Ailemin baskısı

Uzun boy ne güzel topukluya hiç ihtiyacin yok, annenle alışverişe çık üstüne yakışan bi kıyafet alirsin ,kardeş, kuzen fikir verecek biri varsa onuda alirsiniz. Bende bi 10 cm uzatmak isterdim mümkün olsa
Sıkıntı boyu değilmiş ailesi konu sahibi ne beğenirse sorun cikariyorlarmis

Açık giyinmek istiyor musun yoksa bulamadığın için mi?

İstiyorsan bunu kavgasız gürültüsüz yavaş yavaş yapabilirsin. Ancak satır aralarından anladığım kadarıyla kendin de bulamadığın için aman böyle oluversin deyio almak istiyorsun.

İlla ki dekolte olmadan da şık kıyafetleri bir şekilde kombinleyebilirsin.

İnstagramda ölçülü giyinen sibelmeliselim var bi incele istersen illa ki başkaları da çıkar karşına kombin anlamında.

Boy konusuna gelince hepimiz insanız ve elimizdekilerden bir şekilde hoşnut almamayı başarıyoruz. Bu tek seninle ilgili değil, burada sana veren pek çoğumuzda aynı sorun var. Sen uzun boyunu sevmezsin öbürü kısa boyunu birimiz elmacık kemiği severiz olan da keşke bu kadar belli olmasa deriz.

Fiziğine çok takılma. Hayatının genel akışındaki sorunları çözmeye odaklanırsan bunlar devede kulak kalır.

Şu an üniversitede okuyorsundur diye tahmin ediyorum. Bölümüne ilgili kendini geliştir. Yaz geliyor varsa staj imkanı vs gibi şeyleri araştır. Sosyal projelerde aktif olmaya bak.

Son düzenleme:
Siz çizgğnizi bozmayın zamanla esneyip sizi kabul ederler. Benim annem de öyle idi. Üniversiteyi bitirip işe girince rahatladım. İstediğimi giyiniyorum.

Tatlım boyun çok güzel. Okuyor musun? Okumuyorsan çalışıyor musun? Eğer ikisi de yoksa bu şekilde yaşamaya alış :) Okuyorsan ki umarım öyledir. Okulunu bitirip meslegini eline aldığında değişir her şey. Biraz sabret.
Okuyorum açıkçası guzel bir bolum biliyorum ki o zaman her sey değişir ama yine de boyle olmak istemiyorum ailemle

Siz çizgğnizi bozmayın zamanla esneyip sizi kabul ederler. Benim annem de öyle idi. Üniversiteyi bitirip işe girince rahatladım. İstediğimi giyiniyorum.
Size karsi tavri ayni olmuyor mu? Benimkinin fikirleri hic değişecek gibi degil çünkü. O boyle yaptığında ben de kendimi kotu hissediyorum boyle istedigim icin

Merhabalar. Ben 19 yasindayim ailemle yaşıyorum. İnanılmaz baskici bir aile. Boyum 1.78 ve bu durum beni cok üzüyor, sagligina dua et herkes oyle boy istiyor mankenlere bak diyebilirsiniz ama inanin oyle olmuyor her sekilde kendimi cok iri hissediyorum fotoğraflarda kadinlarin yaninda durdugumda igrenc hissediyorum surekli kilo vermeye calisiyorum gercekten bu beni cok etkiledi. Ne ayakkabi rahat buluyorum ne kiyafet ne giysem ailem sorun çıkartıyor ne dar ne kisa mümkün değil. Bir davet var abiye giymem gerek ama günlerdir ariyorum cunku hep sorun cikartiliyor. Tesettur olmayan tum abiyeler acik bunun ortasi olmadigini hepimiz biliyoruz ama annem ben seni yetistirememisim sen bizim kizimiz olarak nasil bunlari giymeyi dusunursun sana yaziklar olsun diyerek demedigini birakmadi. Onlar gibi dusunmek zorunda degilim istedigimi giymek istiyorum ama daha cok normal bir elbise gosterdigimde bile boyle bir tepki aliyorum gercekten kalbim cok kiriliyor. Bu sebepten hic şık giyinmem gereken yerlere gitmek istemiyorum ne düğün ne baska bir sey. Sirf bu yuzden cok şeyden geri kaldim. Aile bu degismiyor ama ben de cok yoruldum.
Merhaba, ben de 178 boyundayım. Şuan tesettürlüyüm ama sizin yaşınızdayken bende açıktım. O zaman giydiğim herşey herkesin gözüne batardı. Çünkü millete dizinde olan bana nerdeyse popomun altında geliyordu. Sizi çok iyi anlıyorum. Ama onlar aileniz ve onları değiştiremezsiniz.

