Adım adım Bilinçaltım :)

Merhabaaa sevgili günlük(ya da bilinçaltım-seni masum çocuk-);
1.Söyledim söyleyemediklerimi söyledim. Bazı şeyleri içimde büyütüp büyütüp alakasız patlamadım. Akışa bıraktım ve yeri gelince kolayca güzelce ifade ettim.( Karşı komşu ve kızımla ilgili olan kısım) kendimi alkışlıyorum sevgili günlük. Bu konuda biraz hafifledim. Belki birazdan daha fazla. Henüz yanıt almadım ama bana hak vereceğine en azından anlayacağına eminim. Bunları yapmasa da önemli değil çünkü ben duygularımı ifade ederek kendimi onurlandırdım. Duygularıma onların önemli olduklarını hissettirdim.🎈🎈🎈

Eksik hissetmeme rağmen, mükemmel olmamama rağmen kendimi DERİNDEN seviyorum ve kabul ediyorum 🎀🎀🎀

Kaygı bozukluğu kılık değiştirip her gün farklı bir konu taşıyor gündeme. Kökünden çözmem gerek. Bakalım nasıl çözeceğim:hamarat::hamarat:

* İmalı laf sokma, dolaylı laf sokma, ironi yaparak laf sokma bunları bırakıyorum. Şaka, espri kılığına girmiş dahi olsa.
* Eşime, yakınlarıma başkalarının yanında şaka yollu olsa dahi değersizmiş mesajı verecek tavır ve konuşmaları bırakıyorum. Hani sanki üçüncü kişiler kıymetliymiş de onlar değilmiş gibi. Bu ansızın oluyor alışkanlık gibi öğrenilmiş bir davranış gibi. O kadar ince, küçük ve sinsi oluyor ki bazen yakalamak kolay olmuyor. Yakalıyorum artık ama. Mottom; evdekiler en kıymetlim.

Bunları yapmış, yapıyor(şimdiye kadar) olmama rağmen kendimi DERİNDEN seviyorum ve kabul ediyorum. ✔✔✔✨✨🎀🎀🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️

Bende yapmak isterdim ama, bi sizin bilinç altınıza baktım bir de kendi bilinç altıma sonra vazgeçtim :olamaz: Benimkisi içinden çıkılır gibi değil ya çöplük misali :KK48:

Sinirli olmak nedir? Nereden gelir? Öğrenilen bir şey mi? Annem sinirli diye mi sinirliyim yoksa yaşattığı bir şeylerden dolayı, öfkemi yaşayamadığım için içimde bir döngüde mi takılı?
Beni ne sinirlendirir;
Genele vuracak olursam, bir şeyin istediğim gibi olmaması. Mesela eşime bebeğe bakar mısın dediğimde bebeği iş yaparken eteklerimde bulmak ya da yemesini umduğum bir yemeği bebeğimin tükürmesi.. gibi. Öfke ve pişmanlık iç içe ve aynı döngüde(yine döngü kelimesi, daha çok kitap okumalıyım 😉 )
Bu öfkeli olma durumundan sıkıldım bunu çözmeliyim. Konsantre olup bir öfke çıkarma ayini yapmalıyım 😁 Sonucu yazarım sevgili günlük. Bütün bunlara rağmen kendimi DERİNDEN seviyorum ve onaylıyorum💕💖🎊

Bende yapmak isterdim ama, bi sizin bilinç altınıza baktım bir de kendi bilinç altıma sonra vazgeçtim :olamaz: Benimkisi içinden çıkılır gibi değil ya çöplük misali :KK48:
En çok rahatsız edenden başlamak şeklinde olabilir. Bilinçaltı bir evren gibi geliyor olabilir ama yüzeye duyguyla, düşünceyle, ansızın eski olayları hatırlatarak çıkıyor, beni temizle diyor. 😉😉

Bu günlerde odağımda biraz moda var. Şık kıyafetler, ayakkabılar, çantalar; bunların fiyatları, kombinleri. İşyerimde şık giyinen kızların kombinleri. Almak istiyorum hepsini bazen. Ama gelirimin hepsini buna mı harcamalıyım. sonra kombinlemek ve sürdürmek. Bir gün "tarz" olup ertesi gün sıradan giyinemem. Bu beni yansıtmaz biraz zorlama olur. Şık olmak, markalar giymek birilerinin seni avucunda tuttuğunu gösterir mi. Dayatma mı. E ama şıklık hoşluk da güzel bişey. Kafalar karışık sevgili günlük:işsiz::KK35::KK35:

