'Ağlama Ablacığım'

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
abla.JPG

Şehit Uzman Çavuş için askeri tören
DHA
30 Temmuz 2015
30629298.jpg
20
  • inPaylaşın
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK'lılar tarafından şehit edilen 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya, Van'da düzenlenen törenle memleketi Bolu'ya uğurlandı. Törende şehidin ablası askerin gözyaşlarını sildi.
Şemdinli İlçe merkezinde bulunan bir banka şubesi önünde PKK'lıların saldırısı sonrası şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya için ilk tören Hakkari'de yapıldı. Buradan helikopterle Van'a getirilen şehit için Van Jandarma Filo Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Törene Van Valisi İbrahim Taşyapan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu, Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan ve askeri erkan katıldı.

Yaşanan o acı anlar / FOTO GALERİ

ŞEHİDİN ABLASI ASKERİN GÖZYAŞLARINI SİLDİ

Şehit Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya’nın cenazesi Göynük Yenice Mahallesi’ndeki evinin önüne getirilirken, herkes gözyaşlarına boğuldu. Şehidin babası Salim Sarpkaya, annesi Neriman Sarpkaya, ablası Hülya Deniz ile kız arkadaşı Fatma Tepe cenazenin başında gözyaşı döktü.

30629294.jpg

Anne Neriman Sarpkaya oğlunun fotoğrafını öpüp havaya kaldırdı. Kız arkadaşı Fatma Tepe ise cenazenin başında ağlarken, baba Salim Sarpkaya genç kızı teselli etmeye çalıştı. Şehidin ablası Hülya Deniz tabutun üzerine kapanarak ağlarken, cenazenin başında nöbet tutan askerin gözyaşlarını silip, yüzünü okşadı.

30623917.jpg

Şehit askerin naaşı daha sonra 3 bin kişinin katıldığı kortej eşliğinde camiye götürülürken, ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları atıldı.

30623734.jpg

Saygı duruşu ve Van Müftüsü Nimetullah Arvas'ın dua okumasının ardından Şehit Sarpkaya'nın Türk Bayrağına sarılı naaşı bir süre silah arkadaşlarını omuzunda taşınarak Türk Yıldızları'na ait uçağa bırakılarak Bolu'ya gönderildi.

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da çelekleri getirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29672822.asp

Son düzenleme:
Ablanın bu fotoğrafı beni bitirdi:KK61:
Allah'ım o nasıl sabır, o nasıl metanet. Ben böyle olamazdım, kendimi kaybederdim, Abla tam bir asker ablasıymış, canı yanarken başka bir askerin gözyaşını silecek kadar Yürekli bir kadın.
Allah askerimizi başımızdan eksik etmesin, Allah onlara sağlık versin, ana babalarına, sevdiklerine bağışlasın:KK42:

Kalbi, vicdanı olan bir insanın şu fotoğrafa bakıp içinin sızlamaması mümkün değil. Allah rahmet etsin :KK43:

İki gün sonra unutacağız biz onlar bir ömür yaşayacaklar acısını.

X