Ailesi yüzünden nişan atmayı düşünüyorum yardım lütfen

Uzatiyorlarsa resti çekin artık az değil ki 2 buçuk sene.Amaclari ne tam anlayamadım ama seni de böyle bekletmeye hakları yok.sen razı olmussun kendin yapmaya onlar neye razı olmuyorlar.bu böyle olmaz

Sanırım annesi seni istemiyor uzatıp işin bozulmasını sağlamak ki gerçekleşmiş ama nişanlındada iş yok oda anakuzusu , nişanlınıda sevmedim ailesinide
pek dürüst değiller dürüst olanla aile kurulur ,sinsiler ve yalancılarla değil

ben de bundan kokrtum evlenince ailesinin başka istekleri oldğnda onlarıda yapmak zorunda kalıcam. şimdiden diş geçirmelerine müsade edersem ileriside kötü.ben sevmem benim kararlarıma karışılmasını. son restimden sonra çok seviyosa ailesini aşar gelir. gelmezse zaten gelmesin
haklısın. artık geri gelirse tamamdır. ama gelmezse anla ki yanmıştır evleneydin ailesi yüzünden. iyi yaptın. severek ayrıldın ama nişanlık bak bırakmam diyordu. niye bıraktı , niye kabul etti.
hani herşeyi kendiniz yapacaktınız . az ve kararında olduğu kadardı. n'oldu

bizde tam aksine nişanlımla biz kendimiz yapalım dedik. o da kabul etti. birlikte uyguna yapıcaktık herşeyi. ama ailesi herşeyimizin iyi olmasını istiyomuş alacağı beklemek istediler. siz yapamıyosanız şu an biz uyguna yapalım diyoruz. maksat kavuşmak. ama yok herşey iyi olsunmuş. çünkü çevrelerine göstermeleri lazımmış. normalde nişanlım çarçabuk evlenmeye çalışıyodu ama bi yandanda korkuyodu maddi zorluk çekeriz diye ama yinede gerekirse kaçırırım seni diyodu.şimdi ailesini dinliyo. millete gösteriş yapmak içn beni kaybetmeyi göze aldılar

İyi de nişanlınız hiç çalışmamıştı, parası pulu yoktu, uyguna nasıl yapacaktınız ki? Para varsa uyguna yapılır? Neyse, sizin için en hayırlısı olmuş. Gösterişmiş, neyin gösterişi? O kadar gösteriş meraklısıydılar, çalıştıralardı oğullarını da öyle gösteriş yapalardı. Oğlumuz ekmeğini taştan çıkardı, düzdü evini mis gibi, gelin getirdi derlerdi. Oğluna kıyamıyor, elden para bekliyor ki gösteriş yapa! Yok canım yok. İki gün ağlarsın geçer. İnan bana şükredeceksin.

Borçsuz evlenmeyen neredeyse yok.. boşanacak olan para içinde yoğrulurken de bosaniyor... Kendi kararlarını veremeyen birisi ile zor ...

nişan yüzügünü adrese postala birdaha karşıma çıkarsan polise şikayet ederim seni de ,

çunku işin sonu yok olursada yok bil yani

borçlu evlenirsek boşanmaktan korkuyorum.Huzurumuz olmazmış. Ayrılalım o zaman diyorum ayrılmam diyo.

Nişanlının şu keslimesi çok doğru. borçla evlenirseniz gerçekten huzurunuz olmaz, stres evliliğinize yansır ve en güzel zamanlarınızı sıkıntılarla geçirirsiniz.
Şimdi tercih senin... Senin oğullarıyla evlenmeni isteyen kv ve kp kişisinin eğer böyle bir hevesi olsaydı sana ve ailene mahçup olmamak adına kredi çekip bu işi hallederler ve alacakları gelince o borcu kapatırlar. Bence sabrınızı zorluyorlar.

