Ağız kokusu

arkadaslar herkesin aklina hersey gelmis, ama dili fircalamaniz gerektigini kimse yazmamis, onuda ben ekleyeyim, dil ve dilin arka bolumlerinide gunde en az 1 kez yumusak bir firca ile fircalayin, baslarda dilin arka kisimlarina ulasmak biraz ogurtur ama alisinca sorun olmuyor.

ayrica bol su icmek ,agzidaki ortami duzenler. az su icenlerin daha cok agiz kokusu oluyor.

arkadaslar herkesin aklina hersey gelmis, ama dili fircalamaniz gerektigini kimse yazmamis, onuda ben ekleyeyim, dil ve dilin arka bolumlerinide gunde en az 1 kez yumusak bir firca ile fircalayin, baslarda dilin arka kisimlarina ulasmak biraz ogurtur ama alisinca sorun olmuyor.

ayrica bol su icmek ,agzidaki ortami duzenler. az su icenlerin daha cok agiz kokusu oluyor.

yumuşak diş fırçasıyla dil fırçalanmaz bi defa dil temizliği için özel aparatlar var ya onları eczaneden alıp dili fırçalıcaksınız ve kazıcaksınız ya da özel diş fırçaları var arka yüzeyince fırçanın dil temizleyici bölümü var orayla dil temizlenir yani

yumuşak diş fırçasıyla dil fırçalanmaz bi defa dil temizliği için özel aparatlar var ya onları eczaneden alıp dili fırçalıcaksınız ve kazıcaksınız ya da özel diş fırçaları var arka yüzeyince fırçanın dil temizleyici bölümü var orayla dil temizlenir yani

canim onlar fazla acitiyor,hergun kullanmaya uygun degiller ayrica,arada bir kullanacaksan sorun yok .. ancak yumusak firca hergun temizlenen dil icin yeterli gelir..

ayrica uslubunuza dikkat edin, cocuk fircalar gibi , cok ayip.

İşyerimdeki beraber çalıştığım bir arkadaşımında ağzı sürekli kokuyor ve arada da ter kokuyor. Ama bunu ona söylemek zor. senin ağzın kokuyor yada ter kokuyorsun denmiyor maalesef. ağız kokusuda kötü birşey ama şu ter kokan bayanları görünce ben kendimden bir kadın olarak UTANIYORUM:26::26:

Nerden buluruz acaba? Her yerde yokmuş sanırım.

B€nd€ n€tt€n okudum. Öyl€ birş€y yok... €czan€l€rd€n t€min €d€bilirsiniz.

Bu arada dil fırçalamayı söyl€m€y€ g€r€k yok... Zat€n yapılması zorunlu bi durum... Ard arda g€l€n m€sajlar için özür! :KK70:

Son düzenleme:
bende hep ağız kokusu çekiyordum özelliklede sabah kalkınca.kbb gittim meğer bademcik taşlarından oluyormuş ben artık o taşları aklıma geldikce yada kokuyu hissedince temizliyorum o cıkan şeyler inanılmaz kötü kokuyor sizinde böyle sorununuz olmasın

Merhaba nergiz bendede var ağız kilosu:-( nasil temizliyorsun badekciklerini yardımcı olursan sevinirim:-)