Bilgiyi paylaşma güdüsü, buna engel olamama. Neden yapıyorum bunu? Birileriyle ilgili bir bilgiyi başkasına aktarmak ya da dinlemek dedikodu haayıııırrrr yapmamalıyım :KK20: Bu bilgiyi verdim diye plaket mi verdiler daha çok mu seviliyorum SANMAM. O anlık dikkat üzerimde olabilir ama sonra pufff kötü bir duygu bırakırım insanlar üzerinde. Empati kurmalıyım benimle ilgili bir şeyi insanlar birbirleriyle konuşsa nötr bile olsa kırar beni. Bırkıyorummmm haz verse de beni söyle diye dürtse de hayırrrrrrr :KK43::KK43:

Bugünüme mesajım; rutini boz. Ufak birşey dahi olsa hergün farklı bişey yap ve rutini boz; frekansın yükselsin 🎄🎄

Bugün tibet'e başlayacağım sevgili günlük. Bir yoga rutini ve en son tibetle bitireceğim. 1 Mart salı. Her salı da artırırım. Lütfen devam et, lütfen istikrarlı ol, hem yeniay'mış ne güzelll. Lütfen devam ettt hilariteee🙌🙌🙌🙌💖💖💖💖

Bir yakınım hamile. Empati kuruyorum çok fazla. Bu da endişe uyandırıyor. Kontrol etme isteği oluyor. Sakin kalmalıyım. Herkes kendi sürecini yaşar. Her şeyi Allaha bırakıyorum, her şey yolunda. İlahi olana güveniyorum. Derin nefesler alıyorum. Dünya huzur içinde, dünya barış içinde. Sakinim, huzurluyum, mutluyumm 🙌🙌🙌

Sinirlendiğimi hissettiğimde, bir şeye üzüleceğimi hissettiğimde, kaygının ayak seslerini duyduğumda hemen FARKLI BİRŞEY YAPıyorum. Ne olursa. Daha önce yapmadığım. Küçük de olur büyük de. Beynimi şaşırtıyorum. Ne oluyor ya ben öfkelenecektim ya da üzülecektim ya da kaygılanacaktım sen napıyorsun şimdi diyor. "Kafası" karışıyor ve mod değişiyor.

Örneğin bir iş yapıyorsam elimdekini bırakıyorum zıplıyorum, ya da telefonda müzik açıyorum, ya da yoga esneme hareketi yapıyorum(aşağı bakan köpek mesela😜 ) ya da şarkı söylüyorum. Bir bardak su içiyorum. Nefes egzersizi yapıyorum. Ellerimi yıkıyorum. Lavanta yağı kokluyorum yakınımda varsa. İçimden sayı sayıyorum. Dışımdan güzel kelimeler sayıyorum(mutluluk, huzur, bahar, neşe, heyecan, muhteşem, olağanüstü, harika, sevgi, coşku, şefkat, güzellik ..vs. gibi) . Tribe koşan beyni ambole ediyorum. Diyorum ki patron benim calm down En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
Bıraktıklarım: ( i hope so 😜😜 )
1. Başkalarının söylediklerini kayıtsız şartsız kabul etme. Önemseme ve alınma. O an sadece dinleyip sonradan keşke şöyle cevap vereydim deme.
2. Şikâyet etme. Söylenme.
3. Gelecekle ilgili kaygılanma.
4. Önyargı. Kafada kavga etme. Ajite hayaller düşünceler.
5. Her türlü kıyaslama yapma.
6. Eleştiri yargılama dedikodu.
7. Kontrolsüz öfke.

Tabi burada kendimi yapma etme edersen kötü olur gibi bastırmak değil yaptığım. Kendime karşı her zaman nazik davranıyorum, bir çiçekmişim gibi(ki öyleyim🌹🌹 ). Bunları yaparken hangi duyguyu beslediğimi araştırmak şeklinde. Çünkü ben değerliyim, çünkü kendimi seviyorum ve zamanım bu illüzyonik duygularla harcanmayacak kadar kıymetli :nazar::KK54::KK15:

Son düzenleme:
Bu haftayı öfke temizleme haftası ilan ediyorum. Dolunayın etkileri de devam ederken adım adım her gün EFT ile temizliyor olacağım. 🙌🙌🙌🎈🎈🎈

Anlamadığım siz içinizdekileri buraya yazıp rahatlıyor musunuz ? Neden devam etmediniz

X