İyi de nişanlınız hiç çalışmamıştı, parası pulu yoktu, uyguna nasıl yapacaktınız ki? Para varsa uyguna yapılır? Neyse, sizin için en hayırlısı olmuş. Gösterişmiş, neyin gösterişi? O kadar gösteriş meraklısıydılar, çalıştıralardı oğullarını da öyle gösteriş yapalardı. Oğlumuz ekmeğini taştan çıkardı, düzdü evini mis gibi, gelin getirdi derlerdi. Oğluna kıyamıyor, elden para bekliyor ki gösteriş yapa! Yok canım yok. İki gün ağlarsın geçer. İnan bana şükredeceksin.

Birlikte borca girecektik dugun paketi bakti. Dugun salonunuda uyguna tuttuk ama orda şey şey insanlar dugun yapiyomus dediler. Bizim tas catlasa borcumuz 30 bin tutardi. Ben de calisiyorum birlikte oderdik. Cocuk kabul etmisti ama ailesiyle konusunca korktu degisti

Nişanlının şu keslimesi çok doğru. borçla evlenirseniz gerçekten huzurunuz olmaz, stres evliliğinize yansır ve en güzel zamanlarınızı sıkıntılarla geçirirsiniz.
Şimdi tercih senin... Senin oğullarıyla evlenmeni isteyen kv ve kp kişisinin eğer böyle bir hevesi olsaydı sana ve ailene mahçup olmamak adına kredi çekip bu işi hallederler ve alacakları gelince o borcu kapatırlar. Bence sabrınızı zorluyorlar.

Iste tam olarak boyle. Cocugu borcla evlenirseniz bosanirsnz diye ustume saldilar. Ben de babama anlattm buyukler olarak biz yapalim diyin dedim. Madem biz borclu evlenrsek bosanrz onlarn evliligi oturmus nasilsa ailesi grsn borca madem herseyn iyisini istiyolar dedm. Babam dediki ben borca girdm öduyorm kizimin ceyizini tamamladm. Siz napicaksnz. Kredi cekemiyolarms zaten kredi oduyolarmis. Durumlari yokmus. Mallari var satamiyolarmis ortaklari izin vermiyomus. Borc alin diyoruz borc bulamiyolarmis. O zaman cocuklara birakalm uyguna yapsinlar dedi babam. Ama herseyin iyisi olsun istiyolarmis. E bizden ne bekliyosunuz dedk bi yil daha sure istediler. Seneyede garanti degil halbuki. Gercekten sabrimizi denediler. Bayiliyolardi bana yanlarnda tasimaktan gurur duyuyolardi. Öve öve bitiremiyolardi. Ama ben artk bunlara da inanmiyorum. Ailesinede dedm ben super bi dugunden dahami onemsizim luks bisey istemiyorum. Ama yok nisanlmla konustular. Cocukda bana geldi dediki ailen aileme laf soktu. Artik aile gururu girdi araya ben kendim yapicaktim (halbuki ikide bi ertelemeyi teklif edip sonra tepki gosterince tamam tamam ertelemiyoruz diyodu) bende artik netlessin diye aileleri devreye soktum. Gercektende ertelemeyi istiyolarmis. Simdi nisanlmda aile gururu araya girdi ailen laf soktugu icin dedi. Beklersen basim ustune beklemessen karar senin dedi. Biyandan da sevdigini soyluyo. Ama beklemem icin kirici sekilde konusuyo. Sonra babam aradi cocugu. Dedgmz tarihte olmazsa biter dedi. O da kabul etti.

Profilimi takip ediyo kac gundur. Ailesini silmedim. Onlarda paylasimlarimi begeniyo. Nisanlmda ailemi silmemis. Ama ses seda kesinlkle yok. Iki uc gune arayip takilari yollicaz

