Ailenizin istemediği arkadaşınızla ilişkiyi keser miydiniz?

9 yıldır arkadaşız ortaokuldan 7 8 den beri annesiyle annem başlarda iyiydi kadin bizimle konuşurdu ederdi onlara sürekli ders çalışmaya giderdim arkadaşımın dersleri iyiydi haklarını asla unutmam yemek verildi çay verirdi sağ olsunlar ama birkaç kere lafı edildi tabi ben daha sofraya oturmaya çekindim okuldan direkt onlara geciyorduk arkadaşım ısrarla otur otur diyordu keşke hiç oturmasaydım diyorum bazen yanıma alsaydım neyse sonrasında annesi bize bir kaç senedir değişik davranıyor biz kendi evimizden çıktık ev yaptırdık geldik oturduk yan tarafımızdaki komşu da arkadaşımın ailesiyle sıkı olan tanıyan sürekli gidip gelen kişiler bu yanımızdaki komşu dediğimiz şahıslar bizim yıllarca bile isteye onca emek verip zor bela aldığımız arsaya boydan boya girmiş sonradan ölçümlerde çıktı ama haberleri var yani adam inatla arsamızın kalan kısmını vermiyor bizde hakkımızı araya araya en sonunda iş oldu bu sefer bu yanımızdaki komşular bize düşman kesildi ve mahalledeki bazı komşulara da sakın onlarla görüşmeyin demiş size ne isterseniz veririm demiş zenginler birde neyse arkadaşımın annesi bizim o olaydan sonra aileme en ufak ne laf ne bir şey kaç kere kapımızdan geçti ne selam ne kolay gelsin 360 derece feci değişti sanki daha önce tanışmıyormuş gibi büyük ihtimalle onu da tembihledi konuşma onlarla diye bize 2 senedir laf dahi atmıyor bizimkiler de kızıyor neden aylardır o arkadaşımla görüşmemiştik dün evine çağırdı ailesi işte olunca rahat gittim ama istemiyorlar bize laf atmıyor düşman gibi davranıyor hatamız da yok neşen gidiyorsun diyorlar evlerine gitme dışarıda buluş diyorlar ama kızda eve çağırıyor ayrıca bizim burası küçük yer doğru düzgün oturacak yer yok zaten her şey ateş pahası gitsemde bir şey de yemedim zaten ailem arkadaşımın da çok değiştiğini söyledi önceden de yaptığı bazı hatalar var ama hepimiz çocuktuk ergendik onları unuttum artık ben küçük şeylerdi ama şunu da farkettim sanki ben ne zaman onlara gitsem peşimde gibi hissediyorum nereye gitsem ya bana dönük ya hemen arkamdan geliyor ailesi mi bir şey diyor saçma sapan ne düşünüyor bunca zaman onlara gittim bir tek şeyi çalınmamıştır büyü mü yapacam sanılıyor anlamadım ki🤣🤣
Aileme saygı duymayan hakkımızı yiyenlerle birlik olan insanların değil evine gitmek selam vermem.Bur de yüzsüz gibi evlerine gifiyorsunuz sağda solda laf etseler "şu kızı bizim evden yıllardır çıkaramadik,selam vermiyoruz yine bskiyoruz evde deseler" Aileniz ne duruma düşer????
Sosyal ilişkilerde bu kadar romantik ,mantıktan uzak yaşamak sizi hiç rahatsız etmiyor galiba ........

Ailen haklı, arkadaşın size gelsin çok görüşmek istiyorsa.

