Aileme çok kırgınım, darıldım.

kediseverbiri

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2022
488
510
28
Selamlar, lütfen konuşup dertleşelim mi hanımlar, zira buna çok ihtiyacım var.

Yaklaşık iki hafta önce annemin borçlarından ve ona vereceğim tüm maaşımdan bahsettiğim bir konu açmıştım, yorum yapan üyeler muhakkak hatırlıyordur. Ben ailem için bu kadar fedakarlık yapıp, özveri gösterirken, her dediklerine koşulsuz onay verdiğim halde, ailemin beni yok saymasına o kadar üzülüyorum ki... Şu an saç diplerimden ayak parmaklarıma kadar kırılmış, perperişan haldeyim.

Kardeşimle benim aramda bariz bir ayrımcılık olduğunu gözlemliyorum. Ona yapılan şeyleri kıskanmıyorum lakin ona 3 yapıldıysa bana da 1 yapılıp gönlümün alınmasını beklerdim ama ben hep 3'te 0 aldım. Kardeşimin eğitim hayatı kötüydü bu sebeple hep parayla okudu, bu zamana kadar hep para ile bir yere geldi, ben hep devlette okudum, kuş kadar harçlıklarla idare ettim, hala daha gözümde kalmış olan, almayı istediğim şeyleri çalışarak aldım yine de doymuş değilim (psikolojikman bu şekilde hissediyorum tabii)

Dün akşam anneme, "Biraz birikim yapayım, babamla ortaklaşa bir araba alalım, yarısını ben vereyim yarısını o, hem o da kullanır, koskoca adamın altında araba yok, hem benim de çok işimi görür" dedim. Annem bunun asla olmayacağını, kardeşimin özel üniversitede okuyacağını, ayrı evde kalacağını ve ayriyetten okuduğu bölüm için çok yüksek meblağa da olan bir laptop istediğini söyledi (Muhtemelen Apple)

Ben de başladım ağlamaya, sadece sizden gitsin istemiyorum ben de elimden geldiğince parasal anlamda destek vererek bazı şeyleri istiyorum dedim, çok kırıldım istediğim herşeye hayır denmesine. Geçen açtığım konuda da spora gitme onun yerine parasını bana ver borcumu kapatayım falan demişti. Dün gece çok ağladım, yanıma gelip beni asla asla teselli etmedi, bu benim canımı herşeyden çok daha kötü yaktı. Dün gece yalnızdım ve yalnız ağlarken sanki deliriyormuşum gibi çaresizdim ve ne yapacağımı şaşırdım. Aynı zamanda biraz da griptim ve ilaç içmek için mutfağa gittim, annem kardeşimin odasındaydı beraber yatıyorlardı. Çok üzgünüm, hala ağlıyorum. Kendime çok acıyorum, üzülüyorum. Kırgınlığımı anlatamam.

Kardeşinizle ilgili kırgınlığınızı anlıyorum ama kocaman kadınsınız,profilinizdeki yaş doğruysa 27 yaşında babanızla ortak araba almayın,alamadığınız için ağlamayın. Kendi başınıza mal edinin daha kolay olur. Çünkü çok iyi de olsa bir kardeşiniz var ve o ortak mal sizi kardeşinizle karşı karşıya getirecektir.

Kardeşinizle ilgili kırgınlığınızı anlıyorum ama kocaman kadınsınız,profilinizdeki yaş doğruysa 27 yaşında babanızla ortak araba almayın,alamadığınız için ağlamayın. Kendi başınıza mal edinin daha kolay olur. Çünkü çok iyi de olsa bir kardeşiniz var ve o ortak mal sizi kardeşinizle karşı karşıya getirecektir.

Asgari ücretle kaç yılda araba alabilirim? Kredi çeksem, özel sektöre daha çok bağlanacağım. Çok ağır çalışma şartları olan bir yerden paçamı zor kurtardım, çünkü ödenecek bir kredim yoktu (KYK dışında), eğer böyle yüksek ücretli bir kredi çekersem mutlu da olsam mutsuz da olsam o işe bel bağlamak zorundayım.

Babanızla araba almak çok kötü bir fikir. O arabayı kardeşinizin kullanacağını, kendi arabanızla rezil olacağınızı hatta masrafları sizin karşılayacağınızi ben burda 3-5 satırdan tahmin ediyorum siz edemiyor musunuz ?

Kardeşim şehir dışında olacak, zaten onun araba kullanmak gibi bir derdi yoktur, öyle bir hevesi de yok hiç duymadım şimdiye kadar.

Kaç yaşındasınız ?
Çıkın ev arkadaşı arayan birinin yanına , madem çalışıyorsunuz bakın basınızın çaresine .

27 yaşındayım, asgari ücret alıyorum asla başka bir eve gücüm yetmez. Zaten ailem aynı şehirde biz varken neden ayrı eve çıkıyorsun diye sorar yüzde yüz. Halbuki ev arkadaşı çok rahat bulurum.

Hiç üzülmeyin. Aile de olsa bazı insanlara karşı çok verici ve fedakar olmak suistimale sebep oluyor, sizde olduğu gibi.
Mutlaka mesafe koyun, uzaklaşın biraz. Karışmayın hiçbişeye. Sorarlarsa anlatın derdinizi. Ki farklı davranışlarınız illa ki düşündürecektir onları, umarım güzellikle hallolur herşey.

Maddi anlamda da hiçbişey yapmayın kendi geliriniz varsa kendi hayatınıza harcayın. Arabanızı kendinize alın. Bazı insanlar için bencil olanlar daha kıymetli bu zamanda.