Iste tam olarak boyle. Cocugu borcla evlenirseniz bosanirsnz diye ustume saldilar. Ben de babama anlattm buyukler olarak biz yapalim diyin dedim. Madem biz borclu evlenrsek bosanrz onlarn evliligi oturmus nasilsa ailesi grsn borca madem herseyn iyisini istiyolar dedm. Babam dediki ben borca girdm öduyorm kizimin ceyizini tamamladm. Siz napicaksnz. Kredi cekemiyolarms zaten kredi oduyolarmis. Durumlari yokmus. Mallari var satamiyolarmis ortaklari izin vermiyomus. Borc alin diyoruz borc bulamiyolarmis. O zaman cocuklara birakalm uyguna yapsinlar dedi babam. Ama herseyin iyisi olsun istiyolarmis. E bizden ne bekliyosunuz dedk bi yil daha sure istediler. Seneyede garanti degil halbuki. Gercekten sabrimizi denediler. Bayiliyolardi bana yanlarnda tasimaktan gurur duyuyolardi. Öve öve bitiremiyolardi. Ama ben artk bunlara da inanmiyorum. Ailesinede dedm ben super bi dugunden dahami onemsizim luks bisey istemiyorum. Ama yok nisanlmla konustular. Cocukda bana geldi dediki ailen aileme laf soktu. Artik aile gururu girdi araya ben kendim yapicaktim (halbuki ikide bi ertelemeyi teklif edip sonra tepki gosterince tamam tamam ertelemiyoruz diyodu) bende artik netlessin diye aileleri devreye soktum. Gercektende ertelemeyi istiyolarmis. Simdi nisanlmda aile gururu araya girdi ailen laf soktugu icin dedi. Beklersen basim ustune beklemessen karar senin dedi. Biyandan da sevdigini soyluyo. Ama beklemem icin kirici sekilde konusuyo. Sonra babam aradi cocugu. Dedgmz tarihte olmazsa biter dedi. O da kabul etti.

Profilimi takip ediyo kac gundur. Ailesini silmedim. Onlarda paylasimlarimi begeniyo. Nisanlmda ailemi silmemis. Ama ses seda kesinlkle yok. Iki uc gune arayip takilari yollicaz

benim şu yazıdan sonra vardığım sonuç: Çocuğun ailesi bu işin şu an olmasını istemiyor, hatta belki hiç istemiyor. zaman kazanmaya çalışıyor. ama ortaya bunu açık açık söylerlerse çocuklarına kötü olmak ve çocukları tarafından suçlanmak istemiyorlar. Bu yüzden yokuşa sürüp duruyorlar..

Tut ki düğün yaptılar, herşeyi hallettiler.. bide sonrası var bunun. nişanlın da çok pasif istese öyle bi yola getirirdi ki ailesini. bu insanlar bundan sonraki hayatında daha çooookkkk tadınızı kaçırır. şayet gerçekten ayrıldıysan hiç arkana bakma derim. Nişanlının da seni sevdiğini düşünmüyorum, bu durumda seven bi insanın neler yapabileceğini en iyi ben bilirim çünkü.. Ayrıldım diye hiiiç üzülme canım, inan bana hayırlısı bu senin için. Senin değerini bilen insanlarla karşılaştırsın allahım seni

benim şu yazıdan sonra vardığım sonuç: Çocuğun ailesi bu işin şu an olmasını istemiyor, hatta belki hiç istemiyor. zaman kazanmaya çalışıyor. ama ortaya bunu açık açık söylerlerse çocuklarına kötü olmak ve çocukları tarafından suçlanmak istemiyorlar. Bu yüzden yokuşa sürüp duruyorlar..

Tut ki düğün yaptılar, herşeyi hallettiler.. bide sonrası var bunun. nişanlın da çok pasif istese öyle bi yola getirirdi ki ailesini. bu insanlar bundan sonraki hayatında daha çooookkkk tadınızı kaçırır. şayet gerçekten ayrıldıysan hiç arkana bakma derim. Nişanlının da seni sevdiğini düşünmüyorum, bu durumda seven bi insanın neler yapabileceğini en iyi ben bilirim çünkü.. Ayrıldım diye hiiiç üzülme canım, inan bana hayırlısı bu senin için. Senin değerini bilen insanlarla karşılaştırsın allahım seni

