Acil kilo vermek için!

Cicekkz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2019
662
182
Herkese selamlar..Bu diyet formülünü daha önce de yazmıştım ama araya kaynamış.Bunu yazdıktan sonra birkaç yöntem daha yazmıştım hatta ama en iyisi bu kesinlikle.Ama henüz kendisine bi isim veremedim bu diyetin:)Neyse sadede gelelim hanımlar..Diyetimiz 1gün 300kalorilik yiyip ertesi gün normal yemek şeklinde gidiyor.Böylelikle 1haftada 1veya daha fazla kilo kaybı sağlanabiliyor.Yalnız dikkat edilmesi gereken bu 300kaloriyi iyi kombinlemek,yani sevdiğin yiyeceklerden olusturmak.Örneğin ben sabah 1çikolata(piko90kalori) yanında meyveli yoğurt,akşam 1çikolata(yine pikoçünkü90kalori:),sade türk kahvesi şeklinde kombinledim..Çay serbest..Bu diyetin faydaları ise 1)ertesi gün bozacağın için aklın o gün karşılaştığın yiyecekte kalmıyor sadece birgüncük sabredip ertesi gün istediğini yiyorsun ama çok da abartma:)
2)1haftada baya kilo gidiyor yani 1ayın sonunda 4-5kilo verebiliyorsun ki diyetisyen diyetlerinde de bu böyledir.1kilo 7000kaloriye denk kalori diyeti yapanlar bilir.Günlük kalori ihtiyacı ise 2000 amaç kalori açığı olusturmak ama sürdürülebilir olması için kalori açığını bu yöntemle de oluşturabilirsiniz kalori diyetinin yeni versiyonu.
***Diyetin püf noktası ise 300kaloriyi iyi kombinlemek ben çikolata sevdiğim için bunu tercih ettim ve 300kaloriyi dikkat ederseniz biranda yemiyorum sbh-akşm olarak ayırdım..
Tabi işin aslına bakarsanız kararlılık gerekiyor karar verdiğiniz an diyetisyene gidiyorsunuz ama maalesef o diyetler işe yaramıyor çünkü sürdürülebilir değil..Bu ise kesin KARAR verenler için ya da ACİL kilo vermesi gerekenler için ideal bence birde yavaş yavaş benim acelem yok diyenler için bir yöntem daha var o ise en tatlı diyet başlığıyla konu açmıştım bulup okuyabilirsiniz.Ama en tatlı diyet başlığıda dahil yani daha önce yazdığım yöntemler ne yazıkki sürdürülebilir değil..Çünkü diyeti bozmaya heran meyilliyiz 3gün yapmak bile zor geliyor ama bunda birgüncük sabır yeterli.Ben diğer bahsettiğim yöntemlerde 3gün yapıp bozmak gerektiğini vücudun kıtlık moduna girmemesi için söylemistim ama maalesef o 3gün bile zor geliyor.En mantıklı yöntemim bu.. Niye mi bunları paylaşıyorum zamanında çok çektim diyelim.Sevgiler..😊

1gün diyet yap ertesi gün boz şeklinde devam ettir..1haftayı düşünelim yaptın bozdun-yaptın bozdun böylelikle haftanın4günü yapmış oldun.Her defasında 1700kalori kâr ettin bir haftanın sonunda 1kilo gitti..Tabi bozduğun günler 2000i geçmemelisin.

ben bu anlattigin diyete basladim :) cok mantikli geldi. özellikle psikolojik olarak uygulanabilir cünkü her defasinda 1 gün sabretmen gerekiyor.
ilerleyen günlerde nekadar verdigimi yazacagim

ben bu anlattigin diyete basladim :) cok mantikli geldi. özellikle psikolojik olarak uygulanabilir cünkü her defasinda 1 gün sabretmen gerekiyor.
ilerleyen günlerde nekadar verdigimi yazacagim
Kolay gelsin:) sevindim bir de en iyi yanı hızlı sonuç alıyorsunuz 1gün yapıp ertesi gün dinlenme gününüze uyandığınızda farkı görüyorsunuz bir günde baya gidiyor bu da psikolojiyi çok iyi etkiliyor.

1gün diyet yap ertesi gün boz şeklinde devam ettir..1haftayı düşünelim yaptın bozdun-yaptın bozdun böylelikle haftanın4günü yapmış oldun.Her defasında 1700kalori kâr ettin bir haftanın sonunda 1kilo gitti..Tabi bozduğun günler 2000i geçmemelisin.
7000 kalorı 1 kg eder.

Eveet 4x1700=6800 yani 1kilodan yalnzca 200birim eksik..bunu mu taktınız:)
ben bıseye takmadım . 1700 kalorı azaltmak guç. normal olarak 1000 kalorı azaltarak 7 gunde 1 kg verılecegını belırtıyorum.

ben bıseye takmadım . 1700 kalorı azaltmak guç. normal olarak 1000 kalorı azaltarak 7 gunde 1 kg verılecegını belırtıyorum.
Yanlş anlamayın lütfen,sataşma değil bu.Anlıyorum..ama yöntemde 1hafta boyunca diyeti bozmadan sürdürmeniz gerekiyor.Bunda ise 1gün aralıklı.Bence güç değil,ben uyguluyorum 1güncük dişimi sıkıyorum ertesi gün canm ne isterse yiyorum.Size de tavsiye ederim hiç zorlanmıyorsunuz.Kolay gelsin🌸

X