Ailem zayıflama ameliyatıma destek olmuyor

Mide balonunu deneyebilirsiniz hem ameliyat olmak zorunda kalmazsınız hemde zayıflarsınız

Çocukluğumdan beri kilo sorunu yaşıyorum aynı zamanda 18 yaşından beri diyabetim ve troidim var. Haftalarca çabalayıp iki kilo verip bir günde fazlasıyla alabileceğim şahane bir metabolizmam var. Diyestisyene git demeyin özeli devleti çok gittim olmuyor gerçekten kilo veremiyorum. Şuan yaşım 31 ve 97 kiloyum. Boyum 1.58. Aynaya bakmak kendimi görmek bile istemiyorum o dereceye geldim artık. Spora da gittim yürüyüşte yaptım hiçbir şekilde istikrarlı bir kilo verişim olmadı. Doktorum da benim gibi bunlardan sonuç alamayan hastaların ameliyat olması gerektiğini hatta çoğunun bu sayede insülinlerden bile kurtulduğunu söyledi. Denemek istiyorum zayıflamak sağlıma kavuşmak mağzalarda 50 beden kıyafet aramak istemiyorum hepsi babanne tarzı şeyler kendimi genç hissetmiyorum ruhum çekildi. Ailem bu konuda bana destek olmuyor. Ameliyatlar sonucu ölen insanlar olduğu için olumlu bakmıyorlar ama bu şekilde de heran birçok sağlık sorunu oluşup uzun yıllar göremeyebilirim belkide. Bu ameliyatı olan çok arkadaşım var bu arada hepsi bir yıl olmadan hedeflerine vardılar en azından toplum icinde normal insan görünümündeler. Bana ise önüne gelen akıl vermeye çalışıyor hatta kilolı ve çirkin göründüğüm için iş ortamında da yalnız kalıyorum. Ailemde destekçi değil. Eşimde değil. Bu arada 2.5 yaşında bir oğlum var. Ben sürekli yorgun ve mutsuz olduğım için çocuğuma da yetişemiyorum. Gezemiyorum güzel güzel fotoğraflarımız yok çünkü ben hepsinde ekranı kaplıyorum ayı gibi çıkıyorum

Umarım yargılanmadan dalga geçmeden birileri beni anlar burada ☹️

güncelleme:
Merhabalar yorum yazan herkese çok teşekkür ederim dün doktorumla görüştüm bana ameliyattan önce birde iğne tedavisi denemeyi önerdi. Bu iğne hem zayıflatıp hemde şekeri dengeliyormuş. Fakat iğneyi kullananlarda pankreatit riski oluşuyormuş. Nadir de olsa sonuçta bir risk var. Kararsız kaldım epey. Acaba bu iğneyi kullanan var mı??
Ben diyetisyen asistanıyım tiroid hastası bi teyzemiz online olarak 24 kilo. Hastalıklarınızı düzeltip diyet yapmanız gerek mutlaka verirsiniz inanın ameliyat olanlarda diyet yapmak için tekrar geliyorlar.

Aç kalmadan kilo vermenin imkanı yok ki...doygunluk hissi gelmeyecek yani. Yaşamak için yemek yenilecek bir süre.
Aç kalmaya tahammül göstermek gerekiyor mide kendiliginden küçülene kadar.
Tahammül gösteremeyen ameliyat olur. Bu kadar basit aslında.

Çocukluğumdan beri kilo sorunu yaşıyorum aynı zamanda 18 yaşından beri diyabetim ve troidim var. Haftalarca çabalayıp iki kilo verip bir günde fazlasıyla alabileceğim şahane bir metabolizmam var. Diyestisyene git demeyin özeli devleti çok gittim olmuyor gerçekten kilo veremiyorum. Şuan yaşım 31 ve 97 kiloyum. Boyum 1.58. Aynaya bakmak kendimi görmek bile istemiyorum o dereceye geldim artık. Spora da gittim yürüyüşte yaptım hiçbir şekilde istikrarlı bir kilo verişim olmadı. Doktorum da benim gibi bunlardan sonuç alamayan hastaların ameliyat olması gerektiğini hatta çoğunun bu sayede insülinlerden bile kurtulduğunu söyledi. Denemek istiyorum zayıflamak sağlıma kavuşmak mağzalarda 50 beden kıyafet aramak istemiyorum hepsi babanne tarzı şeyler kendimi genç hissetmiyorum ruhum çekildi. Ailem bu konuda bana destek olmuyor. Ameliyatlar sonucu ölen insanlar olduğu için olumlu bakmıyorlar ama bu şekilde de heran birçok sağlık sorunu oluşup uzun yıllar göremeyebilirim belkide. Bu ameliyatı olan çok arkadaşım var bu arada hepsi bir yıl olmadan hedeflerine vardılar en azından toplum icinde normal insan görünümündeler. Bana ise önüne gelen akıl vermeye çalışıyor hatta kilolı ve çirkin göründüğüm için iş ortamında da yalnız kalıyorum. Ailemde destekçi değil. Eşimde değil. Bu arada 2.5 yaşında bir oğlum var. Ben sürekli yorgun ve mutsuz olduğım için çocuğuma da yetişemiyorum. Gezemiyorum güzel güzel fotoğraflarımız yok çünkü ben hepsinde ekranı kaplıyorum ayı gibi çıkıyorum

Umarım yargılanmadan dalga geçmeden birileri beni anlar burada ☹️

güncelleme:
Merhabalar yorum yazan herkese çok teşekkür ederim dün doktorumla görüştüm bana ameliyattan önce birde iğne tedavisi denemeyi önerdi. Bu iğne hem zayıflatıp hemde şekeri dengeliyormuş. Fakat iğneyi kullananlarda pankreatit riski oluşuyormuş. Nadir de olsa sonuçta bir risk var. Kararsız kaldım epey. Acaba bu iğneyi kullanan var mı??
merhaba bu iğneyi bende dydum istanbul karatalda bir doltr var o uyguluyor ama evt zayflatıyormus bence direk tüp miğde amelıyatı ol kökten sorun çözülsğn bende olmak ısterım ama bende daha önceden reflü amelyatı olduğumdan doktorların çogu benı red edttii :KK43:

Çalışıyorsanız maddi anlamda kendiniz olabilirsiniz
Ama başka doktor görüşleri de alın sağlık sonuçta telafisi olmayabilir yanlış bir eylemin

Merhabalar yorum yazan herkese çok teşekkür ederim dün doktorumla görüştüm bana ameliyattan önce birde iğne tedavisi denemeyi önerdi. Bu iğne hem zayıflatıp hemde şekeri dengeliyormuş. Fakat iğneyi kullananlarda pankreatit riski oluşuyormuş. Nadir de olsa sonuçta bir risk var. Kararsız kaldım epey. Acaba bu iğneyi kullanan var mı?
Kesinlikle ameliyattan önce iğneyi deneyin lütfen. Bende fazla kilolarımdan ve defalarca yaptığım başarısız olan birçok diyet denemesinden sonra kesin olarak ameliyata karar vermiştim ancak doktorum iğneyi deneyelim dedi ve başladım yaklaşık bir haftadır kullanıyorum ve 3 kilo verdim bile ve en önemlisi asla irade kullanmam gerekmeden canım hiçbirşey istemediği için devam edebiliyorum.

X