Ağız kokusu

benimde anlamını başlarda bulamadığım ağız kokum vardı ama ben sürekli yanaklarımı ısırıyordum iç kısımlarını ne zaman bıraktım o şiddetli koku gitti kesinlikle doktora gidin

Bademcik tasina dr birsey yapamiyormus, 2 dr göründüm , ya bademcigin orasi laser ile alalim yada tam alalim diyorlar, bademcik tasi enfekt degilki tam olarak .

Zaman zaman onu sIkmadan kendi düsüyor, ama internetden okudum sIkma yöntemini ve en azindan kokudan daha cabuk kurtulmus oluyor insan.
Bunun icin bildiginiz bir ilac varsa sevinirim ?
veya migde icin ?

durumunuzu bilmediğim için size ilaç öneremiyorum. ama iltihap varsa o bölgede enfeksiyon vardır onun için enfekte olmaması gibi bi durum yok. dr.lar bedemcik için size çözüm sunmuş eğer aldırmak istemiyorsanız ,geçici bir yöntem, ağız spreyi yada naneli şeker gibi şeylerle çözüm sağlanır. veya lazerle tedavi yöntemleri var onları deneyebilirsiniz. bir de gargara kullanabilirsiniz; bu da geçici bir çözümdür kesin tedavi değildir ama en azından o bölgeyi dezenfekte eder ve ağız kokunuzu geçici de olsa baskılar. Klorhex kullabilirsiniz.

durumunuzu bilmediğim için size ilaç öneremiyorum. ama iltihap varsa o bölgede enfeksiyon vardır onun için enfekte olmaması gibi bi durum yok. dr.lar bedemcik için size çözüm sunmuş eğer aldırmak istemiyorsanız ,geçici bir yöntem, ağız spreyi yada naneli şeker gibi şeylerle çözüm sağlanır. veya lazerle tedavi yöntemleri var onları deneyebilirsiniz. bir de gargara kullanabilirsiniz; bu da geçici bir çözümdür kesin tedavi değildir ama en azından o bölgeyi dezenfekte eder ve ağız kokunuzu geçici de olsa baskılar. Klorhex kullabilirsiniz.

Klorhex i de kullaniyorum , dedigim gibi o orda oldugu müttetce sadece kisa bir dönem icin geciyor koku...
Malesef, su an kurtuldum taslardan, koku da azaldi , yok kadar.
Ama tas olustugu an problem basliyor.

İyi geceler kizlar cok Üzgünüm ki bendede var agiz kokusu buraya yazarkn bile utaniyrm valla biktim artik küçüklugmdn beri cekiyrm çürük disimvardi hepsni yaptrdm dolgun knl tedvsi ama hala gecmdii esimi opemiyorumm yarn gidicm dr utanyrm kimsyle yakndn konsmyrm 1metre degl 10 metre olmlii oofffff

ben tesadüfen birşeylere bakarken buraya geldim, çözüm çok basit karbonatlı suyla gargara yapın... Yutmayın ama :KK54:, yarım bardak suya tatlı kaşığından az karbonat atın, suda iyice eritin, onunla boğaz kısmınızda gargara yapın, boğazınızda fokurdatın. Bu sadece ağız kokusu v.s için değil arkadaşlar, ağız temizliği için normalde yapılması gerekir. Günden 2-3 kez sabah, öğle , akşam yatarken v.s

Kokuların genel sebebi bakteriler, özellikle süt ürünlerinde kaynaklanıyor. Çok şükür böyle sorunum olmadı ama ben sürekli gargaramı yaparım, karbonat yoksa tuzlu su gargara yapın.... Birde peynir falan çok yiyorsanız, tarçın kullanın, tarçın çayı falan bakterilerin oluşmasına engel olur. Tabii ki günde 3 kez diş fırçalayınız..Sağlıklı günler...

İyi geceler kizlar cok Üzgünüm ki bendede var agiz kokusu buraya yazarkn bile utaniyrm valla biktim artik küçüklugmdn beri cekiyrm çürük disimvardi hepsni yaptrdm dolgun knl tedvsi ama hala gecmdii esimi opemiyorumm yarn gidicm dr utanyrm kimsyle yakndn konsmyrm 1metre degl 10 metre olmlii oofffff

bendede ayni sorun var dr a gittiniz mi acaba ne soyledi,???

bendede var malesef herkes yok filan diyor ama annem söylüyo. çürük yok bı sıkıntı yok ama koku var. bende geniz akıntısı var ondan kaynaklandığını düşünüyorum ama ona da bi çözüm bulamıyolar malesef :KK50:

Merhaba arkadaşlar. Ağız kokusunun en iyi teşhişi çevrenizdekilerin bunu size söylemesidir, ama sıklıkla yakınlarımız bunu söylemez. Kendiniz test etmek istiyorsanız bileğinizi veya elinizin üstünü yalayın ve bir süre koklayın. Garip gelebilir ama kitaplarımızda bu geçer:) ağız kokusunun pek çok sebebi olabilir. Ya problem ağız bölgesinden kaynaklanır ya da başka sistemik problemlerden. Mesela diabet, böbrek hastalığı, mide problemleri de ağız kokusu yapabilir. Ama sıklıkla problem ağız kaynaklıdır. Öncelikle çürük dişlerinizi tedavi ettirmeli ve diştaşlarınızı temizletmelisinîz. İyi bir ağız hijyeni şart. Mutlaka dilinizi de temizlemelisiniz. Naneli şekerleri kesinlikle tavsiye etmiyorum. Onun yerine xyltollü sakızlar (kutuda xylit yazar) tercih edebilirsiniz. Diş macunu seçerken sodyum laryl sülfat içermeyen tercih edebilirsiniz. Ancak bir çoğu içerir. Sevgilerle...

