Aheste54'ün Diyet Günlüğü

aheste54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2010
80
0
Merhabalar kızlar:)kk ya üye olalı hayli zaman oluyor zaman zaman forumda takılan ben iş,güç gibi dertlere sarınca foruma da giremez oldum haliyle... Ama bu sürede olanlardan biraz bahsetmek istiyorum.Yeni atandım,yüksek lisansa kabul edildim,hayli yoğun geçecek bir sene var önümde:)şimdilik ramazan dolayısıyla bol bol evde vakit geçiriyorum ve kitap okuyorum...
Şimdiii gelelim asıl meseleye ben bu kilolara kafayı takalı ne kadar oldu unuttum...Nadir de olsa arada alıp veriyorum.İradeli davranıp,süreklilik arz etse diyetim bir şeyler olacak ya onubu yaz daha iyi anladım.Şöyle ki senelerdir 60lı kiloların altını görmeyen ben 64-65 kilodan 57-58 kiloya kadar düştüm kendimi o kadar hafif ve mutlu hissediyordum ki... Tabii bu mutluluğun özelde de birkaç sebebi yok değildi hani!O sebepler de ortadan kalkınca yeniden bir iştahım açıldı ki sormayın gitsin... Hele ramazan ayında sanki dersiniz açlıktan kırılıp gidiyorum...doymak bilmiyorum,mutfaktan da çıkmıyorum...
Ama yeni ve güzel bir dönem var önümde bu sene, bu yoğunluğun içerisinde maddi manevi yenilenmek niyetindeyim...Nereden başlamalıyım diye düşündüm kendimce evet yeniden kilo vermeye ve verdiğim kiloda sabit kalmaya niyetliyim... vereceğime de eminim çünkü insan bir kere başarınca yapabileceklerinin farkına daha iyi varıyor...Kilo verdiğimde kendimi daha iyi hissedeceğimi biliyorum...sonunda da baştan sona,hatta dolabıma kadar her şeyi yenileme niyetindeyim :))kilolar verilecek,şaçlar kesilip boyatılacak,manikürdü pedikürdü derken baştan sona bir revizyon öyküsü bu :))))özellikle gönül rahatlığıyla kot pantolon giyebileceğim günleri gelmesini bekliyorum:)
Eğer ilgilenirseniz her akşam bu sayfada gün içerisinde neler yaptığımı,neler yediğimi paylaşmayı düşünüyorum:)) Yarın tartılacağım ve akşam iftar menümle beraber yeniden başlayacağım...:nazar:

:) ben de sonradan farkettim yanlış yaptığımı nasıl konuyu silip taşıyabileceğimi de bilmediğimden birileri bir şeyler yapar nasıl olsa deyip beklemeye koyulmuştum hay Allah razı olsun ya :)

X