Hiç üzülmeyin. Aile de olsa bazı insanlara karşı çok verici ve fedakar olmak suistimale sebep oluyor, sizde olduğu gibi.
Mutlaka mesafe koyun, uzaklaşın biraz. Karışmayın hiçbişeye. Sorarlarsa anlatın derdinizi. Ki farklı davranışlarınız illa ki düşündürecektir onları, umarım güzellikle hallolur herşey.

Maddi anlamda da hiçbişey yapmayın kendi geliriniz varsa kendi hayatınıza harcayın. Arabanızı kendinize alın. Bazı insanlar için bencil olanlar daha kıymetli bu zamanda.

Evet, ne yazık ki ben hep çok vicdanlı bir insan oldum. Asla karşı gelemedim. Keşke bu kadar da kırılgan olmasaydım.

Asgari ücretle kaç yılda araba alabilirim? Kredi çeksem, özel sektöre daha çok bağlanacağım. Çok ağır çalışma şartları olan bir yerden paçamı zor kurtardım, çünkü ödenecek bir kredim yoktu (KYK dışında), eğer böyle yüksek ücretli bir kredi çekersem mutlu da olsam mutsuz da olsam o işe bel bağlamak zorundayım.
Ortak arabanın size kalacağını mı sanıyorsunuz? Erkek kardeşinizden size sıra gelmez, üzgünüm. Lütfen o evde kimseye para harcamayın. Altın hesabı açın ve oraya para atın ama sizde onu yapacak cesaret yok belli.

Ailenize bir kurus para vermeyin annenizede borlarinin sizi ilgilendirmedigini soyleyin oglunu okutmaya para buluyorsa borclarini kapatsiz sizde gozunuzu acin eve para vermeyin ne yapmak istiyorsaniz onu yapin fedakar olup ezilen bu donguden hic cikamiyor bundan kurtulmak sizin elinizde acimayacaksiniz bukadar basit

Duygusal acidan sizi anlasam da aklima asagdaki resim geldi. Beraber araba almayi unutun. Onu sizden baska herkes kullanir. Ikincisi kendiniz icin birikim veya yatirim yapin. Anneniz borc yapmayi biliyorsa ödemesini de bilecek. Haksizliga susup aglayip dursaniz hicbirsey degismez. Geliriniz nedir, mesleginiz nedir bilmiyorum, ama onu yükseltmeye odaklanin.
semer.jpg

Ortak arabanın size kalacağını mı sanıyorsunuz? Erkek kardeşinizden size sıra gelmez, üzgünüm. Lütfen o evde kimseye para harcamayın. Altın hesabı açın ve oraya para atın ama sizde onu yapacak cesaret yok belli.

Ailenize bir kurus para vermeyin annenizede borlarinin sizi ilgilendirmedigini soyleyin oglunu okutmaya para buluyorsa borclarini kapatsiz sizde gozunuzu acin eve para vermeyin ne yapmak istiyorsaniz onu yapin fedakar olup ezilen bu donguden hic cikamiyor bundan kurtulmak sizin elinizde acimayacaksiniz bukadar basit

Arkadaşlar, bir kız kardeşim var. Geçen ay kendisine psikolog tarafından majör depresyon teşhisi konuldu. Kazandığı özel üniversiteye gönderilmezse sürekli kendine zarar vereceğini söyledi, bu durum ailemi çok yıprattı. Babam zaten çiftçi kazandığından kar etmeden kardeşime gidiyor fakat o da az değil geldiğinde sürekli kardeşime yüklü miktarda bir telefon kulaklık almıştı, ben 1500 TL'lik telefon için herhalde bir g*tlerini öpmemiştim. Hayır anlamıyorum birşeyleri üzerek elde etmek istemiyorum. Asgari ücretle ben bu hayat pahalılığında nasıl bir araba sahibi olabilirim? Destek istiyorum sadece her çocuk gibi, ailesinden maddi manevi yardım isteyen biriyim.

Duygusal acidan sizi anlasam da aklima asagdaki resim geldi. Beraber araba almayi unutun. Onu sizden baska herkes kullanir. Ikincisi kendiniz icin birikim veya yatirim yapin. Anneniz borc yapmayi biliyorsa ödemesini de bilecek. Haksizliga susup aglayip dursaniz hicbirsey degismez. Geliriniz nedir, mesleginiz nedir bilmiyorum, ama onu yükseltmeye odaklanin.Eki Görüntüle 3134764
Aaaa, fotoğrafımı çekmişler!

Öğretmenim ve özel sektör'de asgari ücret alıyorum.

Maddi olarak bir kuruş bile ev için harcamayın tavrınızı koyun
Akşam işten gelince yemek yiyip odanıza çekilin çıkmayın sohbeti filan kesin
Haftasınu ya odanızda yada dışarıda olun iletişimi kesin anlasınlar biraz

Onceki konunuzu okudum. Kardesiniz ailesine guveniyor, aglaya sizlaya istediğini yaptirabilecegini biliyor. Annenizde size guveniyor, istedigi borcun altina giriyor, magdur olmayacagini biliyor. Vermeyin para falan. Size en buyk tavsiyem su olacak. Evleneceginiz zaman size 1 kurus vermek istemeyecek anneniz, yine uzuleceksiniz. Bu yuzden her ay maasiniz bir kismi ile gram ya da ceyrek alin, ayda 1000tl evin giderlerine ayirin, geri kalan parayi kisisel harcalamalariniz icin kullanin. Maddi olarak destegi kesin.

X