Ilk anneler tanistgnda da biz direj evlilik icin yola ciktik annesi sey demisti bende kizimin erkek arkadasyla tanismak isterim. Biz sok olmustuk. Sevgili degildk direk evlenmek icin gorusmeye baslamistk. Annesi o gun bide evi isi olmadan evlendiremem demisti. Annem o gun anlayip vazgecmisti bu isten ama cocuk birakmadi aradi annemi yalvardi annem konusmayi bilmez dedi. O zaman babalar gorussun dedik babalar gorustu adam tamam dedi. Nişandan oncede kriz yasadik. Annesi 2 sene flan sureblr deynce annem bi yil icinde olmicaksa gelmeyin demisti. Cocuk yine yapisti kaldrdi getirdi ailesini. Sartmizi kabul ettiler. Ailesine cok baski yaptgni soyledi. Hatta bana demiyod ben anliyodum evden gidip trip basiyodu mallarini sattirmak icin. Ama basaramiyodu.

Benim babam arad oglum ne gerekiyosa yanindayiz korkma dedi. Duygulandi. Banada dediki evlendirmezlerse seni alir giderim onlarda beni evlendiremedkleri icin rezil olurlar demisti. Bende bu sozlere guvendim baktm nolursa olsun birakmiyo beni. Taki su son aya kadar.

Smdi ailesinin yanina gecip bi sene daha saygzslk gormeyi kabul etmedgm icin bitirdi ailesini secti. Blof yaptigimida dusunuyo acik acik dedi. Ama ailem takilari yoklamak icin aricak.

Gercekten sevse su asamada bastirmasi lazm ailesine dimi. Seviyo olsa neler yapar smdi... yorumlar iyi geliyo bu arada saolun....

Kızlar uzun süredir buradayım derdimi yazmak için üye oldum.

Nişanlımın birikimi yok zamanında birikim yapmamış. Ailesi de çalıştırmamış. Ama benim karşıma çıktı evlenmek istiyorum dedi aileside arkasındayız dedi. Beni ikna etti nişanlandık.

Bizde nişan uzun tutulmaz.Ailesine bunu söyledik.Kabul ettiler. Bir yerden alacakları var onu bekliyolar bizi evlendirmek için ama o alacak bi türlü gelmiyo.

Nişanlım çalışıyo ama aldığı maaştan henüz birikim yapamadı. Bende ailenden bişe bekleme birlikte borca girer yaparız dedim. Ki ailesinin durumuda iyi. Ama durumları olmadığını söylüyolar.

Nişanlım kabul etti birlikte yapmayı. Uyguna bi salon tuttuk. Bu zamana kadar ailesine beni hiç ezdirmeyen çocuk eve gidip konuşunca değişmeye başladı. Bana düğünü erteletmeye çalışıyo ve zaten bi buçuk sene erteledik. Buna rağmen yine ertelemek istiyolar bi sene. Uygun salonda evlenelim dedim biz yapıcaz çünkü. Hatta nikah yapalım salona para vermeyelim dedik. Ailesinin durumu iyi ya normalde, orası bize yakışmaz dediler. E daha iyisini tutun diyoruz durumumuz yok diyolar. Alacağımızı bekleyin diyolar. Babamgil rest çekti bi iki ay içinde düğünleri olmayacaksa olmasın atıyoruz nişanı dedi. Ailesi atmayın tamam yapıcaz dediler. Ama nişanlım ikna oluyo sonra eve gidiyo yine bana gelip erteleyelim diyo. Bide demesinmi borçlu evlenirsek boşanmaktan korkuyorum.Huzurumuz olmazmış. Ayrılalım o zaman diyorum ayrılmam diyo. Benim ailem borca girdi. Onlar hala alacağı bekliyo. Üstelik durumumuz onlardan kötü.

Sürekli böyle kriz yaşamaya başladık.Ailesiyle aramda gidip geliyo. Ve ben nişan atmayı düşünüyorum. Babamgiller annemgiller aralarında konuşsun diyoruz kim ne yapıcak diye. Alacağımızı bekliyoruz diyolar.

