Ailem sabrımı taşırdı taşıracak

Kızlar konuya gireyim .Sorunlu bir ailem var ama gerçekten sorunlu .öğretmenim ben durumu anlamanız için mesleğimi yazıyorum kusura bakmayın . bugünde avukatlar günü kız kardeşim avukat .Annem mesaj atmış ki okulda olduğumu biliyor müsait olunca beni ara diye . 10 dakikalık teneffüsüm var zaten öğretmenler bilir 10 dakika ama çocuklar sürekli soru vs. Sorar çay içmeden biter tenefüs zaten .Dedim heralde önemli bir şey arayıp sorayım neymiş . Aradım “bugün avukatlar günü kardeşine çiçek yollama , çiçek sevmiyormuş artık onun yerine biz para yolladık istediğini almak istiyormuş dedi “ Direk para istemedi ama ben de o zaman doğum günü gelince para yollayım anne şuan ay sonu yüklü bir şey gönderemem çiçek parası anca çıkar dedim . bu sefer de senden para mı istedim dedi . 6 aylık evliyim evde harcamaları eşim yapıyor biraz da düğün borcumuz var .benim maaş geldiği gibi altına yatırım yapıyoruz biriksin diye . Nasıl paran yok çift maaşlısın deyince ben de bunu söyledim .Ay sonuna doğru çok az param kalıyor . dedim o zaman çiçek parası yollayayım yok şimdi kocandan felan para alıp yollama dedi . Para istemek için aramadım zaten dedi .Arkadaşlarına mahcup olursun niye hiç kendine harcamaya para bırakmıyorsun dedi . Yani bırakıyorum ama çok az o da yetiyor başka türlü birikmez dedim . Neyse kızlar konu öyle kapandı yok para felan yollama dedi ama sinirlendi yanlış anladı . Evet iki maaşız ama sanıldığı gibi iki maaşlar çok da rahat olmuyor . Bizi aşırı zengin sanıyor heralde . Haftanın ilk günü kafam kazan gibi okuldan geldim . Ailem gerçekten bir gün sabrımı taşıracak ama ne zaman yani bunun için tenefüste aranır mı madem para istemiyorsun bunu demene gerek var mı . Toksik bir annem var benim de ruh sağlığımı bozuyor ,aşırı kendimi kastım son dersim kalmıştı öğrenciler anlamasın diye . Bıktım yaptıklarından artık annemim
Bence annen seni düşünmüş çalışıp çalışıp niye kendine bırakmıyorsun diye kardeşin de çiçek istemiyorum demiş kim ne alırsa Alir kardeşinizi değişik buldum annenizin tepkisi normal

Öncelikle paranızı biriktirerek en doğrusunu yapıyorsunuz. Para gençken kazanılır, akarken doldurulur. Şimdi biriktirmezseniz en basiti çocuğunuz olsa ücretsiz izin kullanamazsınız, bambaşka stresler yaşarsınız. Annenizin yaptığı çok çirkin. Konu “kayınvalide görümceme para göndertiyor” şeklinde açılsaydı o eşe neler söylenirdi. Tersi olunca yorumlar da annen seni düşünüyor şeklinde olmuş. Açık açık “avukat” kızını düşünüyor. Büro para kazamıyorsa kapatılır, cepten para vererek yıllarca büronun ayakta tutulması akıl alır değil.

Yanlış anladı bu sefer de para mı istedik felan dedi . Aslında durumu açıklamaya çalıştım yani ay sonu param yok yüklü birşey gönderemem bin ili bin önceden böyle gönderirdim bekarken . Şimdi göndereceğim düşük bir miktar olacak onu söylemek istedim yanlış anladı
Avukatlar günü için o para çok değil mi yaa? Doğum gününde ne yapıyorsunuz peki sorması ayıp

Valla çok doğru yapıyorsun taviz vermeden aynen böyle devam et
Kendileri ne yapacaklara yapsınlar kayınvalideyi araya karıştırmanın alemi ne o olmasa verecekmisin ömür boyu sanki
Sanki senin evladın akıllıca hareket etsin madem
Tamam sen de memursun düzenli gelirin var da atla deve değil maaşın ikibin göndermek çok fazla geldi bana
Bundan sonra öncesinde hediye çiçek siparişini ver gitsin ben çoktan gönderdim bile dersin

Maddi olarak çok mu örselendiniz zamanında?? Ben kendi ailem tarafından çok fazla kullanıldım o yüzden para kelimesi geçince deliriyorum sizi çok iyi anlıyorum o yüzden

onu bunu bırakın da altın birikimi yapıyorsunuz diye cebinizde hiç mi para olmuyor niye hepsi eşinizde? Hani olmaz anlarım ama birikim yapıyoruz diye kardeşine hediye bile alamamak saçma değil mi? Hiç mi sizin özel harcamanız yok..anneniz haklı hiç mi sana kalan oaran yok diyor benim bildiğim o ay harcama neyse yapılır kalan birikime konur sizin maaşınız niye eşinizde. Tenefüs saati öğretmenler odasına öğrenci niye gelsin ki.. nedeniniz saçma..

X