Bence az su icmekte agiz kokusuna neden oluyor.. Bende bazen hissediyorum agiz kokusunu ama agizdan degilde bogazimdan yani mideden geldigini hissediyorum cok az su iciyorum bundan kaynakli diye dusunuyorum:KK31:

haftada en az 4 gün dişlerimi karbonat- deniz tuzu karısımıyla 2-3 dk fırcalayıp duruladıktan sonra normal diş macunuyla fırcalamaya ozen gösteriyorum

agız içi, kansere bile neden olan bir sürü bakteri ve virüslerin mekanıdır

karbonatla tuz hijyeni sağlar, ve dişetlerini güçlendirir

tadı guzel degil ama etkili

mutlaka deneyin

1 cay kasıgı karbonat yarım cay kasıgı tuz

bir çözüm bulabilen var mı? ben kbb a gittim sorun yok dediler dişçiye gittim sorun yok dedi midem için gittiğimde reflü deyip ilaç verdi ama hala geçmiyor var mı önerisi olan :KK43:

bir çözüm bulabilen var mı? ben kbb a gittim sorun yok dediler dişçiye gittim sorun yok dedi midem için gittiğimde reflü deyip ilaç verdi ama hala geçmiyor var mı önerisi olan :KK43:
Diş ipi ve dil temizleme için dil sıyırıcı kullanıyor musunuz?
Kesinlikle fırçalama tek başına asla yeterli değil. Bu ikisi olmadan ağız bakımı eksik demektir. Kullanmıyorsanız kullanın ekstra bir şey yoksa 2 güne koku kalmaz

Ben senelerce bu problemi çektim. Dişlerimi her gün 2 kere fırçalarım. Gargara, diş ipi vs onları da yaparım ama bir türlü buna çözüm bulamadım. Midemde ne reflü var ne dişlerimde çürük. Ama olayın diş etlerimin kanamasından dolayı olduğunu da biliyordum. Ona da çözüm bulamamıştım. En son dişciye gittgmde diş taşlarımı bir güzel temizlettim ve diş fırçası olarak da en yumuşak diş fırçası kullanmaya başladım. Fırçanın çok yumuşak olmasına dikkat ettim. Diş etlerimdeki kanama durdu ve ağız kokumda kayboldu. Onca yıldan sonra her şey bu kadar basit miydi dedim kendi kendime. Diş etiniz kanıyorsa ağzınız da kokuyodur. Diş etinizin kanamasını önlemelisiniz. Diş taşlarinizi temizlettirin ve çooook yumuşak diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayın. (Onlarin dereceleri var orta sertlik, az sertlik vs diye) Bir deneyin umarim çare olur.

Ben senelerce bu problemi çektim. Dişlerimi her gün 2 kere fırçalarım. Gargara, diş ipi vs onları da yaparım ama bir türlü buna çözüm bulamadım. Midemde ne reflü var ne dişlerimde çürük. Ama olayın diş etlerimin kanamasından dolayı olduğunu da biliyordum. Ona da çözüm bulamamıştım. En son dişciye gittgmde diş taşlarımı bir güzel temizlettim ve diş fırçası olarak da en yumuşak diş fırçası kullanmaya başladım. Fırçanın çok yumuşak olmasına dikkat ettim. Diş etlerimdeki kanama durdu ve ağız kokumda kayboldu. Onca yıldan sonra her şey bu kadar basit miydi dedim kendi kendime. Diş etiniz kanıyorsa ağzınız da kokuyodur. Diş etinizin kanamasını önlemelisiniz. Diş taşlarinizi temizlettirin ve çooook yumuşak diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayın. (Onlarin dereceleri var orta sertlik, az sertlik vs diye) Bir deneyin umarim çare olur.
yani yumusak iyi geliyor oylemi?

Diş ipi ve dil temizleme için dil sıyırıcı kullanıyor musunuz?
Kesinlikle fırçalama tek başına asla yeterli değil. Bu ikisi olmadan ağız bakımı eksik demektir. Kullanmıyorsanız kullanın ekstra bir şey yoksa 2 güne koku kalmaz
Hepsini yapıyorum ama dişimi fırçalasam da geçmiyor 2 dakikaya kalmadan yeniden geliyor. Diş hekimi bir sorun olmadığını söyledi. Mide için ne yapabilirim acaba

X