Size sorayım dedim napmalıyım?
ya benim erkek kardeşim de eşi ile sizin dedişginiz gibi evlendiler ( farklı bir iki şey var ama nerdeyse aynı )
nişan söz nikah evlilik cok kısa sürede oldu. biz uzatmak istedik kıızımızı istemiyor musunuz oldu..halbuki sebep farklıydı anlamak ve görmek istemediler. zengin degiliz dedik hayır zenginsiniz dediler ( şükür kendimize kadar paramız kazancımız vardı ama sacacak kadar durumu iyi olan bir aile degiliz )kardeşim ve ablam araba almıştı ortak kredi ile. bu kredi ödeyelim sonra evlenirler cok zorlanıyor dendi kız tarafı gene kabul etmedi. filan bu hep böyle sürdü... sonuc hala borc içinde acale acale evlenip cocuk sahibi, oldular.
1- size bakıyorum cocugun calıştıgı birikim (artık neyin birimi ise ) yapmaya yetmiyormuş?
2- sizde de nişan uzun sürmezmiş
3- ailen zengin ama durumuz yok diyorlarmış
4- biz kendimiz yapalım kredi cekelim diyormuşsunuz
5- 6-7 gibi madddler..
yapacagın en güzel şey ayrıl. kendine uygun aynı öfr ve adetlerde birimi olan birini bul derim.

ya benim erkek kardeşim de eşi ile sizin dedişginiz gibi evlendiler ( farklı bir iki şey var ama nerdeyse aynı )
nişan söz nikah evlilik cok kısa sürede oldu. biz uzatmak istedik kıızımızı istemiyor musunuz oldu..halbuki sebep farklıydı anlamak ve görmek istemediler. zengin degiliz dedik hayır zenginsiniz dediler ( şükür kendimize kadar paramız kazancımız vardı ama sacacak kadar durumu iyi olan bir aile degiliz )kardeşim ve ablam araba almıştı ortak kredi ile. bu kredi ödeyelim sonra evlenirler cok zorlanıyor dendi kız tarafı gene kabul etmedi. filan bu hep böyle sürdü... sonuc hala borc içinde acale acale evlenip cocuk sahibi, oldular.
1- size bakıyorum cocugun calıştıgı birikim (artık neyin birimi ise ) yapmaya yetmiyormuş?
2- sizde de nişan uzun sürmezmiş
3- ailen zengin ama durumuz yok diyorlarmış
4- biz kendimiz yapalım kredi cekelim diyormuşsunuz
5- 6-7 gibi madddler..
yapacagın en güzel şey ayrıl. kendine uygun aynı öfr ve adetlerde birimi olan birini bul derim.

Ayrildik ama bizde şoyle fark vardi. Ben ailesinden para sacmasini beklemedim. Biz kendimiz yapalm dedim. Ama herseyn luksunu istediler. Ben zorlk olmasn dye kinada bi kiyafet giyerm yeter dedm. 3 tane giy oyle yapma dedler. E yapin diyoruz durumumuz yok diyolar. Cevreye gosteris yapmak icin bzi harcadlar

Ayrildik ama bizde şoyle fark vardi. Ben ailesinden para sacmasini beklemedim. Biz kendimiz yapalm dedim. Ama herseyn luksunu istediler. Ben zorlk olmasn dye kinada bi kiyafet giyerm yeter dedm. 3 tane giy oyle yapma dedler. E yapin diyoruz durumumuz yok diyolar. Cevreye gosteris yapmak icin bzi harcadlar
bizimkilerde aynı sizin gibi dediler. biz yapalım, giymesedek se olur bv.vb.vb.vb
ya herkes işine gelene evet işine gelmeyene hayır demeyi biliyor. sen luxe para harcayamam desen 1 tane olacak desen sana istedigi kadar 'ölümü gör 3-4 tane al' deseler bile sen kararından vazgecmezsin.
birde dunyada donsuz sosyete denilen bir kısım var. bunlar etrafa cok şık varlıklı görünürler ama altlarıunda don yoktur.
sana da böylesi denk gelmiş.

hi. üzülmeyin pişman olmayın belliki oğlumuz nişanlı diye garantiye çekmek istediler adamların zaten sizi evlendirmeye hiç niyeti yokmuş belliki artık neye karavan ettilerse

X