Aileme saygı duymayan hakkımızı yiyenlerle birlik olan insanların değil evine gitmek selam vermem.Bur de yüzsüz gibi evlerine gifiyorsunuz sağda solda laf etseler "şu kızı bizim evden yıllardır çıkaramadik,selam vermiyoruz yine bskiyoruz evde deseler" Aileniz ne duruma düşer????
Sosyal ilişkilerde bu kadar romantik ,mantıktan uzak yaşamak sizi hiç rahatsız etmiyor galiba ........
Sen ne anlatıyorsun be abla😅

Son düzenleme:
Ya hem rahatsız oluyorsunuz hem gidiyorsunuz. Ne gerek var gitmeyin yani çok gerekli mi?
Ben zaten gitmek istemiyorum o zorluyor ama artık açıkça anlaticam ailemin neden onlara izin vermediğini he zaten annesinin işine gelir benim kızıyla konuşmamam😅 koskoca kazık kadar kadınlar ama beyinleri daha gelişmemiş nerde nasıl davranacaklarını hak adalet bilmiyorlar

Bilemiyorum çok riskli. Anneme tavır alana ben selam dahi vermem gerçi ama siz çok seviyorsunuz arkadaşınızı anlaşılan; bu durumda evlerine gitmezdim. İnsanların ne düşündüğünü bilemezsiniz. Sürekli de peşinizde gezmiş. Artık hakkınızda neler düşünüyorlar Allah bilir, belki de olmayacak şeyler söyledi size düşman olan komşu. Yarın birgün evlerinde birşey kaybolsa ilk sizi sorumlu tutarlar. Polis bile bu tarz olaylarda eve giren çıkan kimdi diye sorar ilk. Sizin adınızı vermekten de çekineceklerini ben hiç sanmıyorum. Arkadaş her daim bulunur da aile bulunmaz. O yüzden mesafeni ayarlamanı tavsiye ederim. İlla görüşmek istiyorsan yürüyüşe çıkın birlikte. Termosra kahve götür için karşılıklı parkta.

birkaç kere lafı edildi tabi ben daha sofraya oturmaya çekindim okuldan direkt onlara geciyorduk arkadaşım ısrarla otur otur diyordu keşke hiç oturmasaydım diyorum bazen yanıma alsaydım

Hayatta en katlanamadığım şeylerden biri yenilen şeyin lafının yapılmasıdır.
Sevdiğim insanlar bile olsa kendi evinde ikram ettiği şeyin hesabını yaparmış gibi yorum yaparsa sinirim bozuluyor
Sadece şu laftan bile evlerine ayak basmam, bir bardak sularını içmem arkadaşımı da dinlemem görüşmek isteyen çözüm bulur.

Bir arkadas icin aileyi kirmaya degmez.Zaten butun arkadasliklar bir sure sonra bitiyor.Yaninda cok nadir guvenebilecegin insanlar kaliyor.Benim annem arkadaslarimi elestirdigi zaman kizardim .Ama simdi anliyorun ki annem her zaman benim iyiligimi istedigi icin elestirirmis.

aileler arasında o kadar şey yaşanmış
arkadaşlıgınız ne kadar saglam olursa olsun içten içe bir süre sonra kinlenecektir aranız bozulur
ailenizi dinleyin sağlıklı olmaz arkadaşlıgınız artık

