Ağrılı , ağır adet görme ve mide bulantısı ADET HAKKINDA HERŞEY

Ben çok ağrılı oluyorum baya ağrılı
Doktora gittim kist falan mı var diye herangi bişey çıkmadı
Doktor bi ilaç önerdi regli olan kadınların kullanması önerilen bi ağrı kesici
Herhangi bi zararı yokmus
Ponstan forte diye bi ilaç
Ben onun kullanıyorum ilk iki gün
Sonraki iki günde ilaçsız idare etmeye çalısıyorum
Dene mutlaka, biraz uyku yapıyor ama bilgi olsun
Ay benimse oyle geciyor oncesinde basliyor bende kistten şüpheleniyorum umarim bende de yoktur kist cok korkuyorum en kisa sure de gidecegim

Evet hanımlar konu başlığından da anlaşılacağı üzere her ay ağrılı adet gören var mı , bu durumun üstesinden gelebilen doktora gittim çözüldü , bunu yapıyorum daha hafif atlatıyorum vs bunun gibi tecrübesi olanlar. Ayrıca şunu belirteyim ne kadar ağrıdan ölsem de 1 kere bile ağrı kesici kullanmadım bu sürecin doğasını etkileyeceğini ve kullanımının zararlı olduğunu düşünüyorum. Benim ağrım kasıklarımda ve bacaklarımda çok oluyor
Ben bunun tıpda bir ismi de var hatta kadın doğum uzmanı belki doğum sonrası azalma olabileceğini söylemişti. Kesin değil ama... Bir günüm iptal! Bulantı, kusma, ayakta duramama, ağıları saymıyorum bile... Dayanılır şey değil. Artık her ay böyle olmuyor ama o ay çok ağrı yoksa çok uyku yapıyor ve birkaç gün süren ağrı şeklinde oluyor... Tek değilsin inan,bende ilaç alamıyorum çekiyorum işte...

Ah ahh omrumu curuttu o agri..15 senem o agriyla gecti geldim 30 uma.Ilk zamanlar majezik cozumdu bana sonra zararli oldugunu duyunca parola gectim ama parolda biliyorsunuz kisa sureli etki ediyor 4 tane parolla kapatiyordum ilk gunu.Doktor doktor gezdim umurlarinda bile degil acikcasi olur deyip gecistiriyorlar.Sonra benim canim kaynanam 90 yasinda ebe olan bi kadina goturdu beni karin cekmek icin kocamin sulalesi hep o kadina gitmis hamile kalabilmek icin ben hamile kalamadim ama cok sukur adet agrisindan kurtuldum.15 sene bayilmayla kusmayla biten adet agrimdan kadinin eliyle cok hafif bir sekilde karnimda biseyi duzeltmesiyle kurtuldum Allah ondan razi olsun.
bahsettiğiniz şey nedir göbek düşmesi gibi bişey mi öyle bir uygulama vardı göbeği çekiyolardı yukarı masajla

Kendimi yerlere atıyorum inanın rengim falan kalmıyor ama agri kesicileri masum görmüyorum onlara kendimi alistirirsam uzun vadede çok zararlarını görürüm diye düşünüyorum yoksa deli değilim bu ağrıya katlanayim kolayı varken 😊
ben de sizin gibiyim hatta geçenlerde konu açtım ağrıdan ölsem de ağrı kesici içmiyorum ilk 2 gün yataklara sığmıyorum ağlıyorum bazı zamanlar soluğu acilde alıyorum tansiyonum da düşüyor ayrıca benim kansız mıyım ne :mad:

ben de sizin gibiyim hatta geçenlerde konu açtım ağrıdan ölsem de ağrı kesici içmiyorum ilk 2 gün yataklara sığmıyorum ağlıyorum bazı zamanlar soluğu acilde alıyorum tansiyonum da düşüyor ayrıca benim kansız mıyım ne :mad:
Kan kaybı olduğu için tansiyonun dusmesi gayet normal geliyor bana fakat iyi beslenin ve mutlaka çok sıvı tüketin

Boğazım çok iyidir ama adet dönemlerim ızdırap hep. Siz ağrı kesici dışında bir yol buldunuz mu
Hamile kaldım 😂😂😂 hahaha şaka bir yana maalesef ama nanelimon mide bulantımı , azda olsa ağrımı azaltıyordu ve tabi kalın çorap ,kendini sıcak tutmak

Evet hanımlar konu başlığından da anlaşılacağı üzere her ay ağrılı adet gören var mı , bu durumun üstesinden gelebilen doktora gittim çözüldü , bunu yapıyorum daha hafif atlatıyorum vs bunun gibi tecrübesi olanlar. Ayrıca şunu belirteyim ne kadar ağrıdan ölsem de 1 kere bile ağrı kesici kullanmadım bu sürecin doğasını etkileyeceğini ve kullanımının zararlı olduğunu düşünüyorum. Benim ağrım kasıklarımda ve bacaklarımda çok oluyor
Merhaba,
Öncelikle her ay aynı ağrıyı yaşamış biri olarak seni çok çok iyi anlıyorum, kekik kaynatmak sıcak havlu, tuvalette oturmak, buhara oturmak da dahil birçok çeşit uygulama yaptım ama ne yaptıysam olmadı, doktora gittim, evlenince geçer dedi, napim şimdi geçsin diye evleneyim mi? bir arkadaşım vasıtası ile tiens airiz ped ile tanıştım, ne ağrım kaldı ne rahatsızlığım, küçük kistleri miyomları döküyor üstelik bu işten para da kazanıyorum, harika bir ped, artık asla piyasadaki hijyenik pedleri kullanmıyorum, hiç bir derdim de kalmadı regl ile ilgili.

Merhaba,
Öncelikle her ay aynı ağrıyı yaşamış biri olarak seni çok çok iyi anlıyorum, kekik kaynatmak sıcak havlu, tuvalette oturmak, buhara oturmak da dahil birçok çeşit uygulama yaptım ama ne yaptıysam olmadı, doktora gittim, evlenince geçer dedi, napim şimdi geçsin diye evleneyim mi? bir arkadaşım vasıtası ile tiens airiz ped ile tanıştım, ne ağrım kaldı ne rahatsızlığım, küçük kistleri miyomları döküyor üstelik bu işten para da kazanıyorum, harika bir ped, artık asla piyasadaki hijyenik pedleri kullanmıyorum, hiç bir derdim de kalmadı regl ile ilgili.
Mesajınızı yeni görebildim. Sizin adınıza gerçekten çok sevindim ❤️😇 umarım birdaha da yaşamazsınız

X