtsa yaramazlık yapsa

Viral bir sey geciriyorlardir sweet, her virusun testi ayrica yapildigindan tespit etmek mumkun olmuyor 😊
WOMAN WOMAN

Bu arada hanımlar ateş sadece yüzünde var vücudu 36.7 herhalde kulaktan kaynaklı orada daha çok diye düşünüyorum
Olabilir, su anki ben 36.7 ile kendi odamda uyurdum mesela ama bunu su an sizin anlamaniz cok zor, ben anliyorum sizi zamanla alisacaksiniz 😊🙏🏻
Evet bizim de kanda çıkmadı kulaktan bakınca kızarıklık var dediler🥹 hiç bir çocuk hasta olmasın hiç kıyamıyorum onlara keşke tekrar kızım iyi olsa da evi sağı solu dağıtsa yaramazlık yapsa
Kulakta kizariklik (eger kanda enfeksiyon yoksa) alerji de olabilir. Benim kiz kardesim yillarca orta kulak iltihabi oldu surekli, meger kus tutune alerjisi varmis cocugun. Yastik yorgan degisince bir daha hic olmamisti ☺️

Viral bir sey geciriyorlardir sweet, her virusun testi ayrica yapildigindan tespit etmek mumkun olmuyor
Doğru zaten direkt kulağa boğaza bakıyorlar kızarıklık varsa antibiyotik veriyorlar. Biz şaşırdık topikte peş peşe sırayla aynı şeyi yaşadık 🤭

Geçmiş olsun, yalnız olunca panik olmuşsunuz anlıyorum ama kan da enfeksiyon çıkmadiysa sadece kızarıklık var diye antibiyotik mi kullanıyorsunuz, bizim çocuk doktorumuz viral durumlarda antibiyotik gereksiz diyor, hatta crp referans aralığından yüksek olsa bile genel değerlendirip bekliyor antibiyotik için. Antibiyotikler iyi ki var tabi ama her durumda yazılıyor gibi en azından benim tecrübem o yönde. Çocuk doktorumuzdan farklı bir doktora götürdüysem genelde antibiyotik verdi.
Ateşe gelince havale geçmişi ya da özel bir durumunuz yoksa ateşi sevin, ateş iyidir. Vücudu savaşıyor hastalıkla, 38,5 çok yüksek değil. Biraz izin verin ateş işini yapsın

Yukselebilir, enfeksiyon varsa vucutta 3-4 gun ates normal. Sakin olun, hepsi geciyor bu yollardan emin olun 😊
Benim bebeğimde 14 günlük yoğun balımda enfeksiyondan dolayı 74 enfeksiyonu ve ateşi 37,6 larda geçermi diyorsunuz çok endişeliyim

Hanımlar kızım öğlen ateşlendi doktora götürdüm orta kulak iltihabı denildi antibiyotik verildi gittiğimde de ateşi vardı parol serum taktılar. Eve geldik biraz iyi oldu sonra ateşi yükseldi dönüşümlü dolven ve parol veriyorum 4 saatte 1 duş yaptırdım bir kaç defa soğuk uygulama yaptırmıyor ateşi 38.5 tan düşmüyor sadece duşa soktuğum da biraz iniyor. En son 22.15 parol verdim hala 38 lerde tekrar doktora götürmeme gerek var mı ilk kez böyle hastalandı telaşlandım. Şimdi uyuyor ne yapmalıyım tecrübeli anneler yardım lütfen

Sirkeli suyla duş aldır.
Fitil ver yada çocuk aspirini.
Pekmez ve zeytınyağı ver çay kaşığı ile.
Saatte bir ateşini kontrol et.

Çok teşekkür ederim canım hiç bir bebek çocuk hasta olmasın onlara üzüldüğüm kadar başka bir şeye üzülmüyorum derdini anlatmıyor söyleyemiyor inşallah bu geceyi atlatırsak yarın daha iyi olucak 🥹
Rabbim hepimizin çocuklarına sağlık sıhhat acil şifa versin

X