aileler arasında o kadar şey yaşanmış
arkadaşlıgınız ne kadar saglam olursa olsun içten içe bir süre sonra kinlenecektir aranız bozulur
ailenizi dinleyin sağlıklı olmaz arkadaşlıgınız artık
Arkadasimda da sorun vardı zaten sürekli tersler konuşmalar başarısını kıskanıyorum gibi davranmalar arardı sürekli anlatır anlatır için rahatlatır kapatırdı ben anlatmaya başlayınca o can kulağıyla dinlemezdi hiç unutmuyorum buluşmuştuk normalde başka arkadaşım daha gelecekti ortak arkadaşımız gelecek arkadaşım sadece beni çağırdı gel buluşalım özledim diye bende bu arkadaşıma yazdım gel beraber gidelim kafan dağılır falan neyse gittik hiç unutmuyorum o günü bundan 3 sene önce manalı manalı laflar o aralar ciddi ozgüvensizlik yaşayan biriydim fotoğraf çekiliyoruz beğenmiyorum ki cidden arkadaşın kamerası yamuk çekiyordu içime sinmiyordu kafede o kadar laf söyledi ki o gün full benimle uğraştı yok ozgüvensizsin az ozguvenli ol yok şunu niye şöyle yaptın bunu niye böyle yaptın bir şey söylüyorum ters ters konuşmalar en son dediki işte dedi ben şu okulda okuyorum bazıları da kendinde yok diye çekemiyor falan arkadaşıma söylüyor ama kızım sana söylüyorum gelinim sen anla o gün dolup dolup gelmişti neye dolduysa küçük kız kardeşi var bunun felaket sinsi bir kızdır o buna bir şeyler diyor çok iyi biliyorum da işte annesi bir yandan o bir yandan fiseklediyse artık şuan kız kardeşiyle aramız bir kaç senedir iyi olsa da ablasına hakkımda bir şeyler demiştir insan anlıyor yani o arkadaşım öyle bana karşı pür pak değildi hataları vardı dili çok sivriydi bana karşı bir gün buna dayanamadım kızdım kendine gel dünya senin etrafında dönmüyor dedim yeter dedim düşman gibi her defasında tersleme insanı baya bir şeyler deyince düzeltti kendini ama aylardır ne yazısiriz ne konuşuruz ne mesajlaşma var yazarım mesaj atarım ailesi yüzünden aramız bozuldu kızla ben arkadaşlarımdan kolay klmay kopabilecek biri değilim babası mesela iyi adam ama annesi çok iki yüzlülük yaptı bize onlara küçücük zararımız olmamasına rağmen bizimle irtibatı kestiler laf dahi atmıyorlar aileme ama Allah büyüktür bizi kim için ezdilerse bir gün aynı kişi de onları ezecektir

Bir arkadas icin aileyi kirmaya degmez.Zaten butun arkadasliklar bir sure sonra bitiyor.Yaninda cok nadir guvenebilecegin insanlar kaliyor.Benim annem arkadaslarimi elestirdigi zaman kizardim .Ama simdi anliyorun ki annem her zaman benim iyiligimi istedigi icin elestirirmis.
İşte bende buna çok üzülüyorum ben arkadaşlıklara ciddi önem veren biriyim herkes değil ama çocukluğunun geçtiği insanları tek kalemde silemem ailesi yüzünden özellikle he bana hata yapar silerim tek hata da olmaz belki ama birikir birikir silerim

Hayatta en katlanamadığım şeylerden biri yenilen şeyin lafının yapılmasıdır.
Sevdiğim insanlar bile olsa kendi evinde ikram ettiği şeyin hesabını yaparmış gibi yorum yaparsa sinirim bozuluyor
Sadece şu laftan bile evlerine ayak basmam, bir bardak sularını içmem arkadaşımı da dinlemem görüşmek isteyen çözüm bulur.
O zamanlar akşamlara kadar onlardaydim arkadaşım ders anlatıyordu hem kendisi tekrar etmiş oluyordu hem ben matematikte çok iyiydi onun için giderdim e akşam kalınca okuldan çıkıp gidince deli gibi acıkıyor insan ama sofraya oturmak istemiyordum her defasında beni ısrarla çagirirdi sofrada bir şey dendi yemekle alakalı annesi de alttan alta sırıttı küçüktüm ama algılıyordum her seyi 7 8 sene oluyordur neyse aylar önce gittim onlara oturmuş kadın et ayıklıyor pişmiş et ama kırmızı et koydu sofraya sofrada birkaç şey daha vardı asla yemedim ama getirdiği etten hiçbirinden yemedim bana gelipte ye bile demedi neden yemedin hiçbir şey hee hoş dese de yemezdim ama işte insan böyle ufak detaylardan anlıyor karşısındakinin yemek yememden rahatsız olduğunu ya da benden

X