Boyunuzu sevmediğinizi söylemişsiniz. Ben ilkokulda ve ortaokulda boyu yüzünden zorbalığa uğramış biriyim. Siz zayıflamak istiyormuşsunuz ben ise kilo almaya çalışıyordum. Lütfen kendinizi üzmeyin ve kendinizi olduğunuz gibi kabul edin

Açık giyinmek istiyor musun yoksa bulamadığın için mi?

İstiyorsan bunu kavgasız gürültüsüz yavaş yavaş yapabilirsin. Ancak satır aralarından anladığım kadarıyla kendin de bulamadığın için aman böyle oluversin deyio almak istiyorsun.

İlla ki dekolte olmadan da şık kıyafetleri bir şekilde kombinleyebilirsin.

İnstagramda ölçülü giyinen sibelmeliselim var bi incele istersen illa ki başkaları da çıkar karşına kombin anlamında.

Boy konusuna gelince hepimiz insanız ve elimizdekilerden bir şekilde hoşnut almamayı başarıyoruz. Bu tek seninle ilgili değil, burada sana veren pek çoğumuzda aynı sorun var. Sen uzun boyunu sevmezsin öbürü kısa boyunu birimiz elmacık kemiği severiz olan da keşke bu kadar belli olmasa deriz.

Fiziğine çok takılma. Hayatının genel akışındaki sorunları çözmeye odaklanırsan bunlar devede kulak kalır.

Şu an üniversitede okuyorsundur diye tahmin ediyorum. Bölümüne ilgili kendini geliştir. Yaz geliyor varsa staj imkanı vs gibi şeyleri araştır. Sosyal projelerde aktif olmaya bak.
Istiyorum ama bu acik giyinmek olarak değil begendigim yakistirdigim seyleri giymek. Begendigim acik giysiler de oluyor kapali da. Sirf acik diye ayirmayi dogru bulmuyorum. Bunu aileme acmayi birak boyle dusundugumu bile söyleyemiyorum sıkıntım bu aslında. Zaten fizigim de beni zorluyor ustune boyle muamele gorunce iyice kötü oluyor.

Merhaba, ben de 178 boyundayım. Şuan tesettürlüyüm ama sizin yaşınızdayken bende açıktım. O zaman giydiğim herşey herkesin gözüne batardı. Çünkü millete dizinde olan bana nerdeyse popomun altında geliyordu. Sizi çok iyi anlıyorum. Ama onlar aileniz ve onları değiştiremezsiniz.

Boyunuzu sevmediğinizi söylemişsiniz. Ben ilkokulda ve ortaokulda boyu yüzünden zorbalığa uğramış biriyim. Siz zayıflamak istiyormuşsunuz ben ise kilo almaya çalışıyordum. Lütfen kendinizi üzmeyin ve kendinizi olduğunuz gibi kabul edin
Evet boyunun nesi var şükret diyor herkes ama oyle olmuyor bunun zorbaligi da ayri kotu. Tesekkur ederim. İsteyerek girdiniz degil mi tesetture?

Anne/aile bakimindan sanssiz olanlardansin ama bunu degistirebilirsin. Kaderini onlara birakma guzelce oku ve meslegini eline al daha da eyvallahın olmaz.
Ben boyle anne/babalara saygi duymuyorum kimse kusura bakmasin.
Biyere kadar yollari var.
Benim de boyum uzundur, her turlu kiyafeti cok kolay bulurum, abiye olarak ne acik ne kapali bir sürü model var, biraz daha bakin.

Kimmiş bu ara benmişim :KK70:
Şimdi benim ailem namaz kılan oruç tutan tesettürlü insanlar. Tesettür konusunda bir baskıları yok. Ama düğün ve abiye dedin mi işte orda yaşadığınız sıkıntıyı aşşırı iyi anlıyorum. Çünkü ya tesettür abiye ya da göğüs dekolteli, derin yırtmaçlı, sırtı açık vs var piyasada.
Ama yine de kendinize uygun bir şeyler bulabilirsiniz biraz uğraşarak.
Ya sa yırtmaçlı kapatma, dantel ve tülle dekolteli kapatma gibi yöntemler kullanabilirsiniz.
Şu an ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama üniversitede başka bir şehre giderseniz, başka şehirde çalışırsanız daha özgür olursunuz.

X