Simdi bunlari benim gibi olan insanlar varsa fikir almalari icin yaziyorum.
Kendimi bildim bileli dislerimi duzenli olarak fircalarim yillarca tek bir curugum dahi olmadi dogum surecime kadar. Simdi en son bikac disimde curuk baslangici varmis ama duzenli fircalamayla gecer dedi doktor. Gel gelelim agiz kokusu sorununa. Simdi ben hem dislerini duzenli fircalayan, hem dis ipi ve gargara kullanan, dilini de temizleyen, dis taslarini da en az yilda bir kere temizleten biri oldugum halde (sagolsun) dillenen kizim sayesinde kotu agiz kokusuna sahip oldugumu daha yeni ogrenmis bulunuyorum. Cunku insan agzinda cok garip bir tat hissetmedikce ya da cok ac kalmadikca kendi nefes kokusunu alamiyor ne yazik ki (yani bende oyle). Acikcasi kizimin birkac kere "Anne agzin kotu kokuyo" demesinden sonra iyiden iyiye psikolojim bozuldu ve surekli bu durumdan nasil kurtulurum arastirdim. Bircok insanin da farkedecegi uzere her yerde agiz kokusunun %90 sebebi agiz hijyenidir vs vs yazilarini okuduktan sonra cilginlar gibi dis ve dil fircalamaya, gargaraya ve daha cok su icmeye basladim ama en son daha yeni yemek yiyip uzerine de dislerimi fircaladigim halde kizim yine soyleyince artik analdim ki agzimla alakali degil. Esimi iyice sıkıstirinca ogrendim ki bu durum bende uzun zamandir varmis. Resmen psikolojik olarak coktum, lutfen cevrenizde boyle insanlar varsa guzel bir dille uyarin. En azindan yakinlarinizi uyarin nolur. Boyle bir sey oldugu halde beni cekmek zorunda kalan insanlara ve kendi halime o kadar uzuluyorum ki su anda kelimelerle ifade edemem. Neyse, cokca arastirdim fakat bir kbb uzmanina mi, dahiliyeye mi yoksa gastroenteroloji uzmanina mi gitsem bilemedim. Dahiliyeyi tercih ettim ve sans eseri uzmanligi gastroenteroloji olan bi hekime denk geldim. Bu sorunun agiz kaynakli degilse %90 sebebi midedeki helicobacter pylori adli bir bakteriden kaynakli oldugunu soyledi ve tedaviye basladik. Antibiyotik kompleksi tedavisi aliyorum su an biraz agir ilaclar ama kurtulacaksam seve seve raziyim. Kesin sonuc icin endoskopi gerekiyor. Yani bu is sandiginiz kadar kolay olmayabilir. Bu bakteri de neredeyse 2,3 insandan birinde mevcutmus cogunda asemptomatik oldugu icin anlasilmiyormus. Reflu ve gastrit sikayetleri olan hastalarda daha cabuk anlasilabiliyor. Ama benim gibi midesiyle cok sorunu olmayan ( sadece cok yagli, hamur isi vs yersem agri oluyordu, gaz ve siskinlik de cok oluyordu) insanlar icin tespit edilmesi daha zor olabilir. Lutfen dikkate alin. Insallah hepimiz kurtuluruz bu illetten. Yasam kalitemi ve ozvuvenimi sifirladi bu durum. Kizimi rahatsiz etmemek icin fazla yaklasamiyorum bile. Esimi anlatmiyorum bile gercekten cok kirginim. Allah muzdarip olan herkese sifa versin insallah.

images (19).jpeg
bundan rossmandan edinebilirsiniz. Cok etkili 14.90 sinirim güncel fiyati yanlış gormediysem. Hala devam ediyorsa sirke ile gargara ve dil temizliği zaten dis fırçalamayi söylememe gerek yok .

Benim de yaklaşık 2 yıldır koku var. kulak burun boğaza gittim bademcik taşı akıntı vs yok gayet düzgün dedi. dişçiye gititm hiç bir sorun yok dedi. mide için 2 doktora gittim reflü dedi bir kaç ilaç kullandım ama endoskopi yapılması gerektiğini söyledi en kısa zamanda gideceğim. ama gün içinde kokuyu kesecek bir çare bilen var mı? yemek yedikten hemen sonra, fırçaladıktan hemen sonra bile başlıyor koku. kendim bile rahatsız oluyorum. iletişim kurmakta zorluk çekiyorum. acil çözüm olarak bildiğiniz kullandığınız bir şey var mı yardımcı olursanız çok sevinirim.. :KK43:((

X